Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Duba Peljeska

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Duba Peljeska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2012 21:20

Mam pytanie dotyczące tej 'miejscowości' (będę wypoczywał w Divnej Dubie). Czy są tam jakieś sklepy spożywcze, czy będę jednak musiał jeździć to Trpanj na zakupy?
christo1250
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) christo1250 » 14.06.2012 10:03

W Trpanj byłem ostatnio 5 lat temu. Na plażę jeździliśmy niemal codziennie do Divnej. Do Duby zajechaliśmy raz czy dwa z ciekawości. Nie przypominam sobie, aby był tam jakiś sklep. Jeśli był, to z całą pewnością maleńki. Nie pamiętam też, aby były sklepy po drodze (dwie małe woski: Donja i Gornja Vrucica), tak więc pozostaje Ci Trpanj. Niestety, to kilkanaście kilometrów bardzo trudnej drogi. Polecam Ci więc wyjazd raz na jakiś czas do Orebic'a. Jadąc od strony Trpanj, po prawej stronie, jest duży market (taki dyskont - nie pamiętam nazwy). Kupisz tam wszystko w bardzo rozsądnej cenie.Tyle, że to będzie z Duby ze 40 kilometrów... No ale w Trpanj też szaleństw nie ma. Ja tam kupowałem głównie pieczywo i coś do. Na większe zakupy jeździłem do Orebic'a.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2012 11:12

Na stronie sieci Studenac znalazłem namiary na 2 sklepy w Trpanj. W zeszłym roku robiłem zakupy w tej sieci i w zasadzie wszystko co potrzebne było dostępne. Może 5 lat temu jeszcze nie było tych sklepów. Bo skoro już mam jeździć po zakupy to wolę do Trpanj niż do Orebic. Jednak dużo bliżej.
Według AM do Trpanj mam 9 km, a do Orebic 25.
Dzięki za info. :D
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 14.06.2012 11:59

christo1250 napisał(a):Polecam Ci więc wyjazd raz na jakiś czas do Orebic'a. Tyle, że to będzie z Duby ze 40 kilometrów...

Wg Google jest trochę mniej.

Obrazek
stratos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stratos » 15.06.2012 00:08

W Dubie niema sklepu , codziennie rano ok 9 jest samochód z pieczywem czasem ktoś przywozi warzywa , wino , ostrygi i mule .
Marisa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 28.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marisa » 15.06.2012 12:08

inman napisał(a):Mam pytanie dotyczące tej 'miejscowości' (będę wypoczywał w Divnej Dubie). Czy są tam jakieś sklepy spożywcze, czy będę jednak musiał jeździć to Trpanj na zakupy?


Pozazdrościć.Cudowne miejsce.od trzech lat jeździmy do Trpanji i plażujemy na Divnej.Byłam w kilku miejscach w CRO ale tam jest wyjątkowo.Pozdrawiam,
christo1250
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) christo1250 » 15.06.2012 12:20

inman napisał(a):Na stronie sieci Studenac znalazłem namiary na 2 sklepy w Trpanj. W zeszłym roku robiłem zakupy w tej sieci i w zasadzie wszystko co potrzebne było dostępne. Może 5 lat temu jeszcze nie było tych sklepów. Bo skoro już mam jeździć po zakupy to wolę do Trpanj niż do Orebic. Jednak dużo bliżej.
Według AM do Trpanj mam 9 km, a do Orebic 25.
Dzięki za info. :D

Oj. może 25, może 27 km. To nie istotne. Istotne jest te parę kilometrów na odcinku Divna - Vrucica.
W Trpanj zawsze było kilka sklepów, w których się zaopatrywaliśmy, ale na większe zakupy jeździliśmy do wspomnianego dyskontu. Różnica w cenie była znacząca. Być może coś się zmieniło - tego nie wiem.
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 15.06.2012 18:27

christo1250 napisał(a):Istotne jest te parę kilometrów na odcinku Divna - Vrucica.


Przejedź trasę Kuna Peljeska - Crkvice, to droga Divna - Vrucica będzie pikuś. :D

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2012 18:44

O tym odcinku dość sporo na forum. Może się pokuszę. Lubię takie serpentyny. Gorzej znoszą to pasażerowie. Ale to akurat mnie nie dziwi. :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2012 18:47

Marisa napisał(a):
inman napisał(a):Mam pytanie dotyczące tej 'miejscowości' (będę wypoczywał w Divnej Dubie). Czy są tam jakieś sklepy spożywcze, czy będę jednak musiał jeździć to Trpanj na zakupy?


Pozazdrościć.Cudowne miejsce.od trzech lat jeździmy do Trpanji i plażujemy na Divnej.Byłam w kilku miejscach w CRO ale tam jest wyjątkowo.Pozdrawiam,


Dom na plaży. Coś pięknego. Pozdrawiam.
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 15.06.2012 18:56

inman napisał(a):Dom na plaży. Coś pięknego. Pozdrawiam.


Proszę bardzo http://www.== reklama ==/katalog-ofert- ... divna-duba
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2012 21:47

dasuch napisał(a):
inman napisał(a):Dom na plaży. Coś pięknego. Pozdrawiam.


Proszę bardzo http://www.== reklama ==/katalog-ofert- ... divna-duba


No właśnie tam będę:
http://www.== reklama ==/wczasy-chorwac ... damian-ii#
:D :D :D
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 16.06.2012 13:36

inman napisał(a):No właśnie tam będę:
http://www.== reklama ==/wczasy-chorwac ... damian-ii#
:D :D :D


I bardzo dobrze. Miejsce super.
Magda75
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda75 » 16.06.2012 17:05

Witam,
jestem w Trpanju, co dzień jeździmy na plażę w Dubie . Jest tylko mały problemik. Naopowiadałam mężowi, że jest tu jeszcze druga plaża, ładniejsza, że przeczytałam na forum, że musimy tam pojechać....tylko teraz nie mogę znaleźć, jak tam dotrzeć. Wiem, że trzeba dojść na piechotę, ale którędy?
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.06.2012 17:11

Nie byłem tam jeszcze, ale z tego co czytałem, pisałem i odpowiadano mi na forum, to jadąc z Trpanj trzepa minąć Divną, jechać (iść) dalej i za ok 2 km będzie następna plaża w Dubie Peljeskiej. A jeszcze ok 1.5 km dalej (po drugiej stronie portu) będzie następna plaża. Podobno najładniejsza.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone