Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrovnik 16 lub 17 sierpnia - Zielona Karta ? Help !

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ubidigi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ubidigi » 21.08.2013 12:33

Dokumenty na bałkanach:
ChorwacjaOC lub Zielona Karta, dowód osobisty lub paszport
SłoweniaOC lub Zielona Karta, dowód osobisty lub paszport
Bośnia i HercegowinaZielona Karta, dowód osobisty lub paszport
CzarnogóraZielona Karta, dowód osobisty (maks. 30 dni pobytu) lub paszport
RumuniaOC lub Zielona Karta, dowód osobisty lub paszport
BułgariaOC lub Zielona Karta, dowód osobisty lub paszport
GrecjaOC lub Zielona Karta, dowód osobisty lub paszport
SerbiaOC lub Zielona Karta, dowód osobisty lub paszport
MacedoniaZielona Karta, dowód osobisty lub paszport
AlbaniaZielona Karta, dowód osobisty lub paszport
Kosowoubezpieczenie komunikacyjne OC (Transit Insurance Policy) kupione na granicy udzielane przez Związek Ubezpieczeń Kosova IAK (Insurance Association of Kosova), paszport
Ostatnio edytowano 22.08.2013 10:53 przez ubidigi, łącznie edytowano 1 raz
Welding
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 26.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Welding » 21.08.2013 12:36

Słyszałam jeszcze, że w przypadku wyjazdu samochodem służbowym potrzebne jest upoważnienie od właściciela pojazdu.
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 22.08.2013 10:47

ubidigi - sprawdzaj, zanim zrobisz "kopiuj-wklej".
Na przykład w Serbii już od dość dawna NIE POTRZEBA Zielonej Karty - jakiś stary link wkleiłeś.
ubidigi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ubidigi » 22.08.2013 11:01

sicret napisał(a):ubidigi - sprawdzaj, zanim zrobisz "kopiuj-wklej".
Na przykład w Serbii już od dość dawna NIE POTRZEBA Zielonej Karty - jakiś stary link wkleiłeś.


Poczułaś/eś się lepiej ????
Po prostu przeoczyłem tę informację, że Serbia jest sygnatariuszem Porozumienia Wielostronnego. Nie popełnia błędów tylko ten co nic nie robi.
I nie zdradzaj nam swoich metod działania.
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 22.08.2013 16:33

ubidigi napisał(a):
sicret napisał(a):ubidigi - sprawdzaj, zanim zrobisz "kopiuj-wklej".
Na przykład w Serbii już od dość dawna NIE POTRZEBA Zielonej Karty - jakiś stary link wkleiłeś.


Poczułaś/eś się lepiej ????
Po prostu przeoczyłem tę informację, że Serbia jest sygnatariuszem Porozumienia Wielostronnego. Nie popełnia błędów tylko ten co nic nie robi.


Ale jak już robi, to musi brać odpowiedzialność za to co robi; że może kogoś wprowadzić w błąd.

P.S. A o tym samopoczuciu, to co chciałeś nam powiedzieć: że poczułeś się... lepiej? Z tym postem czy tylko pytajnikami? :D :lol:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 23.08.2013 22:33

Przedwczoraj jechałem do Dubrownika.
Po jednej i po drugiej stronie granicy BiH tylko machnąłem dowodem osobistym.

Ze mną jechała żona oraz dziecko. Nic nie sprawdzali.

Też nie miałem ZK - poszło gładko.

Bardziej skrupulatni są na granicy Hungary- Cro.

Chorwaci kazali otworzyć tylne drzwi czy ktoś się tam nie schował.
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 23.08.2013 22:48

wikol napisał(a):Też nie miałem ZK - poszło gładko.


Jak to się mówi? Z pełnym szacunkiem, wikol - ale publicznie przyznawać się do głupoty to... głupota jest i tyle! 8O :lol:
Rozumiem, że analogicznie jak "mnie dzisiaj nie sprawdzili alkomatem", to też "poszło gładko", nie? I - dalej analogicznie - nie trzeba być trzeźwym, bo "nie sprawdzają"?
...no i poszło gładko. :papa: :lol:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 24.08.2013 23:17

ZK nie wymagają na przejściu granicznym z BIH.

Zresztą nikt z Polaków nie miał ZK - oczywiście Ci co uderzali do Dubrownika.
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 24.08.2013 23:21

wikol napisał(a):ZK nie wymagają na przejściu granicznym z BIH.

Zresztą nikt z Polaków nie miał ZK - oczywiście Ci co uderzali do Dubrownika.


O dżizysss.... :devil: Gdzieś się chłopie uchował: jedziesz za granicę (BiH) bez OC - ano można. Jak wszystko - można.
Do czasu.
Potem jak coś się stanie, to może być spłacanie do końca życia. 8O :papa:
Makar.....
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 24.08.2013 23:49

A ja w sierpniu jechałem do Mostaru i pierwsze co po paszportach, zostałem poproszony o ZK - oczywiście posiadałem...
Gdzieś też tam słyszałem, że tranzytowo do Dubrownika nie trzeba posiadać ZK, ale co wtedy kiedy dojdzie do jakiegoś zdarzenia - lepiej się nie przekonywać... :-)

Pzdv,
Makar
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.08.2013 00:19

Makar..... napisał(a):A ja w sierpniu jechałem do Mostaru i pierwsze co po paszportach, zostałem poproszony o ZK - oczywiście posiadałem...
Gdzieś też tam słyszałem, że tranzytowo do Dubrownika nie trzeba posiadać ZK, ale co wtedy kiedy dojdzie do jakiegoś zdarzenia - lepiej się nie przekonywać... :-)

Pzdv,
Makar

Nie, nie trzeba posiadac, tylko nikt nie pyta o ZK. Dlaczego nikomu do glowy nie chce wejsc ze na teren BiH Zielona Karta jest OBOWIAZKOWA!!!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.08.2013 00:29

Co się mają pytac :?: :?: :?:

O to czy jesteś pijany, też się nie pytają :!: :!: :!:

Jak coś się stanie w przypadku braku OC, wypadek, kolizja, kogoś przejedziesz,
masz pres.ane :!: :!: :!:
I to na maxa
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 25.08.2013 08:59

Makar..... napisał(a):A ja w sierpniu jechałem do Mostaru i pierwsze co po paszportach, zostałem poproszony o ZK - oczywiście posiadałem...
Gdzieś też tam słyszałem, że tranzytowo do Dubrownika nie trzeba posiadać ZK,


...a jak kot przetnie drogę, to trzeba 3x na wstecznym się cofnąć. :mrgreen: :lol:
Źle słyszałeś - to tak zwana miejska legenda. Coś identycznego, jakbyś przez Rosję jechał "tranzytem" do Japonii i też "nie musiał mieć OC". :oczko_usmiech:
Jak jest teren BiH, to trzeba mieć ZK - a to czy sprawdzają czy nie, to nie ma nic do rzeczy.
Jarek841104
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 20.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek841104 » 25.08.2013 09:00

Brak mi słów.... Na początku września jadę po raz pierwszy do HR i mam zamiar odwiedzić Dubrovnik. Nie raz czytałem że przejeżdżając ten kawałek nie potrzebuje ZK nawet znajomy mówił bym jej nie brał. Ale i tak zrobię po swojemu i ją wezmę ze sobą z dwóch powodów: Pierwszy to taki, że jest obowiązkowa. A ci co piszą, że jej nie mieli bo nie sprawdzają to im nie zazdroszczę, oczywiście nie obrażając nikogo ale czym tu się szczycić? Tym że was nie kontrolowali i udało się. Wow też mi wyczyn to wsiądź za kółko po kilku % i też się chwal że udało się przejechać po pijanemu. A co jakby złapali i skontrolowali...? (lament i płacz). A ile to jest pojechać bądź zadzwonić do własnego ubezpieczyciela i poprosić o ZK? Drugi powód do taki że jadę na wakacje (urlop) odpocząć od wszystkiego, a przede wszystkim nie stresując się niczym. Więc kilka chwil i chęci, a problem oraz stres znika. Pozdrawiam wszystkich i życzę udanych wakacji
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 25.08.2013 09:08

Dokładnie tak, Jarku! :D
Dodam, że jeszcze w przypadku kontroli jest bardzo, bardzo "lightowo" i spoko, bo dostaniesz tam paręset złotych czy euro mandatu, każą kupić, ale na tym chyba(?) koniec.
Gorzej przy szkodzie - można np. pół miliona euro spłacać do końca życia z racji szkód na mieniu, a najwięcej - na osobie.
...ale potem się można tym "szczycić", jak niektórzy. :oczko_usmiech: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Dubrovnik 16 lub 17 sierpnia - Zielona Karta ? Help ! - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone