Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Duba Peljeska czy ktoś tam był

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
verus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) verus » 01.08.2007 16:23

cholera dopiero teraz tu zajrzałem.... magnus, będzie bardzo miło jak weźmiesz jakieś namiary do tych domów ( mam nadzieję że przeczytasz to w cro 8)
pietro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietro » 01.08.2007 22:10

verus napisał(a):cholera dopiero teraz tu zajrzałem.... magnus, będzie bardzo miło jak weźmiesz jakieś namiary do tych domów ( mam nadzieję że przeczytasz to w cro 8)


verus-jak masz możliwość dogadania się po chorwacku lub angielsku to zadzwoń lub puść maila do Damira,niżej podaję Ci linka gdzie powinieneas znalezć kontakty do Duby
pozdrawiam pietro

http://peljesac.info/zaporat/apartmani- ... ljesac.htm
verus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) verus » 01.08.2007 22:33

dzięki :!:
magnus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) magnus » 10.08.2007 18:30

verus napisał(a):cholera dopiero teraz tu zajrzałem.... magnus, będzie bardzo miło jak weźmiesz jakieś namiary do tych domów ( mam nadzieję że przeczytasz to w cro 8)

no niestety nie przeczytałem w CRO tego posta a dlaczego to dowiesz się jak pojedziesz do Duby Peljeskiej. Dziasiaj wróciłem i jak będe miał chwilke to opiszę pobyt.
m82m
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 765
Dołączył(a): 15.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) m82m » 10.08.2007 18:54

Napisz coś o DUBIE :D
magnus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 16.07.2006
co nieco o Dubie

Nieprzeczytany postnapisał(a) magnus » 11.08.2007 15:42

A więc tak na miejsce do Duby Peljeskiej spod domu w Stargardzie Szczecińskim miałem 1955 km przez Lubliane , nie pojechałem przez Maribor sugerując się przeczytanym wcześniej postem na forum CRO niestety przy powrocie korzystnie to nie wyszło ze względu na mega korki w środku tygodnia (czwartek). Ale do rzeczy, jeśli ktoś wybiera się na Peljesac a dolina Neretwy nie robi na nim wrażenia polecam prom z Ploće do Trpanj , zrobiłem tak przy powrocie .Dystans do zaoszczędzenia to <100 km a czas minimum dwie godziny . Koszt to 96 kun za osobowe auto i po 28 kun od osoby podróżującej owym samochodem . Należy też być niezwykle czujnym w kasie przeprawy promowej w Trpanj pan kasjer orżnął moją żonkę na 96 kun. Sama Duba jest małą wioską niezwykle urokliwa położoną około 1 km od brzegu morza w brew pozorom znajduje w niej miejsce na pobyt bardzo wielu turystów . Domy stojące w porcie to bardzo mała część zabudowań duby. Rok temu mieszkaliśmy w Podacy dosłownie naprzeciwko Duby na stałym lądzie i co nie podlega żadnym porównaniom to czystość wody i zagęszczenie na plaży . Większość wylegujących się na plaży to turyści przywiezieni statkami, których co dzień przypływają trzy Maly Zoran , Menula i Villa Antunowić .Jak wcześniej opisał Pietro najciekawszą plażą jest idąc na na zachód brzegiem morza jest druga napotkana plaża, którą ze względu na swój urok można śmiało nazwać zjawiskiem jej długość to około 500 metrów a ilość osób na niej znajdujących się to w porywach 10-15 z tego 2/3 to golasy . Niestety marsz do tej drugiej zajmuje około 20-30 min brzegiem morza czy też drogą przechodzącą w ścieżkę .Jest też trzecia malutka plażyczka, ale żeby dotrzeć do niej trzeba lubić hardcor, bo tylko tak można nazwać marsz po skałach na wysokości około 30 metrów . My dotarliśmy tam wpław a to, co zobaczyliśmy nurkując tam zaparło nam dech w piersiach. Wybierając się do Duby należy dobrze zaopatrzyć się dokładnie we wszystko i na cały pobyt no może bez pieczywa dowożone jest one codziennie łącznie z niedzielą około godziny 9-9,15 białym VW T4.Jest na miejscu Bistro, ale niestety czynne tylko do 21-szej.
Do najbliższego sklepu do Trpanj jest 11 km. Samą Trpanj warto odwiedzić dla Rybarskiej Restauracji , znajduje się ona na równolegle położonej ulicy do głównej, którą dojeżdża się do portu (zjechać do portu jak się uda zaparkować pójść w lewo promenadą około 400-500 metrów i skręcić w pierwszą napotkana ulice po 200-300 metrach po lewej stronie jest owa Restauracja po 20-tej brak miejsc.) Ponoć duża część mieszkańców Duby posiada amerykańskie obywatelstwo a po skończonym lecie w CRO wracają do USA i zajmują się poławianiem małży w Luizjanie (to taka ciekawostka ). Dla miłośników carawaningu ,mniej więcej w połowie drogi pomiędzy wsią a portem znajduje się autocamp &#8222;LUKA&#8221; . Apartament który wynajmowaliśmy od Pani Cristiny Murina znajdował się przy samym porcie zajmował całą górę domu a więc z jednej strony mieliśmy widok na góry a z drugiej na morze i port i jeśli bym się uparł to z okna mógłbym łowić ryby. Najważniejsze to że był to APARTAMENT w pełnym tego słowa znaczeniu (bez łóżka w kuchni ;-)) posiadał dwie duże sypialnie z dużymi wygodnymi łożami,( okna z sypialni wychodziły na morze ) pokojem dzienny służącym za jadalnie i normalną kuchnią ,oczywiście była też łazienka . Najważniejsze, jeśli ktoś lubi gwar np. Makarskiej zatłoczone plaże kafejki i ulice to Duba nie jest dla niego.
bart555
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bart555 » 13.08.2007 01:07

Mam nadzieję, że magnus nie pogniewa się jeżeli uzupełnię jego opis kilkoma zdjęciami. Byłem w Dubie w ostatnich dniach lipca, na wspomnianym przez niego campingu LUKA.

Obrazek
Duba - centrum :)

Obrazek
Duba - główna plaża

Obrazek
Zjawiskowa plaża o której pisał magnus

Obrazek
Jak wyżej

Obrazek
Widok z półwyspu na stały ląd

Obrazek
Podczas drogi na zjawiskową plażę

Obrazek
Droga powrotna
magnus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 16.07.2006
dziękuję

Nieprzeczytany postnapisał(a) magnus » 13.08.2007 08:26

Dziękuję bardzo za zdjęcia dodam że dom w którym wynjmowaliśmy apartament to ten z pierwszego zdjęcia przed którym stoi srebrny samochód. Bart 555 ciekaw jestem czy zrobiłeś tez zdjęcie budki telefonicznej ona też była zjawiskiem ;-)
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 13.08.2007 11:37

bart555 napisał(a):Mam nadzieję, że magnus nie pogniewa się jeżeli uzupełnię jego opis kilkoma zdjęciami. Byłem w Dubie w ostatnich dniach lipca, na wspomnianym przez niego campingu LUKA.

Obrazek
Duba - centrum :)

Obrazek
Duba - główna plaża

Obrazek
Zjawiskowa plaża o której pisał magnus

Obrazek
Jak wyżej

Obrazek
Widok z półwyspu na stały ląd

Obrazek
Podczas drogi na zjawiskową plażę

Obrazek
Droga powrotna


O kurcze! Wreszcie ktos, kto byl na campie LUKA!!!
Prosze opisz co i jak...Zupelnie brak informacji o tym miejscu...
Interesuje mnie polozenie (czy nad samym morzem a jesli nie to jak daleko), warunki (sanitariaty, cien...) i ceny. Czy to duzy camp? Jak daleko do sklepu (zeby chocby pieczywo kupic)... Napisz jak Ci sie podobalo i jak oceniasz ten camp, a jesli masz jakies zdjecia to bardzo chetnie zobacze...
Z gory dziekuje:) :papa:
aquavitae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 406
Dołączył(a): 21.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavitae » 13.08.2007 11:50

Jak pomyślę, że zajadę tam wkrótce po sześciu latach od ostatniego pobytu :-)
bart555
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bart555 » 14.08.2007 00:29

AniaJ. napisał(a):Interesuje mnie polozenie (czy nad samym morzem a jesli nie to jak daleko), warunki (sanitariaty, cien...) i ceny. Czy to duzy camp? Jak daleko do sklepu (zeby chocby pieczywo kupic)... Napisz jak Ci sie podobalo i jak oceniasz ten camp, a jesli masz jakies zdjecia to bardzo chetnie zobacze...


Jestem bardzo zadowolony z pobytu na tym campie i właściwie złego słowa powiedziec nie mogę. Jest to kameralny "obiekt" co dla niektórych może być wadą, ale dla mnie było niezaprzeczalną zaletą. Poniższe zdjęcie przedstawia mniej więcej 1/10 jego powierzchni. Teren nie jest ogrodzony, a jedynie otoczony metrowym murkiem, częściowo zacieniony przez drzewka oliwne. Obok biegnie droga którą idzie się około 300 metrów do morza. Sanitariaty są bardzo porządne, sprzątane codziennie, ciepła woda bez przerwy.
Sklepu w Dubie nie ma, codziennie rano około 9 przejeżdża bus z pieczywem, najbliższy sklep, bankomat, poczta w miejscowości Trpanj 12 km od Duby. Właściciel campingu - Ivo - jest spoko kolesiem, bardzo kontaktowy i bezproblemowy. Mówi po angielsku i kilka słów w języku chyba każdego kraju, z którego pochodzą jego goście. Bywa na campie dwa-trzy razy dziennie, sprząta i dogląda wszystkiego. Ceny nie są wygórowane, za zestaw 2 osoby dorosłe + dziecko 9 lat + namiot + samochód + elektryczność + opłata klimatyczna płaciliśmy 13,5 EUR za noc. Ivo przyjmuje w EUR albo przelicza na kuny po kursie dnia.
To chyba tyle o samym campingu. Dubę mogę polecić każdemu kto pragnie spokoju i nie interesują go tętniące turystycznym życiem "kołchozy". Zdjęcia okolicy wstawiłem wczesniej więc sami widzicie jak tam pięknie.
Obrazek
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 03.09.2007 14:12

Wrocilismy, a wiec czas na wrazenia po.... :D

Duba Peljeska to oaza spokoju :D :D :D

Owszem, sklepu nie ma (moglby byc chocby malenki z podstawowymi artykulami...), ale pieczywo codziennie przyjezdza i wesoly pan witajacy sie w kilku jezykach. Reszte zakupow mozna zrobic w miedzyczasie (tzn wracajac z wycieczki), nie jest to bardzo klopotliwe.
Wioska wieksza niz sie spodziwalam, kosciolek i dzwony bijace maja swoj urok :D , w nocy graja swierszcze. Cykad niewiele (tu rozczarowanie niestety, :( ) ale ... nie mozna miec wszystkiego... Spacery wieczorem po wiosce, albo do Divnej...
Co do campu LUKA - cudne miejsce, spokoj... Miesci okolo 8 stanowisk, w czasie naszego tygodnia byly poczatkowo 4 rodziny, potem Niemcy wyjechali i zostaly 3 rodziny Polskie :) Sanitariaty nowe, czysciutkie (ale to tez zasluga uzytkownikow, nie tylko sprzatania...), ciepla woda zawsze. Lodowki dostepne (zamkniete w pomieszczeniu na kluczyk).
Ivo planuje rozbudowe campu i ma zamiar przebywac na nim wiecej (bedzie cos w rodzaju recepcji, zeby goscie czuli sie bezpieczniej). Mam nadzieje ze zrobi tez brame, ale nie pytalismy go o to.
Plaza super - dla nas wazne bylo, ze na obrzezach rosly drzewka, przy maluchu cien bardzo istotny.
Moje spostrzezenie: rejon jest dosc wietrzny. Czasem to przyjemne, ale czasem wialo zdecydowanie za mocno...
Ogolnie rzeczujmujac jestesmy bardzo zadowoleni z pobytu w Dubie i po raz kolejny okazalo sie, ze najlepiej wypoczywa nam sie "na koncu swiata", tak gdzie droga sie konczy...

bart555 - jesli na zdjeciu jest Wasz namiot, to mielismy to samo miejsce :D
bart555
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bart555 » 03.09.2007 23:41

AniaJ. napisał(a):bart555 - jesli na zdjeciu jest Wasz namiot, to mielismy to samo miejsce :D


Tak, to nasz namiot :D Bardzo mi miło, że jesteście zadowoleni z pobytu... Pozdrawiam...
Geralt74
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Geralt74 » 30.01.2009 11:28

Mam pytanko do ludzi ,którzy byli na urlopie w Dubie -czy ktoś mógłby mi podac jakieś konkretne namiary na inne apartamenty niż ten Damira Slavicza bo on akurat od kilku dni nie odpowiada na maila.Byłbym wdzięczny za jakieś namiary.

Pozdrawiam
anjszulc
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anjszulc » 28.07.2009 10:42

mam pytanie do osob ktore juz byly w CRO jak wyglada przejazd przez ten koszmarnie drogi kawalek autostrady. Nadal cena jest taka koszmarna? W zeszlym roku zjechalem z autostrady i jechalem kawalek drogami lokalnymi aby znow wrocic na autostrade. W tym roku tez trzeba tak robic?

Pytanko drugie jeszcze, jak wyglada dostep do neta w Dubie? jest moze jakas cafeinternet?

Dajcie znac
pozdrawiam

jeendrek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Duba Peljeska czy ktoś tam był - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone