Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Duba Peljeska

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krzychu 33
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 01.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychu 33 » 05.04.2013 22:21

Witam,
Trzykrotnie spędziliśmy wakacje u Damira w Dubie Peljeskiej i nie żałujemy.Nie było żadnych problemów z wodą. Damir prosił aby jej nie marnować ,ale tu chodziło o zwykłą ludzką przyzwoitość,by bez sensu jej nie lać,ponieważ woda była dowożona przez straż do zbiorników przy lub pod domem.
Ja zawsze byłem tam w sierpniu i nigdy nie było ciasno.Około 11 przypływały statki z turystami,lecz o godzinie 14 juz ich nie było.Zapewniam ,że będziesz miał niezapomniane wakacje i to przez duże n.
fajnylogin
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) fajnylogin » 21.04.2013 22:26

Byłam w Divnej dwukrotnie, oczywiście u Damiana. Żadnych problemów z wodą nie było. Gospodarz bardzo sympatyczny, swym gościom oferuje domowe wino (za dodatkową opłatą, w butelkach 1,5 l). Nie wiem jak w czerwcu, ale w lipcu i sierpniu codziennie rano przyjeżdżało pieczywo świeżutkie z piekarni, bardzo smaczne. Jeżeli gospodarz będzie oferował, to zachęcam do skorzystania z jednorazowej kolacji, przygotowywanej przez żonę gospodarza. Koszt to około 20 zł/os, a na kolacje składają się przepyszna ryba w ziołach, frytki, sałatki i arbuzy na koniec.Apartamenty są przestronne i mimo braku klimatyzacji nie można powiedzieć, żeby było w nich gorąco.
Z pobytu byłam bardzo zadowolona, apartamenty stoją na samej plaży, widok z tarasu jest obłędny. Nocą można usłyszeć wycie, być może wilków, ale ze względów oczywistych nie biegaliśmy nocą po górach celem ich poszukiwania i ewentualnej identyfikacji. Nocny spacer drogą do Duby Pilejskiej zaowocuje natomiast spotkaniem nietoperzy.
Niedaleko, bo jakieś 50 m od apartamentów znajduje się bar, gdzie można napić się kawy, piwa czy kupić lody. Ze względu na brak sklepów w okolicy (najbliższy w Trpanj, jakieś 10 km od Divnej) często tam chodziłam na kawę czy zimną colę, ale samkoszom tego nie polecam. Kawa mrożona przygotowywana jest z saszetki nescafe 3 in 1 i dodawany jest do niej lód. Aczkolwiek rybice czy frytki niczego sobie.
Zachęcam też do odwiedzenia Panoramy, aczkolwiek nie wiem, czy w czerwcu jest otwarta. Jest to restauracja na samym końcu Orebica, jakieś 20 km od Divnej. Niezapomniane smaki oraz widoki. Jest to również miejsce, w którym jadł sam Robert Makłowicz, którego miałam okazję tam właśnie przypadkowo spotkać. Restauracja specjalizuje się w grillowanych ośmiornicach, smażonej cielęcinie oraz makaronie z truflami. Koszt takiej kolacji to około 40 zł/os.
Podsumowując, Divna to miejsce jedyne w swoim rodzaju, które zdecydowanie warto odwiedzić.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone