Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Duba Peljeska czy ktoś tam był

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
magnus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 16.07.2006
Duba Peljeska czy ktoś tam był

Nieprzeczytany postnapisał(a) magnus » 14.03.2007 19:50

Duba Peljeska czy ktoś tam był i może mi opisać tą miejscowość , byliśmy tam w zeszłym roku ale tylko na plaży przypłynęliśmy statkiem na wycieczkę z Podacy urzekła nas cisza spokój niespotykanie czysta woda , zarezerwowaliśmy sobie w tym roku pobyt w tej miejscowości ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji . Obawiam się że najbliższych atrakcji typu sklep kafejka trzeba będzie szukać w Trpanji.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 14.03.2007 21:43

magnus napisał(a):... urzekła nas cisza spokój niespotykanie czysta woda ...

I o to właśnie chodzi :D
Za resztę ... zapłacisz w kafejce lub sklepie w Trpanjiu i nie tylko :wink: :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 14.03.2007 22:23

Duba Peljeska i Divna - to prawdziwa DALMACJA.
Jednym słowem - RAJ NA ZIEMI. :D
pietro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietro » 14.03.2007 23:25

Siema!
Spędziłem z rodzinką trzy tygodnie w lipcu ubiegłego roku, w apartmanie Damira Slavicza-Zaporat,to ten dom który stoi przy samej plazy a na dole znajduje się Bistro Zaporat.
Świetne miejsce ,cisza ,spokój,czysta woda i kilka plaz do wyboru w najbliższej okolicy-najpiękniejsza znajduje sie na zachód od Duby i można sie do niej dostać pieszo w około 20 min-warto.
Sklep najbliższy -Trpanj,winko i rakija troce bliżej -Vurczica :)
Divna-super miejsce,zresztą cały Peljeszac jest super-warto.
pozdrawiam
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 16.03.2007 23:40

.....dziko, spokojnie, odludzie, kojoty, czyste morze, brak duzego ruchu samochodowego, super plaze, lubie tam pliwac sluzbowo na ryby,.....super okolica do nurkowania....
magnus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 16.07.2006
dziękuje

Nieprzeczytany postnapisał(a) magnus » 25.03.2007 12:33

dziekuje wszystkim za informacje które utwierdziły mnie w tym że dokonałem dobrego wyboru.Odnośnie Damira Slavicza to u niego chyba trzeba rezerwować rok do przodu ale był tak życzliwy i podał nam numer telefonu do sąsiadki która nie ogłasza sie w internecie warunki ma porówwnywalne a dom stoi ..............6 metrów od morza
aquavitae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 406
Dołączył(a): 21.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavitae » 25.03.2007 14:30

Oj jeśli mogę od siebie, 6 lat temu odkrywszy Dubę już nigdy nie pojawiliśmy my się na plaży Divna, a dlaczego? - ponieważ: pusto na plaży, wolne miejsca w cieniu, kamienne dno, a więc i życie podwodne czego o piaskowej Divnie nie można powiedzieć, no ale to było 6 lat temu. W każdym razie jadąc tam polecam wizytę w klasztorze i galerii w Kunie ( jadąc z Trpanji na prawo ) zajedziesz, zobaczysz, zrozumiesz ;-)
Przemek
Krzychu 33
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 01.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychu 33 » 06.04.2007 10:39

Witam wszystkich Cromaniaków
Zarezerwowałem apartament Zaporat w Dubie i mam pytanie do Pietro.
Czy są tam jakieś miejsca aby wybrać się na spacer z dziećmi.
Pozdrawiam
Krzysiek
aquavitae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 406
Dołączył(a): 21.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavitae » 06.04.2007 10:54

Z duby do Divnej napewno, ale w drugą stronę może być ciężko, ale ja nie ekspert, choć jak mnie pamięć nie myli chyba można się i ztej strony wybrac na Sv. Iliję...
pietro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietro » 06.04.2007 15:40

Cześć Krzychu !
Po samej Dubie to sę wiele nie naspacerujesz bo to niewielka wioska ,osada z kilkoma domami lezy wyżej ok.300-500 m w góre od morza.Spacer można zrobić sobie idąc brzegiem morza po kamykach w kierunku zachodnim -natkniesz sie na prawie bezludną plażę z mnóstwem małych muszelek a w oddali będzie widać kolejną ale tam dostac sie mozna pokonując wzniesienie z wydeptana scieżką -ale warto-ta ostatnia jest najpiękniejsza .
Moje dzieciaki dzielnie znosiły drogę w tamtym kierunku /4i8lat/z tym ze zazwyczaj młodszy podróżował na moich plecach :wink:
Na wyżej wymienioną plażę z muszelkami można też dostać się od strony lądowej a nawet wjechac autem do pewnego momentu -ale szczerze odradzam-szkoda samochodu--droga zaczyna sie na wysokości skrętu w kierunku Divnej - do Divnej i Trpanja w lewo na wprost św .Ilja i osada a ty skręcasz w prawo w polną drogę która prowadzi do plaży.
W stronę wschodnią też sie warto wybrać na pieszo /to trasa która wjeżdżasz i wyjeżdżasz z Duby w stronę Trpanja/szczególnie w porze wieczornej ,można wskoczyć na skałki i porobić ładne zachody słońca.
Divna z piaszczystą plaża w kawałku cieszyła się głównie uznaniem dzieci,choć i nam tez sie b.podobało.
Pozdrów Damira i jeśli w składzie obsługi bistro będą Ivana i Marija siostry, studentki z Bośni to także i dla nich pozdrowionka
siema!
Krzychu 33
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 01.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychu 33 » 09.05.2007 19:18

Witam

Pietro dziękuję za informacje.
Człowiek kurcze z wiekiem chamieje,przeczytałem i zapomniałem podziękować.Jeszcze raz dziękuję.A jeśli będą dziewczyny to na pewno je od Ciebie pozdrowię.

Krzysiek
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 09.05.2007 19:39

mada1
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada1 » 12.05.2007 14:18

Magnus mam wielką prośbę mógłbyś udostępnić mi na priv namiary na twoją kwaterę? Wybieram się z rodzinka w II połowie sierpnia a jakoś cieżko znaleźć coś na peljesacu przez internet (chyba mało kto się reklamuje). Będe dozgonnie wdzięczna.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.05.2007 15:47

Pietro , a dodaj jeszcze , że można posiedzieć w wodzie na płyciźnie i sie z frendami spotkać , jak my to zrobiliśmy...:):)
A Divna nie jest plażą piaszczystą, tylko mocno kamienistą i ta plaża w Dubie wg mnie jest lepsze, szczególnie dla dzieciaków! Pozdrav!!!
aquavitae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 406
Dołączył(a): 21.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavitae » 12.05.2007 17:33

Sławek chyba pomieszałeś, kamienista to jest właśnie Duba, a bardziej piaszczysta Divna, no chyba, że przez 6 lat się zmieniło ;-)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Duba Peljeska czy ktoś tam był
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone