Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Drvenik

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fabi
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabi » 31.05.2009 17:38

2 lata temu byłem w Drweniku. Całkiem fajne miasteczko. stacjonowałem w Górnym i plaża była ok. W dzień plaża wieczorem spacerek do centrum dróżką wzdłuż morza. Po drodze można przekąsić palacinkę a w centrum polecam makrele smażoną na grilu przy deptaku. tak przyrządzonej makreli jeszcze nie jadłem - polecam.
ogólnie byłem zadowolony.
Piotr D
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 31.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr D » 01.06.2009 18:19

Jeśli chodzi o dojazd autostradą od Splitu , tylko do Sestanowaca , dalsza jazda autostradą nie ma sensu , pozostała część trasy Jardanką, z tego co mówił mi w Drveniku nasz gospodarz tunel z autostrady jest ale dopiero w planach. Co do samego Drvenika my wolimy "dolną" Vale , mimo a właściwie ze względu na prom , a plażujemy w zatoczkach przed Drvenikiem, byliśmy tam dwa razy i jedziemy po raz trzeci (za 11 dni :P ), wieczorami też można sobie coś wynaleźć , jest to również dobry punkt wypadowy , POLECAM :lol:
marcelas
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcelas » 05.06.2009 16:35

WITAM SERDECZNIE DO DRVENIKA JADĘ Z RODZINĄ PO RAZ TRZECI,JEŻELI KTOŚ MA WĄTPLIWOŚCI CO DO WYJAZDU TO PROSZĘ SIĘ ICH POZBYĆ.TO PIĘKNA I BARDZO PRZYJAZNA MIEJSCOWOŚĆ.FAKTYCZNIE JEST SPORO LUDZI NA PLAŻY,ALE NA PEWNO WIĘCEJ W LIPCU NIŻ W CZERWCU.MY JEDZIEMY JUŻ W NAJBLIŻSZY CZWARTEK.OJ NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ.ZE SPLITU REWELACYJNA DROGA KTÓRA KOŃCZY SIĘ NIEWIELE KILOMETRÓW PRZED DRVENIKIEM.PIĘKNIE SPOKOJNIE.MY NIE LUBIMY ZATŁOCZONYCH MIEJSCOWOŚCI TYPU MAKARSKA.POZDRAWIAM.
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 05.06.2009 17:19

Byłem w Drveniku w 2007r. koniec czerwca początek lipca oczywiście w tym gdzie odpływają promy. Osobiście w tym okresie nie polecam tłok na plaży i trzeba z samego rana zająć sobie miejsce, bo po 10:00 nie będziesz miał gdzie się położyć, plaża mała a jej boki naszpikowane jeżowcami, przypływające promy to atrakcja dla małych dzieci, ale jest to trochę uciążliwe dla plażowiczów. Po południu prądy przynosiły jakieś wodorosty i zanieczyszczenia na plażę, ale ogólnie podobało mi się.
nozi9891
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 08.06.2010
Drvenik 2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nozi9891 » 30.06.2012 14:58

Witam.
W 2010 byliśmy w Drveniku pierwszy raz. W tym roku jedziemy ponownie w te same miejsce :) Cisza, spokój. Na 2 plażach faktycznie sporo ludzi jednak ani razu na nich nie byliśmy. Woleliśmy skałki lub malutką plażę/zatoczkę obok miejsca w którym spaliśmy. W miejscowości jest market, resteuracje, kantor, bankomat, bar, port (na Korcule i Hvar), piekarnia, zdrowy "fast food" i oczywiście na końcu (deptaczka) jest miły Chorwat który ma swój "sklep" z wieloma trunkami i pewnie samogonami :) Niewiem jak w tym roku, ale były trampoliny dla dzieci. Mieszkaliśmy tak na prawdę pomiędzy drvenik gornja vala a drvenik mala vala (choć adres to gornja). Nam się bardzo podobało ze względu na przemiłych mieszkańców i cisze.
Ceny tak jak wszędzie. W tym roku jedziemy 1.08 - 16.08 z Gliwic.
Pozdrawiam :)
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 02.07.2012 10:31

Piotr D napisał(a):Jeśli chodzi o dojazd autostradą od Splitu , tylko do Sestanowaca , dalsza jazda autostradą nie ma sensu


Właśnie główkuję nad trasą do Drvenika i szczerze mówiąc chciałem do końca jechać właśnie autostradą...

Ile mniej więcej trwa przejazd od Sestanovca do promu w Drveniku ? Droga chyba zakręcona serpentynami jak ruski słoik :wink:
lewkow
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lewkow » 22.07.2012 13:35

hrehor napisał(a):plaża mała a jej boki naszpikowane jeżowcami, przypływające promy to atrakcja dla małych dzieci, ale jest to trochę uciążliwe dla plażowiczów. Po południu prądy przynosiły jakieś wodorosty i zanieczyszczenia na plażę, ale ogólnie podobało mi się.


Witam. Rzeczywiście jest tam tak dużo jeżowców? :(
leszekmw
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 14.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekmw » 26.07.2012 13:33

ZoltaN droga nie jest zła , bez przesady z tą jadranką. czas dojazdu około 1godz , może ciutke lepiej jak będziesz jechał w w szczycie i trafisz jakieś ciężarówki przed sobą.
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 07.08.2012 18:37

Szybkie pytanie: czy w Drveniku są obecne bankomaty Zagrebacka Banka albo jakiegokolwiek innego banku z którego bez problemu można wypłacić pieniązki?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.08.2012 00:00

Na stronie każdego banku działającego na chorwackim rynku znajdziesz spis bankomatów na terenie całego kraju...
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 08.08.2012 07:00

Bankomat ZABA jest tuż przy promie. Z tego co pamiętam obok promu jest także bankomat Raiffeisenu.
Pozdrawiam
leszekmw
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 14.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekmw » 10.08.2012 10:46

arb są bankomaty , ja wypłacałem w bankomacie który jest umieszczony w takim słupie/zegarze szklanym przy porcie. niestety zapomniałem jak sie wstawia zdjęcia ale jak dasz mail to Ci wyślę.
lewkow
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lewkow » 13.08.2012 16:18

Czy może mi ktoś powiedzieć coś na temat gór w bezpośredniej okolicy Drvenika. Wcześniej ktoś wkleił zdjęcie mapki, z czego wnoszę, że są w okolicy jakieś trasy do pochodzenia. W necie znalazłem tylko info na temat szlaków w tych wyższych partiach Biokova, z Makarskiej. A na zdjęciach wzniesienia w okolicach Drvenika wyglądają bardzo zachęcająco. We wrześniu się wybieramy, więc mam nadzieję pochodzić sobie trochę.
Pozdrawiam :)
PinkSlip
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 24.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PinkSlip » 24.08.2012 15:28

My też jedziemy we wrześniu :) Kilka lat temu sie wybraliśmy połazić po tych górskich szlakach. Niestety nie zaszliśmy daleko bo przegoniła nas burza i trzeba było wiać. :( W tym roku planujemy powtórzyć, warto sie pomęczyc dla takich widoków :)
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 28.08.2012 14:47

Kiedy płynie się promem z/do Drvenika to nad miasteczkiem , wysoko widać małe osiedle kamiennych domków. Część już nie ma dachów ale niektóre z czerwoną dachówka z daleka wyglądają na zamieszkane. Intryguje mnie to już 3 rok :wink: Czy ktoś wie jak się do nich dostać? Czy można gdzieś bliżej podjechać samochodem?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone