Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

"Drugie koty za płoty..."-Pag i trochę Słowenii

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 01.05.2010 21:23

helen napisał(a):Po wielkim zimowym planowaniu urlopu we Włoszech, czytaniu ton książek o Toskanii i Wenecji, odwoływaniu urlopu zupełnie, planowaniu go na nowo, odwoływaniu, planowaniu..... podjęliśmy decyzję:

Wracamy na Pag :lol:

Będzie bez planów, kopania w internecie itp, Marija się cieszy, my się cieszymy, zaliczka wpłacona :lol: nie potrafiliśmy odmówić sobie sera, owiec i kamiennych pól...


heheh :) Helen to dobry wybór :)
ja się boję, że już zawsze będę urlopy spędzać w Cro :)
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 17.05.2010 23:21

ja się boję, że już zawsze będę urlopy spędzać w Cro icon_smile.gif

:) tak, istnieje takie ryzyko i u nas... ;)
Bardzo potrzebujemy w tym roku odpoczynku, a nie mam siły na planowanie podróży w nieznane, Marija otrzymała zaliczkę, cieszy się i czeka na nas, my też się cieszymy... byle do 20 lipca :D Pozdrawiam
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 20.05.2010 13:48

helen napisał(a):Po wielkim zimowym planowaniu urlopu we Włoszech, czytaniu ton książek o Toskanii i Wenecji, odwoływaniu urlopu zupełnie, planowaniu go na nowo, odwoływaniu, planowaniu..... podjęliśmy decyzję:

Wracamy na Pag :lol:

Będzie bez planów, kopania w internecie itp, Marija się cieszy, my się cieszymy, zaliczka wpłacona :lol: nie potrafiliśmy odmówić sobie sera, owiec i kamiennych pól...


W jakim terminie jedziesz ?
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 21.05.2010 22:28

Na Pagu będziemy 20-31 lipca :)
Pawcio&Monia
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 17.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawcio&Monia » 28.06.2010 22:10

No to będzie Nas więcej na wyspie. My tez planujemy pobyt 20-31 lipca. W tym roku równiez jedziemy w ciemno i mamy nadzieję,że znajdziemy fajny apartamencik za jeszcze fajniejszą kasę:). Wogóle ktoś orientuje się jakie są ceny kwater na wyspie Pag dla dwóch osób??

pozdrawiaju
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 29.06.2010 10:37

Ja już byłem. Muszę powiedzieć, że wrażenia mamy mieszane, właśnie jeśli chodzi i ten księżycowy krajobraz. Jednak zielona Korcula lub Peljesac chyba bardziej przypadły nam do gustu. Gorsza jest też gastronomia, ale i ceny jakby nieco bardziej wyśrubowane.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 28.02.2011 00:03

helen napisał(a):Mdziumka :D , to może jakiś kompromis, tydzień na Pagu a tydzień gdzieś indziej.

Zapomniałam napisać, że zanim dojechaliśmy do Mandre odwiedziliśmy firmowy sklep serowni "Gligora" w Kolanie, gdzie oddaliśmy się degustacji produkowanych tam rodzajów sera.
Oprócz typowego paskiego sera, zakład produkuje również ser kozi "Kozlar" , ser "Kolan" z mleka krowiego sprowadzanego z Zadaru oraz mieszane sery Zigljen i Figurica z mleka owczego i krowiego. Mnie osobiście zachwycił bialutki, wilgotny Kozlar, polecam zajechać do nich i spróbować.

Obrazek
Obrazek

zapach panujący w sklepie proszę sobie spróbować wyobrazić ;)

Ser można kupić w całości, w kawałku na wagę, bądź w kawałkach zafoliowany, oprócz tego sprzedają też prsut i kilka innych rzeczy.


W którym miejscu jest ten sklep. W ubiegłym roku byłem w Kolan i go nie znalazłem, a że w obecne wakacje znowu jest Pag na rozkładzie jazdy chętnie bym zrobił w nim zakupy.
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 01.03.2011 23:22

Bardzo kolorowa i ciekawa relacja Pozdrawiam :D
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 02.03.2011 00:35

Ktoś podbił temat i półtorej godziny urwane.

Piękna Słowenia.
Pag chcę zobaczyć, ale południe Chorwacji uwiodło mnie zbyt mocno.

Pozdrawiam.
Marek75
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 26.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek75 » 02.03.2011 13:31

A ja się w tym roku wybieram właśnie na Pag i to dzięki takim relacjom jak ta. Od kilku tygodni nie mogę się uwolnić od tego forum, normalnie mnie wzięło!
Będzie to nasz pierwszy kontakt z Chorwacją.
Pozdrawiam i do zobaczenia w Chorwacji ;)
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 02.03.2011 23:50

wielbiciel napisał(a):
W którym miejscu jest ten sklep. W ubiegłym roku byłem w Kolan i go nie znalazłem, a że w obecne wakacje znowu jest Pag na rozkładzie jazdy chętnie bym zrobił w nim zakupy.


Sklep jest w samym centrum Kolan, przy głównej drodze.
http://www.sirena.hr/images/fotogalerij ... ina5_b.jpg

Wjeżdżając do Kolan od strony promu, czy Novalji, będzie to po lewej stronie drogi.

Cieszę się, że temat ożył i ma nowych czytelników. Tych, którzy dobrną do końca, zapraszam do "Trzecich kotów... " ;)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 03.03.2011 00:13

Piękne dzięki.
Temat powraca, gdyż w tym roku też będzie Pag. W ubieglym roku na przełomie czerwca i lipca w mieście było tylu turystów z PL, że jedynym językiem w mieście był j.polski. Tak więc jest to bardzo popularne miejsce odpoczynku wśród naszych rodaków.
Zmieniło się to trochę po 5 lica jak nastąpił najazd naszych zachodnich sąsiadów.
Pag ma swój urok.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 03.03.2011 09:11

helen napisał(a):
Cieszę się, że temat ożył i ma nowych czytelników. Tych, którzy dobrną do końca, zapraszam do "Trzecich kotów... " ;)


'Drugie koty" czyta się przyjemnie, więc "Trzecie koty" wyczekiwane. :lol:
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 03.03.2011 22:00

kaszubskiexpress napisał(a):
helen napisał(a):
Cieszę się, że temat ożył i ma nowych czytelników. Tych, którzy dobrną do końca, zapraszam do "Trzecich kotów... " ;)


'Drugie koty" czyta się przyjemnie, więc "Trzecie koty" wyczekiwane. :lol:


Trzecie koty są już od dawna :D :
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=29408&start=0
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 03.03.2011 22:15

Właśnie zacząłem czytać ..........dzięki :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
"Drugie koty za płoty..."-Pag i trochę Słowenii - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone