Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik zwiedzanie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
crackoine
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 15.01.2018
Kiedy najlepiej do Dubrownika, Splitu, Trogiru?

Nieprzeczytany postnapisał(a) crackoine » 22.01.2018 11:10

Hi,
krótkie pytanie do specjalistów. Jadę pierwszy raz do Chorwacji i proszę o odpowiedź na pytanie - kiedy najlepiej pojechać na wycieczkę do Dubrownika, Splitu, Trogiru - mam na myśli porę dnia. Lepiej rano czy może po południu. Kiedy jest łatwiej o miejsca parkingowe i ogólnie - kiedy jest przyjemniej;)?
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Kiedy najlepiej do Dubrownika, Splitu, Trogiru?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 22.01.2018 13:29

W sezonie to bez różnicy dużej, tłumy o każdej porze, choć rano będzie "luźniej" niż wieczorem.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Kiedy najlepiej do Dubrownika, Splitu, Trogiru?

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 22.01.2018 22:30

Lechoo napisał(a):W sezonie to bez różnicy dużej, tłumy o każdej porze, choć rano będzie "luźniej" niż wieczorem.


No i rano nie będzie takiego upału, od południa kiedy mury są już nagrzane, chodzenie nie ma w ogóle sensu, bo żar rozkłada.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Kiedy najlepiej do Dubrownika, Splitu, Trogiru?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.01.2018 22:45

Rano. Im wcześniej, tym lepiej. Około 10.00 już się zaczyna robić tłoczniej.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 23.01.2018 12:18

W Trogirze z rana to jest CHAOS, głównie w rejonie targów, po zmroku za to, miasteczko ma niesamowity klimat :)
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 24.02.2018 14:41

Klimat lepszy po zmroku, ale ja zawsze wybierałam godziny poranne i to dość wczesne. Dubrownik zaczynaliśmy zwiedzać już o 7:00 (tzn. schodzić z góry Srd) tylko po pierwsze byliśmy w pierwszej połowie czerwca, po drugie pogoda się zepsuła więc pewnie dlatego nie było tłumów ;) https://www.cro.pl/podgora-z-plusem-czerwiec-2016-t50514-165.html#p1749926
W Splicie natomiast o 8.00 pod katedrą sv. Duje było pusto :) https://www.cro.pl/podgora-z-plusem-czerwiec-2016-t50514-105.html#p1743483
Zależy co kto lubi, ja takie popularne miejsca wolę zwiedzać jak najwcześniej, na spokojnie.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 24.02.2018 14:55

Ewo mam podobna jak Ty taktykę;). Jednak powoli zaczyna nas męczyć to poranne wstawanie...a niestety ścisk coraz to większy:(.
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 24.02.2018 20:53

amatus1 napisał(a):Ewo mam podobna jak Ty taktykę;). Jednak powoli zaczyna nas męczyć to poranne wstawanie...a niestety ścisk coraz to większy:(.

W zeszłym roku byliśmy na wyspie Ugljan, gdzie spędziliśmy zupełnie inne wakacje niż w 2016 i okazało się, że chyba nam bardziej taki sposób odpowiada. Bez pośpiechu. O tak wczesnej porze wstaliśmy chyba tylko 2 razy i z całkiem innym nastawieniem - nie specjalnie nam się chciało.
Ale też na miejscu nie było nic do zwiedzania, na co trzeba by było poświęcić cały dzień, więc mogliśmy się po prostu wyspać.
Myślę, że gdyby mi przyszło jeszcze raz zwiedzać te najsłynniejsze miasta to jednak zwlokłabym się wcześniej z łóżka :) druga sprawa to że wymienione wyżej bardzo mi się podobają i wiele bym dała, żeby poszwędać się po nich raz jeszcze, bez tłumów. :)
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 26.05.2015
Re: Kiedy najlepiej do Dubrownika, Splitu, Trogiru?

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 26.02.2018 15:38

crackoine napisał(a):Hi,
krótkie pytanie do specjalistów. Jadę pierwszy raz do Chorwacji i proszę o odpowiedź na pytanie - kiedy najlepiej pojechać na wycieczkę do Dubrownika, Splitu, Trogiru - mam na myśli porę dnia. Lepiej rano czy może po południu. Kiedy jest łatwiej o miejsca parkingowe i ogólnie - kiedy jest przyjemniej;)?


Przede wszystkim, ustal, skąd będziesz jechać i ile czasu zajmie Ci dojazd, np. do Dubrownika. Jeżeli będzie to krótka trasa, wybierz jedną z opcji:
- rano - ale na tyle rano, aby być ok. 8.00 na miejscu. Max 9.00. Zwiedzanie w pełnym słońcu to nie najlepszy pomysł - najlepiej ten czas przeczekać w fajnej knajpce
- popołudniem - również wtedy, kiedy słońce obniży swój kurs - jest najprzyjemniej i ...najlepsze światło do fotografowania:) Nie bez znaczenia jest to, możesz zaczekać do wieczora. Dubrownik okraszony światłem również robi wrażenie.
Oczywiście, tłumy będą, ale to Dubrownik. Tłumy są zawsze:)

PS. SRD samochodem to konieczność:) N
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 26.02.2018 15:45

Czy taka konieczność to nie wiem, można też kolejką linową. Nie każdy lubi wąziutkie i strome dróżki.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 01.03.2018 10:35

malinero napisał(a):Czy taka konieczność to nie wiem, można też kolejką linową. Nie każdy lubi wąziutkie i strome dróżki.


Gdyby tam była autostrada nie byłoby konieczności:) Taki wjazd to również rodzaj atrakcji, przeżycie, które zostaje na długo:) Polecam wjazd na SRD w Dubrowniku (niezbyt długa droga) i serpentynami na Lovcen w Czarnogórze (znacznie dłuższa, ale równie atrakcyjna).
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 01.03.2018 14:33

rzdrozny napisał(a):
malinero napisał(a):Czy taka konieczność to nie wiem, można też kolejką linową. Nie każdy lubi wąziutkie i strome dróżki.


Gdyby tam była autostrada nie byłoby konieczności:) Taki wjazd to również rodzaj atrakcji, przeżycie, które zostaje na długo:) Polecam wjazd na SRD w Dubrowniku (niezbyt długa droga) i serpentynami na Lovcen w Czarnogórze (znacznie dłuższa, ale równie atrakcyjna).


Kolejka to też atrakcją i przeżycie.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 02.03.2018 14:04

malinero napisał(a):
rzdrozny napisał(a):
malinero napisał(a):Czy taka konieczność to nie wiem, można też kolejką linową. Nie każdy lubi wąziutkie i strome dróżki.


Gdyby tam była autostrada nie byłoby konieczności:) Taki wjazd to również rodzaj atrakcji, przeżycie, które zostaje na długo:) Polecam wjazd na SRD w Dubrowniku (niezbyt długa droga) i serpentynami na Lovcen w Czarnogórze (znacznie dłuższa, ale równie atrakcyjna).


Kolejka to też atrakcją i przeżycie.


Zgadzam się w zupełności:) Tylko to przeżycie to jednak chyba z mniejszą ilością adrenaliny:) Każdy może wybrać, co lubi. Podsumowując, na SRD można dostać się kolejką lub wjechać samochodem. Widoki na górze te same:)
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 03.03.2018 09:55

Trzeba wjechać autem potwierdzam :-) a przynajmniej do Bosanki w połowie drogi ...widok nie gorszy niż z samej góry .Naprawdę warto.
mari18
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 04.03.2018 14:47

Czy wejście na mury w Dubrowniku znajduje się przy fontannie ( jak na zdjęciu po schodach) ?
https://www.google.pl/maps/@42.6417693, ... 376!8i2688

Gdzie znajduje się kasa biletowa??
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Dubrownik zwiedzanie - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone