Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik zwiedzanie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15639
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Dubrovnik i okolice - atrakcje dla małych dzieci

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.06.2017 17:09

wyspa Lokrum. Popytaj właścicieli, sąsiadów z dziećmi. Lokalne mamy też coś muszą swoim maluchom organizować, a najlepiej mąż w pracy niech się dowie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Dubrovnik i okolice - atrakcje dla małych dzieci

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.06.2017 17:44

dariaanna napisał(a):Jeżeli jest podobny wątek to proszę o przeniesienie tego postu.
Mieszkamy w Srebreno koło Dubrovnika i chcieliśmy zabrać dzieciaki w jakieś miejsca które by ich interesowaly. Jakieś zoo, akwaria, farmy czy inne sprawdzone miejsca.
Pozdrawiam

https://www.plan4fun.pl/atrakcja/akwari ... wniku-2433
dariaanna
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.02.2017
Dubrownik i okolice - atrakcje dla dzieci

Nieprzeczytany postnapisał(a) dariaanna » 07.06.2017 08:39

.
Ostatnio edytowano 18.06.2017 10:30 przez dariaanna, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Dubrownik i okolice - atrakcje dla dzieci

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.06.2017 08:55

dariaanna napisał(a):Hej! Może ktoś podrzuci mi jakoś ciekawy pomysł na spędzenie czasu z dziećmi ( w wieku 1,5 i 3,5). Może jakieś zoo, akwarium, farmy czy inne miejsca przyjazne dzieciom są w okolicy sprawdzone przez was? Pozdrawiam

Posty przeniesione.

Akwarium jest - zoo nie ma.

Aguaparku nie ma - jest Jadran.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: zwiedzanie Dubrownika Trogiru i Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 14.06.2017 22:12

leszel napisał(a):
yzedef napisał(a):Takie coś dziś znalazłem.

http://podroze.onet.pl/chorwacja-dubrow ... zej/j02ezp
Ciekawe bardzo, bo ładne będą korki przy wejściach..


Władze Dubrownika planują od przyszłego sezonu wakacyjnego wprowadzić restrykcyjne przepisy. W Starym Mieście jednego z najbardziej znanych miejsc na Bałkanach będzie mogło przebywać łącznie jedynie 6 tysięcy turystów. Władze zapowiedziały także podniesienie cen biletów do najpopularniejszych atrakcji miasta.
To kolejne zmiany, na które muszą być przygotowani turyści w Dubrowniku. Od tego lata turyści mogą dodatkowo zapłacić, gdy nie dostosują się do panujących zasad. Lokalne władze wprowadziły bowiem kary dla osób poruszających się w strojach kąpielowych bądź topless w okolicach słynnego Starego Miasta. Osoba, która zostanie złapana na spacerze w kostiumie kąpielowym lub w przypadku mężczyzn naga od pasa w górę, zostanie ukarana mandatem o wartości 500 kun (ok. 280 złotych).



Ciekawe czy to faktycznie w tym roku będzie zrealizowane?

Podpisuję się pod tym pytaniem. Jadę w tym roku trzeci raz ale jakoś wcześniej nie zebrałem się na odwiedzenie tego miejsca. Głównie za sprawą maruderów, którym skutecznie udało się mnie dwa razy powstrzymać. A to korki, a to długa powolna droga, a to drogo itd. W tym roku powiedziałem sobie, że choćby skały s...y muszę to zobaczyć. I tu z odsieczą przyszły władze Dubrownika. Z pewnością jest wiele osób zainteresowanych wiedzą jak to jest w 2017 roku dlatego w imieniu wszystkich zainteresowanych proszę o podzielenie się tą wiedzą tych, którym udało się już zwiedzić Dubrownik w tym sezonie.
Poza standardowymi wątpliwościami gdzie najlepiej zaparkować interesuje mnie kwestia liczników ograniczających liczbę turystów na starym mieście. :roll:
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 17.06.2017 22:54

Czytam różne strony google i nie mogę trafić , czy są rejsy, wycieczki jednodniowe z Zadaru do Dubrownika ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.06.2017 23:02

auto_gt napisał(a):Czytam różne strony google i nie mogę trafić , czy są rejsy, wycieczki jednodniowe z Zadaru do Dubrownika ?

Nie ma - za duża odległość na jednodniowy wycieczkowy rejs.
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 18.06.2017 14:00

Dziękuję , za info , trzeba będzie autem , a rejs to do Kornati się odbędzie .
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 18.06.2017 14:08

A czy ktoś ma aktualnie info jak z cenami biletów w tym sezonie? W zeszłym roku wstęp na mury kosztował zdaje się 120 od dorosłych i 90 za dzieci do 7 lat. Kolejka na Srd też chyba 120 w dwie strony. Czytałem gdzieś zapowiedzi, że mają podnieść wstęp na mury do 155kun. Był już ktoś i coś może powiedzieć na ten temat?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 18.06.2017 14:49

auto_gt napisał(a):Dziękuję , za info , trzeba będzie autem , a rejs to do Kornati się odbędzie .

A na ile jedziesz do cro bo widzę plany są...moim zdaniem wyjazd do Dubrownika z Zadaru to męcząca wyprawa no chyba że z noclegiem...nie wiem czy jeden dzień wystarczy bo sama podróż to 400 km w jedną stronę do tego zwiedzanie...rejs na Kornati to też można powiedzieć cały dzień:), w okolicy jeszcze sporo atrakcji:). Zamiast donic do Dubrownika polecam dużo bliżej Trogir:)
Adua
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adua » 18.06.2017 15:12

@Tomy Lee wejście na mury 150 kun od osoby, kolejka 130 kun w dwie strony od osoby. Ceny sprzed kilku dni. Parkingi od 10 do 40 kun/ godzinę zależy gdzie. Obiad dla jednej osoby w cenie 80-120 kun za talerz.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 18.06.2017 15:21

Adua napisał(a):@Tomy Lee wejście na mury 150 kun od osoby, kolejka 130 kun w dwie strony od osoby. Ceny sprzed kilku dni. Parkingi od 10 do 40 kun/ godzinę zależy gdzie. Obiad dla jednej osoby w cenie 80-120 kun za talerz.

Wielkie dzięki @Adua. Konkretna odpowiedź :mrgreen:. Jednak zapowiedzi o podwyżkach się spełniły. A jak z licznikami ograniczającymi ilość osób przebywających na murach? Są już czy jeszcze się nie pojawiły :?:
Adua
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adua » 18.06.2017 15:32

Nic takiego nie zauważyłem, nie ma na wejściu żadnych bramek weryfikacyjnych ile jest osób. My byliśmy w środku tygodnia kilka dni temu to było trochę narodu ale nie było żadnych zakazów przed wejściem.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 18.06.2017 15:47

Może pojawią się dopiero przed wysokim sezonem a może tylko mieli zamiar postraszyć żeby ograniczyć ilość turystów. Zobaczymy jakie informacje pojawią się koło połowy lipca. Ja wybieram się na przełomie lipca i sierpnia więc do tej pory już powinno być coś wiadomo. O ile tylko ktoś jeszcze będzie chciał podzielić się informacją :hut:.
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 18.06.2017 16:17

amatus1 napisał(a):
auto_gt napisał(a):Dziękuję , za info , trzeba będzie autem , a rejs to do Kornati się odbędzie .

A na ile jedziesz do cro bo widzę plany są...moim zdaniem wyjazd do Dubrownika z Zadaru to męcząca wyprawa no chyba że z noclegiem...nie wiem czy jeden dzień wystarczy bo sama podróż to 400 km w jedną stronę do tego zwiedzanie...rejs na Kornati to też można powiedzieć cały dzień:), w okolicy jeszcze sporo atrakcji:). Zamiast donic do Dubrownika polecam dużo bliżej Trogir:)

14 dni od 08,07 , apartament obok Zadaru w Sukosan , jadę z Leżajska przez Węgry , nie wiem jak autostrada jest w stanie technicznym .

Trogir już był 6 lat Temu Multiplą , Ciovo ,Slatine , Split , 3 lata temu Mimice Brela Makarska ,Baśka Voda objechałem to Espace 4

Na pewno 1 dzień planuję zwiedzić Plitvice to 100 % , 1 dzień jakiś fajny rejs , może właśnie na Kornati , albo coś co zaoferuje nam przeznaczenie , 1 dzień jedziemy zobaczyć ten nieziemski PAG i poplażować do nocy z grilem na koniec .
o Dubrowniku tak głośno myślę dopiero , wszystko się zobaczy, a najlepszy to spontan i nic nie planować ja w sumie wolę biwak i dziką przyrodę , a kobita to woli hotele , samoloty ... .

Jedziemy rodzinką 2+2 , Tym razem Insignią , jeszcze Boxa muszę kupić .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Dubrownik zwiedzanie - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone