Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DUBROVNIK - od innej strony...

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012
DUBROVNIK - od innej strony...

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.09.2012 10:02

planując tegoroczny urlop w Dalmacji, zaplanowałem zwiedzić oczywiście Dubrownik: wiadomo Stari Grad, port, mury obronne, Srd, Lokrum itp itd.

jednak za najlepsze miejsce uznałem to, którego nie znałem i sądząc po ilości odwiedzających je turystów, o którym sporo osób nie wie:
Chodzi o małą zatoczkę tuż obok Starego Miasta w kierunku zachodnim (tuż za osobno stojącą Fortecą wysuniętą w morze), ze szmaragdową wodą, dnem usłanym niezliczonymi głazami i kamieniami, skalnym urwiskiem porośniętym super zieloną roślinnością i domami wykutymi częściowo w skałach: polecam jako miłą odskocznię od zgiełku miasta i turystów, szczególnie w upalne dni:

Ps. Jeśli już ktoś o tym pisał to wklejcie linki, gdyż osobiście nic na temat tego miejsca nie znalazłem

A teraz foty (jakoś wyszły w odwrotnej kolejności):
Załączniki:
Obraz 383.jpg
a tu wspomniane domki, częściowo wykute w skale, naprawdę robi wrażenie
Obraz 387.jpg
jeszcze raz zatoczka
Obraz 382.jpg
sama zatoczka
Obraz 384.jpg
potem taki widoczek
Obraz 377.jpg
potem mamy taki widok
Obraz 370.jpg
przechodzimy obok wypożyczalni sprzętu wodnego (zresztą magazyn mają też wykuty w skale)
Obraz 375.jpg
dojście od tej strony Dubrovnika
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 29.09.2012 12:03

No popatrz jestem w szoku , w przyszłym roku musimy to miejsce zaliczyć.Jak tam dojść bo według mnie byłem już dość blisko. :D Ja ten fort miałem po prawej stronie w skałach były jakies groty ale w tym miejscu gdzie byłem morze do najczystszych nie należało bo były blisko restaracyjki. :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.09.2012 13:32

wychodząc bramą zwodzoną od strony zachodniej Starego Miasta natrafiamy na duży plac z fontanną i spora ulica Brsalje czy jakoś tak, przy której zatrzymuje się mnóstwo autokarów z turystami, stamtąd obok Nautika Restaurant bocznymi ciasnymi uliczkami do zatoczki ze sprzętem wodnym, po drodze malutki kościółek i potem albo przez wzgórze z fortecą lub ciasnymi uliczkami (tu trzeba jednak poszukać dojścia), w każdym bądź razie nic specjalnie trudnego, a woda czyściutka :D
Załączniki:
bez tytułu1.JPG
bez tytułu.JPG
z9562450Q,Chorwacja-galeria---Dubrownik--Chorwacja.jpg
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 29.09.2012 17:53

Przy tej fontannie spotkałem piłkarzaa Borusii Dortmund Ivana Perisica z którym sobie cyknąłem zdjęcie,dzięki za wskazówkę w przyszłym roku na pewno odnajdę to miejsce.Pozdrawiam :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.10.2012 11:32

dla tych co by chcieli tam poleżeć, dodam, że niestety tylko można na betonowych platformach, no chyba że na materacu na wodzie :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.10.2012 11:44

Witam!
Ostatni raz byłam w Chorwacji w 2000r na przełomie lipca i sierpnia - zupełnie inny świat niż teraz - o 8 bez problemu można było zaparkować na parkingu pod murami Dubrownika. Ta forteca nad zatoczką to twierdza Lovrijenac, warto się zmęczyć i wdrapać na wzgórze na którym stoi ta twierdza.Widoki piękne również na opisaną wcześniej zatoczkę - zdjęcia wyszły nam super mimo analogowego aparatu. 12 lat.....temu wyjazd do Chorwacji był dla mnie prawdziwą przygodą i to z przygodami. W 2013r wrzesień w Chorwacji - już planuję.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.10.2012 11:59

czekor68 napisał(a):Przy tej fontannie spotkałem piłkarzaa Borusii Dortmund Ivana Perisica z którym sobie cyknąłem zdjęcie,dzięki za wskazówkę w przyszłym roku na pewno odnajdę to miejsce.Pozdrawiam :D


Albo na kamolach.

Obrazek
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.10.2012 12:06

alfa1968 napisał(a):Witam!
Ta forteca nad zatoczką to twierdza Lovrijenac, warto się zmęczyć i wdrapać na wzgórze na którym stoi ta twierdza.Widoki piękne również na opisaną wcześniej zatoczkę


o, właśnie nazwy tej twierdzy mi brakowało, teraz nie będzie dla nikogo problem z odnalezieniem i dotarciem...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.10.2012 12:09

alfa1968 napisał(a):Witam!
Ta forteca nad zatoczką to twierdza Lovrijenac, warto się zmęczyć i wdrapać na wzgórze na którym stoi ta twierdza.


...a bilet kupiony na mury uprawniał do zakupu wejściówki ze zniżką (tego samego dnia - tak było).
:papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.10.2012 13:40

I nie kosztował 70 kun jak teraz - niestety nie pamiętam ile.A ta jazda przez góry i opuszczone po wojnie wsie - nie było autostrady oj nie było :( . W przyszłym roku Brela (+Trogir i Split) oraz Mlini (+Mostar,Czarnogóra i Dubrownik dniem i nocą) - autostradą :D .
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 09.10.2012 18:10

alfa1968 napisał(a):I nie kosztował 70 kun jak teraz - niestety nie pamiętam ile.A ta jazda przez góry i opuszczone po wojnie wsie - nie było autostrady oj nie było :( . W przyszłym roku Brela (+Trogir i Split) oraz Mlini (+Mostar,Czarnogóra i Dubrownik dniem i nocą) - autostradą :D .

Gdzie masz kwaterę w Mlini bo ja u Vlaha wynajmuję.W lipcu znowu się wybieram.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.10.2012 10:19

Wyjazd planuję na przyszły rok, jeszcze nie wiem gdzie będę spać. W 2000r nocowaliśmy w Zaostrogu na kempingu Borova Uvala w domku kempingowym - ale to 120km od Dubrownika w stronę Makarskiej
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 10.10.2012 17:13

alfa1968 napisał(a):Wyjazd planuję na przyszły rok, jeszcze nie wiem gdzie będę spać. W 2000r nocowaliśmy w Zaostrogu na kempingu Borova Uvala w domku kempingowym - ale to 120km od Dubrownika w stronę Makarskiej

Jeśli chcesz namiar na Mlini to 5km za Dubrovnikiem tuz przed Cavtatem to mogę Ci dać namiar blisko lidl Mercator,Konzum.Kwatera w tym roku w moim wypadku dla 4-ki to 47 euro na dzień.Spokój miły właściciel ,TVsat i WiFi.Podaj maila to Ci wyśle lokalizację.Blisko do Czarnogóry która polecam no i Bośnie można pozwiedzać. :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.10.2012 07:54

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl :D
Iza&Krzysiek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iza&Krzysiek » 13.11.2012 23:10

witam :) mogę również prosić o namiar :)

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl



serdecznie pozdrawiam :)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
DUBROVNIK - od innej strony...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone