Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik zwiedzanie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bata_s
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bata_s » 10.07.2016 01:33

Córka ma 13 i za bilet z Mlini do Dubrownika płaciła tak samo jak my - 18 kun. Polecam jednak podróż statkiem, niewiele drożej (w obie strony za dwoje dorosłych i dziecko 160 kun) a znacznie przyjemniej, zwłaszcza biorąc pod uwagę temperaturę. No i widok Dubrownika od strony morza :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2016 09:23

bata_s napisał(a):Córka ma 13 i za bilet z Mlini do Dubrownika płaciła tak samo jak my - 18 kun. Polecam jednak podróż statkiem, niewiele drożej (w obie strony za dwoje dorosłych i dziecko 160 kun) a znacznie przyjemniej, zwłaszcza biorąc pod uwagę temperaturę. No i widok Dubrownika od strony morza :)


Można prosić o więcej informacji o tym połączeniu statkiem ?
Skąd, dokąd, jak często, armator, rezerwacje, popularność.
mari18
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 26.07.2016 07:45

Hej:)
Powiedzcie mi czy można ON-LINE zamówić bilety wstępu na np. Mury Obronne w Dubrovniku? Albo na jakieś inne atrakcje w Chorwacji. ( proszę o podanie adresu stron gdzie można zamówić bilety)
PS. czemu on-line...? ponieważ nie jestem pewna czy w języku pl porozumiem się z bileterką.
black_lord
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_lord » 26.07.2016 07:53

mari18 napisał(a):Hej:)
Powiedzcie mi czy można ON-LINE zamówić bilety wstępu na np. Mury Obronne w Dubrovniku? Albo na jakieś inne atrakcje w Chorwacji. ( proszę o podanie adresu stron gdzie można zamówić bilety)
PS. czemu on-line...? ponieważ nie jestem pewna czy w języku pl porozumiem się z bileterką.

Bilety kupuje się przy wejściu na mury.
Płaci się tylko gotówką.
Dorosły: 120 HRK (w sezonie) :arrow:

Co do dogadania to nie ma się co martwić.
Tam są wszystkie nacje świata, po Chorwatach
najliczniejsze nacje to Polacy i Japończycy. :papa:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4654
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 26.07.2016 12:02

black_lord napisał(a):
mari18 napisał(a):Hej:)
Powiedzcie mi czy można ON-LINE zamówić bilety wstępu na np. Mury Obronne w Dubrovniku? Albo na jakieś inne atrakcje w Chorwacji. ( proszę o podanie adresu stron gdzie można zamówić bilety)
PS. czemu on-line...? ponieważ nie jestem pewna czy w języku pl porozumiem się z bileterką.

Bilety kupuje się przy wejściu na mury.
Płaci się tylko gotówką.
Dorosły: 120 HRK (w sezonie) :arrow:

Co do dogadania to nie ma się co martwić.
Tam są wszystkie nacje świata, po Chorwatach
najliczniejsze nacje to Polacy i Japończycy. :papa:

Można również płacić kartą (płaciłam tak w czerwcu 2016).
Bilet na mury jest również wejściówką na Twierdzę Lovrijenac, wystarczy pokazać go przy wejściu do Twierdzy. Jeśli zacznie się jednak zwiedzanie od Twierdzy, to dokonując zakupu biletu na mury należy pokazać bilet na Twierdzę i wtedy dopłaca się tylko różnicę w cenie.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 26.07.2016 12:09

bigredone napisał(a):
bata_s napisał(a):Córka ma 13 i za bilet z Mlini do Dubrownika płaciła tak samo jak my - 18 kun. Polecam jednak podróż statkiem, niewiele drożej (w obie strony za dwoje dorosłych i dziecko 160 kun) a znacznie przyjemniej, zwłaszcza biorąc pod uwagę temperaturę. No i widok Dubrownika od strony morza :)


Można prosić o więcej informacji o tym połączeniu statkiem ?
Skąd, dokąd, jak często, armator, rezerwacje, popularność.


Dołączam się do pytania. Skąd kursują stateczki do Dubrownika? Chodzi o jakiś typowy transport, czy "klasyczne" fish pikniki?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2016 17:58

Gdybym chciał z Mlini popłynąć statkiem takim najtańszym coś w rodzaju miejskiego autobusu to jaki jest koszt na dwoje dorosłych i dziecko.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10859
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.07.2016 18:46

mari18 napisał(a):Hej:)
Powiedzcie mi czy można ON-LINE zamówić bilety wstępu na np. Mury Obronne w Dubrovniku? Albo na jakieś inne atrakcje w Chorwacji. ( proszę o podanie adresu stron gdzie można zamówić bilety)
PS. czemu on-line...? ponieważ nie jestem pewna czy w języku pl porozumiem się z bileterką.

proszę bardzo, wstęp na podstawie karty Dubrovnickiej dostępnej online, również do innych atrakcji;
lub tutaj
Luku
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luku » 26.07.2016 19:36

Witam,
Wybieram się z żoną na wycieczkę do Dubrownika i chcemy chodzić po murach o których każdy wspomina. Powiedzcie mi ile faktycznie czasu zajmuje całe przejscie? Można w połowie zrezynować i zejść do miasta, czy trzeba przejść całą trase? Żona jest w ciąży i nie wiemy czy damy radę.
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 26.07.2016 19:40

Luku napisał(a):Witam,
Wybieram się z żoną na wycieczkę do Dubrownika i chcemy chodzić po murach o których każdy wspomina. Powiedzcie mi ile faktycznie czasu zajmuje całe przejscie? Można w połowie zrezynować i zejść do miasta, czy trzeba przejść całą trase? Żona jest w ciąży i nie wiemy czy damy radę.


W tej sytuacji może warto odpuścić i poczekac któryś rok. Mury tyle stały to jeszcze postoją a narażać się na ewentualne problemy + żar z nieba to chyba nie warto ;)
Luku
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luku » 26.07.2016 19:51

Z jednej strony masz rację ale wakacje w Chorwacji to nie jedyny nasz pomysł na przyszłość. Jesteśmy w Makarskiej więc żal nie skorzystać z takiej możliwości. Tak jak pisałem , czy mozna w połowie zrezygnować? Jak tam trafić, kierować się na znaki czy jest jakiś adres żeby wpisać w nawigację?
black_lord
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_lord » 26.07.2016 19:57

dhmegi napisał(a):Można również płacić kartą (płaciłam tak w czerwcu 2016).
Bilet na mury jest również wejściówką na Twierdzę Lovrijenac, wystarczy pokazać go przy wejściu do Twierdzy. Jeśli zacznie się jednak zwiedzanie od Twierdzy, to dokonując zakupu biletu na mury należy pokazać bilet na Twierdzę i wtedy dopłaca się tylko różnicę w cenie.

Przy wejściu na mury z miasta była informacja (2 tygodnie temu),
że nie można płacić kartą - Only Cash.
No chyba, że akurat popsuły im się terminale ? :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.07.2016 19:59

Luku napisał(a):Z jednej strony masz rację ale wakacje w Chorwacji to nie jedyny nasz pomysł na przyszłość. Jesteśmy w Makarskiej więc żal nie skorzystać z takiej możliwości. Tak jak pisałem , czy mozna w połowie zrezygnować? Jak tam trafić, kierować się na znaki czy jest jakiś adres żeby wpisać w nawigację?

Do Dubrownika trafisz bez nawigacji.
Trzeba jechać bardzo wcześnie rano, aby trafić na wolne miejsce na parkingach.
Nie trzeba przejść obowiązkowo całych murów,
Masz Zieloną Kartę na przejazd przez Bośnię. :?:
Luku
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luku » 26.07.2016 20:04

Dzięki bardzo za konkretną informację. W takim razie jedziemy jutro na mury i zobaczymy czy damy radę do końca.
Mam Zieloną Kartę na przejazd przez Bośnię.
Wcześnie rano tzn o której? Później nie da sie zaparkować czy po prostu trzba trochę dalej iść ? Są tam klasyczne parkomaty czy jakiś Pan który pobiera kasę?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.07.2016 20:09

https://www.google.pl/maps/dir/Makarska ... 506606!3e0

Wyjazd z Makarskiej 5-6 rano.

parkingi-w-dubrovniku-t35553-120.html

Ja byłem w Dubrowniku bardzo dawno.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Dubrownik zwiedzanie - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone