Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrovnik - wycieczka jednodniowa

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agus87
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 25.07.2012
Dubrovnik - wycieczka jednodniowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus87 » 19.07.2013 22:37

witajcie
zamierzam zwiedzić Dubrovnik, jednakże wyruszamy do Cro z 2,5 letnim dzieckiem więc kilkugodzinne łażenie po murach nie będzie fajnym rozwiązaniem...

czy ktoś z Was był na takiej jednodniowym wypadzie w D-ku?
może jakieś porady? gdzie zaparkować, by zwiedzić jak najwięcej?

interesująca wydaje się być również ta kolejka linowa
ale nigdzie nie mogę wyczytać ile czasu trwa taka wycieczka ową kolejką, wiem, że warto, ale się wahamy....
Darraz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darraz » 19.07.2013 22:59

Wątpię, żeby udało ci się zwiedzić Dubrownik w jeden dzień. Możesz przyjąć, że będziesz go zwiedzać, bo na pewno warto, ale być może po trzeciej lub czwartej jednodniowej wizycie (chyba, że następnym razem na zwiedzanie przeznaczysz więcej czasu) będziesz mogła powiedzieć, że Dubrownik zwiedziłaś.
Na temat kolejki na Srd ci nie pomogę, nawet nie dałem rady się do niej zbliżyć. Na tej stronie internetowej powinnaś jednak poszuka wszystko na ten temat:
http://www.dubrovnikcablecar.com/
Poniżej filmik z mojej jednodniowej wizyty w tym pięęęęęęęknym mieście w lipcu zeszłego roku:

Był niesamowiy upał, straciłem chęci, żeby wybrać się w tym skwarze na mury. Może 1/3 starówki zdążyłem doś spokojnie obejrzeć. Koniecznie tam wrócę. Zaparkować jak najbliżej. Trohę tych parkingów jest. Nie zawsze jest miejsce i nie zawsze parkingi mają znośne cenniki. Poszukaj sobie w relacjah z podróży, tam więej szczegółów o parkingach można znaleźć. Były już pytania (i odpowiedzi) na ten temat.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 19.07.2013 23:15

Spokonie dacie radę zwiedzić w ciągu jednego dnia, nawet razem z twierdzą na Srd. Co do kolejki, to jazda trwa chwilę - nie więcej niż 5 minut.

Parking - najlepiej na górze Srd, bo luźny i bezpłatny. Zjechać kolejka i zwiedzić starówkę, a potem z powrotem na górę.

EDIT: Sprawdziłem na zdjęciach: wejście do wagonika na dole mam o godz. 14:05, dojazd na górną stację o 14:09, więc przejazd zajmuje ok. 4 minut.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 19.07.2013 23:45

agus87 napisał(a):witajcie
zamierzam zwiedzić Dubrovnik, jednakże wyruszamy do Cro z 2,5 letnim dzieckiem więc kilkugodzinne łażenie po murach nie będzie fajnym rozwiązaniem...

Chyba nie , dużo turystów i w upał za bardzo nie ma sensu tym bardziej z tak małym dzieckiem.
Zawsze można pochodzić po mieście , zobaczyć port i zabytki ( pomijając mury) .

czy ktoś z Was był na takiej jednodniowym wypadzie w D-ku?
może jakieś porady? gdzie zaparkować, by zwiedzić jak najwięcej?

Jak na początek wystarczy , w Dubrowniku byłem kilka razy i dopiero teraz mogę stwierdzić, że w miarę go znam.
Parkingów jest sporo, ale w sezonie trudno o miejsca i im bliżej centrum i murów tym drożej.
Parking - najlepiej na górze Srd, bo luźny i bezpłatny. Zjechać kolejka i zwiedzić starówkę, a potem z powrotem na górę.

To dobre rozwiązanie ale pod warunkiem, że jedziemy poza sezonem bo na górze tak dużo miejsc nie ma.
Będąc na górze prócz oglądnięcia przepięknej panoramy miasta można zwiedzić muzeum poświęcone "wojnie domowej w Jugosławii" tyle, że ... jedziecie z dzieckiem więc może to nie jest najlepszy pomysł.
A może popłyniecie z portu na wyspę Lokrum?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lokrum
Ładnie tam, można się wykapać nie tylko w morzu, zobaczyć ogród botaniczny, odpocząć i wrócić do Dubrownika.
Następnym razem zwiedzicie więcej. W każdym razie przyjechać do Dubrownika warto , nawet na kilka godzin .
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 20.07.2013 01:37

krakuscity napisał(a):To dobre rozwiązanie ale pod warunkiem, że jedziemy poza sezonem bo na górze tak dużo miejsc nie ma.
Będąc na górze prócz oglądnięcia przepięknej panoramy miasta można zwiedzić muzeum poświęcone "wojnie domowej w Jugosławii" tyle, że ... jedziecie z dzieckiem więc może to nie jest najlepszy pomysł.



Dokładnie - dziecko będzie się tam nudzić, tym bardziej, że do obejrzenia jest sporo materiałów i zdjęć plus całkiem długi film. 2,5-letnie dziecko absolutnie nic z tego nie zrozumie.
agus87
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 25.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus87 » 22.07.2013 13:54

dziękuję :)
jeszcze zobaczymy co z tym Dubrovnikiem, ale wypada pojechać, chociaż "połazić i popatrzeć"
okręcić się koło fontanny i iść do muzeum morskiego :wink:
MilaM
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 16.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MilaM » 22.07.2013 14:45

Kolejka w górę i na doł kosztuje 95 kun od osoby-duuuzo, szczególnie,że jak wychodziś na tarsa widokowy to w widok starego miasta wcinają się liny kolejki.
Zwiedzanie murów kosztuje 90 kun od osoby.
Mając do wyboru mury czy kolejka wybrałabym mury, szczególnie,ze zgornych ulic Dubrovnika można zobaczyć taki widok jak ze wzgórza.
Mając do wyboru ulice miasteczka czy mury-znów wybrałabym chwile po uliczkach , coś zjeść w knajpce i udać się na mury.
Ze z dzieckiem…. Hmm na murach co chwila armata, wiezyczka strażnicza, w uliczce w dól widac było skrzynie pełną złotych monet, widac gdzieś tam coś jakby lochy, do portu wpłynął statek całkiem jak piracki-wyatrczy dziecku dorobić odpowiednia historyjkę, Moja córka 5 letnia zwykle marudząca-była oczarowana i zaangazowowana-i wołała „ja chcę zwiedzać”.

Jeśli chodzi o parkowanie to porazka-parkomaty SA na monety, a parking 10 kun za godzinę, więc trzeba być przygotowanym monetarnie, chyba ze się znajdzie miejsce na wielkim parkingu-jak my przyjechalismny to nie było miejsc
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 25.03.2014 21:44

Witajcie. Mam pytanko jak najlepiej dojechać na górę Srd (może jakaś mapka z dojazdem). Wybieram się pod koniec maja 2014 czy mogą być problemy z zaparkowaniem i czy parking na dzień dzisiejszy jest płatny???
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 25.03.2014 21:53

marosmaro napisał(a):Witajcie. Mam pytanko jak najlepiej dojechać na górę Srd (może jakaś mapka z dojazdem). Wybieram się pod koniec maja 2014 czy mogą być problemy z zaparkowaniem i czy parking na dzień dzisiejszy jest płatny???

Za Dubrovnikiem jest drogowskaz Bosanka , skręcasz i do góry.
Pargink na SRD jest za freee , pod koniec maja nie powinno być problemów z parkowaniem.

Obrazek
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 25.03.2014 22:01

Tam nawet w sezonie nie ma problemów z parkowaniem, a co dopiero w maju! :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.03.2014 18:48

A w mojej relacji znajdziesz zdjęcie z reala
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 26.03.2014 21:45

Bardzo Wam Wszystkim Dziękuję za odpowiedzi to jest piękny widok jeśli wszystko wyjdzie to na pewno nie ominę tej atrakcji.
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 26.03.2014 21:57

Warto, warto :) my byliśmy z niespełna 3 letnią córcią i dała radę :) połaziliśmy po starym mieście, mała pomoczyła się przy fontannie, jest tam też plac zabaw dla dzieci, więc spokojnie dacie radę ;) a na górę SRD warto jechać autem, kolejką się nie opłaca moim zdaniem. Szkoda kasy na tak chwilową przyjemność. Widoki z drogi na SRD i ładniejsze i przejazd atrakcyjniejszy przygodowo ;)
Załączniki:
_DSC8125a.jpg
_DSC8123a.jpg
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 27.03.2014 21:08

szrek27 bardzo dziękuję za radę skorzystam z autka. Piękne zdjęcia zwłaszcza to pierwsze.
paulakp
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 02.06.2013
Jednodniowa wycieczka do Dubrovnika

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulakp » 04.07.2014 00:18

Witam wszystkich CROmaniaków :papa:
W tym roku postanowiliśmy wybrać się do Makarskiej i planujemy jednodniową wycieczkę do Dubrovnika, dlatego mam parę pytań odnośnie tego wyjazdu. Chcielibyśmy odwiedzić górę SRD, ale właśnie przeglądam różne wątki i niektórzy piszą że lepszy widok jest z (góry, wzgórza) Bosanka. Nie ukrywam, że interesuje mnie ten widok
Croatia_Dubrovnik_59478013.jpg
Niestety nie wiem gdzie to jest ( jakby ktoś byłby na tyle miły i podpowiedział co nieco o tym miejscu jak tam dojechać, dojść :D ) Zastanawiamy się również co ciekawego można również zwiedzić i zobaczyć w Dubrovniku, z góry zaznaczam, że nie interesują nas żadne muzea :!:
Ile kosztuje wstęp na mury obronne ( dwie osoby dorosłe, dwie 17-latki i 9-latki) ?
Gdzie najlepiej zaparkować i ile kosztuje parking ? Bo z tego co słyszałam to w Dubrovniku parking jest bardzo drogi.

I może to już nie dotyczy bezpośrednio Dubrovnika, a okolic Makarskiej co tam warto odwiedzić ? Są jakieś ciekawe plaże ? miejscowości ? Podobno Brela jest piękna, ale co wy o tym sądzicie ?

Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek porady :D
Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Dubrovnik - wycieczka jednodniowa
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone