Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

"Drugie koty za płoty..."-Pag i trochę Słowenii

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 07.06.2011 23:09

... ależ się magicznie zrobiło :)
Ostatnio pochłonęłam "Trzecie koty", a dzisiaj... nadszedł czas na "Drugie" :D
Po tak cudownych zdjęciach i opisach, piękne paskie sny gwarantowane ;) - (pomijając jeden straszny fragment)

Zastanawiam się, jak to możliwe, że tak późno dotarłam do Twych relacji :oops:
I pomyśleć, że kiedyś Pag mi się nie podobał... Taki pusty... Surowy.
A dziś... Dziś moje serce już nie tylko hvarsko bije, bo Pag powoli skrada jego części ;)

Nie mogę się doczekać tegorocznego połączenia pasko-hvarskiego :)

Helen... Ja Ci tak po prostu dziękuję :) Za wniesienie tak pięknych barw - w czasami szare dni.

Pozdrav! :papa:
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 08.06.2011 17:45

minimartini napisał(a):... ależ się magicznie zrobiło :)
Ostatnio pochłonęłam "Trzecie koty", a dzisiaj... nadszedł czas na "Drugie" :D :papa:


No to jeszcze do "pierwszych" zapraszam, tam nie ma wyjątkowo Pagu. Bardzo dziękuję za tyle miłych słów. Wszystkie 3 chorwackie urlopy należały do bardzo udanych, wspominamy często, a na balkonie pięknie rośnie opuncja przywieziona właśnie "w drugich kotach" z Tovarnele . W tym roku na bank nie będzie Chorwacji, ale oczywiście, jeśli wyruszymy gdzieś dalej to z przyjemnością napiszę relację. Nawet tytuł już mi się w głowie układa. Ale na razie ciiiiii, żeby nie zapeszyć bardzo wątłych jeszcze planów.
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 08.06.2011 22:22

helen napisał(a):
No to jeszcze do "pierwszych" zapraszam, tam nie ma wyjątkowo Pagu.


Na pewno przeczytam :)

... zatem pozostaje mi życzyć powodzenia, natchnienia i kreatywności w planowaniu :) ... i oczywiście wspaniałego wypoczynku, gdy już wyjazd dojdzie do skutku :)
:papa:
Ustronianka
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ustronianka » 21.06.2011 01:41

helen :D
czy ty widzisz ktora jest godzina :?:
mąż w delagacji a ja co......... połozyłam dzieci spać i właśnie skńczyłam "drugie Koty...." haha

a jutro mamy labę z chłopakami w domu przed końcem roku szkolnego i wyłłączaja prąd na pół dnia i jak ja bez Cro wytrzymam, no jak????

zaczęłam od 3, ale stwierdziłam, że jakos tak mi nie po kolei :lol:

i nie mogłam dzis skończyć nim nie dobrnęłam do końca.

My póki co byliśmy 2x w Cro (1-Bilo koło Primosten, 2- Tucepi na Riwierze Makarskiej) i już marza mi sie kolejne wyprawy.
Dziekuję :D
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 21.06.2011 19:59

:lol: :lol: :lol: cieszę się, że nasze wspomnienia tak wciągają :)
Ja będę nadrabiać zaległości na forum, jak zaczną się moje wyjątkowo wyczekiwane w tym roku nauczycielskie wakacje. Wysłałam dziś w świat moją 6-tą klasę, jutro oddam papierzyska i będzie wreszcie czas na wszystko.
Pozdrawiam
justiii
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) justiii » 25.06.2011 14:59

Witam,
Wybieramy się pierwszy raz do Chorwacji i padło na miejscowość Pag. Mam pytanie odnośnie plaż. Czy są plaże zorganizowane? tzn że można wynająć leżaki, prysznic jest na plaży jakiś bar ? :)
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 04.07.2011 08:10

To zależy, gdzie będziecie plażować, plaże przy miejscowościach mogą mieć prysznice, będą tez w pobliżu jakieś konoby. Ale jest na Pagu cała masa plaż, gdzie tego nie znajdziecie. Zdarza się, że na plażach między Pagiem, a Sv. Duhem są źródełka ze słodką wodą, można nabrać do butelki i się ochlapać. Prysznice na pewno są na plaży w Vlasici, Mandre (są? hmmm my nie korzystaliśmy, ale raczej powinny być). W zatoczce Girenica nie ma, ale np przy jednej z plaż przy zatoce (Prnjica) były toalety i prysznice. Wszystko zależy od tego, czy wybierzecie plażę bliżej czy dalej od "cywilizacji" :). Na miejskiej plaży w Pagu jest cała infrastruktura, podobnie pewnie i w Novalji, tam nie byliśmy.
justiii
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) justiii » 04.07.2011 11:23

Dziękuje bardzo za informacje :)
makr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 16.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) makr » 08.03.2012 21:28

świetna relacja ;)
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 17.03.2012 16:37

Dziękuję i pozdrawiam
:D
martos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 05.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) martos » 15.06.2012 15:00

no dziś chyba Ci Helen trochę głowę pozawracam, dokończyłam oczywiście teź drugie koty za płoty i nasunęły mi się kolejne pytania :) jako, źe jechaliście z Zielonej Góry a my ruszamy z Żar, jaką drogą najlepiej jechać? Czechy czy Niemcy? tak samo mamy dylemat czy promem na wyspę czy wjechać mostem ? :D


p.s jeśli Twoi wychowankowie bedą pisać tak jak Ty to nadchodzi era poetów :)
makr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 16.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) makr » 15.06.2012 18:00

Ja polecam do A4 do węzła Sośnica przy Gliwicach i dalej A1 w stronę Brna, Wiedeń itp.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 15.06.2012 18:33

Jedziesz A4 zjeżdżasz na S8 i dalej na Międzylesie i w Boboszowie przekraczasz granicę. od Mohelnice masz dwupasmówkę, sprawdzone, szybkie, krótkie!
martos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 05.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) martos » 15.06.2012 19:32

MWN Twoja trasa chyba mi troszkę bardziej podpasowała, nie muszę się pchać aż pod Katowice, nie patrząc już na to, że w dwie strony to zaoszczędzone prawie 300km :)

A powiedz mi jakie opłaty na tej drodze są? I czy polecasz przeprawić się promem na Pag czy wjeżdżać mostem porównując czas, koszty i widoki? :)
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 15.06.2012 21:05

Jechałem tylko mostem bo od południa, więc trudno powiedzieć - od strony Zadaru przedarcie się z autostrady nad ósemkę jest warte przeżycia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
"Drugie koty za płoty..."-Pag i trochę Słowenii - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone