Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Drvenik

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Martyna 111
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 02.02.2009
Drvenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martyna 111 » 09.02.2009 11:12

Witam. Chciałam zapytać co sądzicie o wypoczynku w tej miejscowości. Mam fajny/cenowo / namiar, ale zastanawiam się jakie tam są plaże, jak z czystością morza. W ogóle interesuje mnie każda opinia, bo na forum nie ma za wiele na ten temat.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 09.02.2009 11:19

Donja czy Gornja Vala?
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 09.02.2009 11:23

Martyna 111 napisał(a): W ogóle interesuje mnie każda opinia, bo na forum nie ma za wiele na ten temat.


To tylko część z tego co jest na forum... :wink: tak na szybko

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=175 ... ht=drvenik
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=172 ... ht=drvenik
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=110 ... ht=drvenik
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=156 ... ht=drvenik

Proponuję użyć wyszukiwarki :lol: i na pewno znajdziesz jeszcze kilka ciekawych wątków na temat Drvenika :)
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 09.02.2009 11:26

Hej, byłam w Drveniku tylko kilka godzin,
ale nie wybrałabym go jako miejscowości wypoczynkowej dla siebie.
Na głowniej plaży 'ludź na ludziu', (chyba, że nie wybierzesz środka sezonu).
Co chwilę odpływają promy (dużo aut, które chcą się na nie załapać).
Trochę pospacerowaliśmy po Drveniku,
ale nic tam specjalnie mnie nie urzekło.
Plusem jest to, że możesz bez problemu popłynąć na
Hvar (Sućuraj ok.30minut, miasto Hvar ok. 3h),
lub Korčulę (miasto Korčula troszkę powyżej 2h :)
No i nie daleko Dubrovnik, Makarska.
Inni na tym forum pewnie powiedzą -jeśli jedziesz już tak daleko, to jedź na płw.Pelješac 8) :D
To moje zdanie :)
Pozdrawiam!
Martyna 111
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martyna 111 » 09.02.2009 12:04

Chodzi o Drvenik Gornja Vala. Czy tam tez tak żle? Jak daleko jest do Drvenik Dolnia?
dl
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 25.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dl » 09.02.2009 12:31

Martyna 111 napisał(a):Chodzi o Drvenik Gornja Vala. Czy tam tez tak żle? Jak daleko jest do Drvenik Dolnia?


Witam
Jeśli chodzi o Drvenik Gornja Vala to polecam, nie ma tam przystani promowej, tak że śmiało można jechać. Plaża ładna, myśmy chodzili na plażę która była bardziej z boku w kierunku Drvenik Dolna Vala, strome zejście po schodach, zaraz za knajpką. Plaża czysta, dużo miejsca. Również z tego Drvenika wypływają wycieczki na Peljesac.
Deptakiem ok 1000m można dojść do Drvenika Dolna Vala, gdzie jest prom, po drodze ładne widoki.
Pozdr.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 09.02.2009 12:56

Martyna 111 napisał(a):Chodzi o Drvenik Gornja Vala. Czy tam tez tak żle? Jak daleko jest do Drvenik Dolnia?


Jedno od drugiego jest ok. kilometr od siebie. Można dojść albo ulicą (oświetlona, w niektórych częściach nawet chodnik) - uwaga! Nie chodzi o jadrankę, lecz lokalną drogę. Można też dojść fajnym betonowym deptaczkiem tuż nad morzem.

Poniżej trochę fotek dla zobrazowania. Nie są najwyższych lotów, ale do wyobrażenia sobie może wystarczą :)

Najpierw Drvenik - Gornja Vala, czyli ta część wg mnie ładniejsza (nie tu, gdzie jest przystań promowa)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



I teraz Drvenik - Donja Vala, czyli ten "główniejszy" Drvenik - skąd odpływają promy na Hvar i Korculę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Martyna 111
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martyna 111 » 09.02.2009 13:08

Zdjęcia są piękne. Dzięki. Czyli Górny tak, Dolny nie ? A czy zejścia do wody / Chodzi o płyciznę/ są dobre dla dzieci? Czy tam w ogóle jest co robić popołudniami, po plażowaniu ?
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 09.02.2009 13:17

Martyna 111 napisał(a):Zdjęcia są piękne. Dzięki. Czyli Górny tak, Dolny nie ? A czy zejścia do wody / Chodzi o płyciznę/ są dobre dla dzieci? Czy tam w ogóle jest co robić popołudniami, po plażowaniu ?


Jedziesz pierwszy raz do Cro? Jak jest żwirek, to plaże są łagodnie schodzące. Nie wiem, czy są dobre dla dzieci, bo dzieci nie mam. Ale te dzieci, które widziałam wystarczy mi, żeby stwierdzić, że są dobre dla dzieci.
Czy jest co robić popołudniami? Nie wiem. To zależy, co chcesz robić. Jeden sobie znajdzie zajęcie, inny nie. Napisz, co masz na myśli, albo poczytaj wątki, które jorgus Ci tu podlinkował.
Martyna 111
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martyna 111 » 09.02.2009 13:30

Jedziemy drugi raz. W tamtym roku byliśmy w Makarskiej. Podobało nam się bardzo, poza tłumem na plaży. Jesteśmy z małej miejscowości, więc zupełna dziura nie dla nas. A te rozrywki, o które pytam, to takie ,,zrzeracze kasy ,, dla dzieci, jakieś zjeżdżalnie, rowerki wodne, coś na styl Makarskiej,tylko mniejsze tłumy.Doradzisz coś?
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 09.02.2009 13:38

Martyna 111 napisał(a):Jedziemy drugi raz. W tamtym roku byliśmy w Makarskiej. Podobało nam się bardzo, poza tłumem na plaży. Jesteśmy z małej miejscowości, więc zupełna dziura nie dla nas. A te rozrywki, o które pytam, to takie ,,zrzeracze kasy ,, dla dzieci, jakieś zjeżdżalnie, rowerki wodne, coś na styl Makarskiej,tylko mniejsze tłumy.Doradzisz coś?


Doradzać nie będę, bo jak pisałam, na dzieciach sie nie znam :) Ja w małej wiosce siedzę, a ludzie, co tu przyjeżdżają nie narzekają, że dzieciakom sie nudzi. Więc to pewnie zależy od rodziców i dzieci :)
Zjeżdżalni nie ma. Są trampoliny. Rowery wodne też są. Nie wiem, co jeszcze dzieciaki mogą robić :) Są tu na forum znawcy Makarskiej, którzy twierdzą, że w tej okolicy jest to najlepsze miejsce do wyjazdu z dziećmi - bo właśnie jest tam co z nimi robić. Argumentują, ze w Makarskiej jest karuzela (czy jakiś plac zabaw) oraz mnóstwo knajp. W Drveniku karuzeli nie ma, a knajpek jest tylko kilka.
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 10.02.2009 01:08

Byłam w Drveniku Donja Vala i podobało mi sie .Pewnie dlatego,ze bylo cicho i spokojnie

woda z pewnoscią byla czysta,bliskośc promu nie miała na to wpływu
alez sie rozpędziłam z tymi zdjęciami :)
Ostatnio edytowano 23.10.2012 10:58 przez to ja ewa, łącznie edytowano 1 raz
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 10.02.2009 11:37

to ja ewa napisał(a):
alez sie rozpędziłam z tymi zdjęciami :)


Ewa - wstawiaj!

Tak powiny wyglądać wątki o miejscowościach!
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 10.02.2009 12:08

DONJA VALA - tam, gdzie przybija prom.

Plaża

Obrazek

Widok z daleka

Obrazek

Miejsce dla mnie nie do zaakceptowania na urlop :(

GORNJA WALA - część w czerwcu znacznie przyjemniejsza :D

Plaża

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jakby komuś znudziło się leżenie na plaży - mapka ze szlakami w okoliczne góry :D

Obrazek
otokrab
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.06.2007
Drvenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) otokrab » 31.05.2009 14:39

Mam pytanie? Jak można dojechać samochodem ze Splitu do miejscowości Drvenik jadąc jak najdłużej autostradą? - chciałbym ominąc jazdę wybrzeżem. Czy jest zjazd z autostrady w okolicach miejcowości Pasićina lub Staśevica? Na mapie jest tam droga z miejscowości Pasićina przez Baranovac, Bilas, Selo do magistrali adriatyckiej w miejscowości Zaostrog? Czy ktoś jechał tą drogą, jaka jest nawierzchnia, stopień trudności?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone