Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Drugi i Trzeci Supetar

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 26.05.2012 06:07

Ale pysznie:)
A i kawa interesująca:)
Piszcie, piszcie, te okolice interesują mnie jako tegoroczny cel.

Skoro była to Wasza druga wizyta w Supetarze to zapewne jesteście dobrze zorientowani.

Czy droga "na plażę" pokazana na zdjęciach ciągnie się przez cały Supetar i dochodzi do campingu??? Chodzi mi o to, czy z campu można tą właśnie drogą dojść do miasteczka - znajomi będę z wózkiem i dla nich takie drogi to jest to.
Czy plażowaliście również w innych miejscach w okolicy Supetaru - a może w okolicy campu właśnie - i możecie coś więcej o plaży napisać?
aleksandra6400
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 23.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra6400 » 26.05.2012 06:36

Ja też tu czekam na więcej. :D
lapasca
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lapasca » 26.05.2012 08:34

AniaJ. napisał(a):
Czy droga "na plażę" pokazana na zdjęciach ciągnie się przez cały Supetar i dochodzi do campingu??? Chodzi mi o to, czy z campu można tą właśnie drogą dojść do miasteczka - znajomi będę z wózkiem i dla nich takie drogi to jest to.
Czy plażowaliście również w innych miejscach w okolicy Supetaru - a może w okolicy campu właśnie - i możecie coś więcej o plaży napisać?


mieszkaliśmy mniej więcej w centrum miasta, więc do plaży szlismy tak z pół Supetara :-)
Do kampingu nigdy nie dochodziliśmy, tylko do Watermana


http://www.booking.com/hotel/hr/waterman-svpetrvs-resort.pl.html?aid=311097;label=hotel-20938-hr-ti8sjlRABY_ZDVDC1nl0rgS938518637;ws=&gclid=CPG-zZG4nbACFUFG3wodEgsQXw

przechodziliśmy przez jego teren i docieraliśmy na ulubioną plażę


W relacji stoi o Splitskiej - warto podjechać, ale wystarczy też wyjechać 2-3 kilometry za miasto, zaparkować przy lesie i plażować.

Wrzucę też później parę zdjęć z innych plaż wokół Supetara.
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 26.05.2012 08:51

Super:) To czekam na zdjęcia.

Oczywiście, jeździć będziemy, Splitska obowiązkowo, ale potrzebujemy plaży na miejscu, bez konieczności jeżdżenia samochodem na plażę codziennie. Plaże w Splitskiej jak rozumiem przyjazne 8)
lapasca
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lapasca » 10.03.2013 20:40

No i jest ciąg dalszy, co ma swój wyraz w zmianie tytułu wątku.


Postanowiłem napisać relację z Supetara, chociaż i inni i ja sam już o nim pisałem.
Pewnie nie będzie tu jakiś specjalnie odkrywczych rzeczy, ale trochę mnie dotyka kiepska o nim opinia. I jako samo mianowany rzecznik postaram się sprzedać kilka ciepłych słów.

Jak co roku długo zastanawialiśmy się nad tym gdzie pojechać, było kilka poważnych kandydatur – zwłaszcza Vrboska na Hvarze i coś na Korczuli. Przeważyła niepewność cen na tych wyspach, to znaczy nie wiedzieliśmy ile zapłacimy i jakoś tak z innych relacji wynikało nam, że nie ma takiego wygodnego dojazdu na plaże jak na Braczu. Oczywiście chętnie dam się przekonać, że tak wcale nie jest :-)

Tuż przed wyjazdem, a zaplanowaliśmy go na 1 września, sprawdziliśmy, że u naszej rodzinki są miejsca, cena była jak poprzednio, więc bez przeszkód ruszyliśmy.

Przed wakacjami zmieniliśmy auto na kombi, a to ułatwiło zrobienie większych zapasów i małą oszczędność.
Uwaga: product placement!

Obrazek

no i ogródki działkowe dolnośląskie
Obrazek
lapasca
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lapasca » 10.03.2013 20:56

Częste są opinie o tym, że Supetar jest za duży, zbyt miejski i takie tam. I może tak jest i nam to nie przeszkadza, więc spróbuję pokazać tego dobre strony. Zwłaszcza, że i nad Bałtykiem lubimy Kołobrzeg, czy Ustkę bardziej niż Bobolin i Mielno.

W Supetarze lubimy dużą ilość kawiarni, restauracji, targ rybny i warzywny, prom zapewniający szybkie skoki do Splitu, w razie potrzeby duże sklepy, aptekę, lekarza. Z miasta można wyjechać i prawo i w lewo :-) i w obu kierunkach znaleźć plażę, czy leniwe miasteczko.
Jest kino, muzeum i trochę wydarzeń kulturalnych. Są bary z drinkami, a w nich telewizor z Ligą Mistrzów i Serie A. Ale to tylko w centrum, bo trochę dalej jest ciszej, rano budzą koguty i w sadzie przy domu rosną świeże owoce. I taki Supetar właśnie lubimy.


Przez pierwsze 2 dni pogoda rozkręcała się powoli i my też odpowiednio wprowadzaliśmy się w wakacyjny rytm. Była plaża, były wędrówki po mieście, dużo zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na szczęście aura trochę się zorientowała i później było już pięknie. Z malutkimi wyjątkami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na targu rybnym kupiłem świeże dorady i z polską kiełbasą oraz zestawem warzywnym przygotowaliśmy wszystko na grillu.
No, pychota.

Obrazek

Obrazek
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 12.03.2013 16:46

Widok tych dojrzewających owoców utwierdza mnie w przekonaniu, że warto do Chorwacji wybrać się we wrześniu.


:P
lapasca
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lapasca » 13.03.2013 19:03

Wieczorem 5 września na placyku pod kościołem wystąpił miejscowy zespół folklorystyczny. Tańce ludowe, niektóre podobne do chodzonego, inne skoczne. Tancerze sami też śpiewali, albo wykrzykiwali – pewnie jakieś międzypłciowe przechwalanki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przygrywał im akordeonista w marynarskiej koszulce.

Obrazek

Po występie zaproszono wszystkich na wernisaż wystawy starych zdjęć z Bracza i samego Supetara reklamującą tę książkę:
http://www.superknjizara.hr/index.php?p ... jiga=16036


Obrazek

Teraz widzę, że trzeba było Brać, bo promocja była!
Tylko 150 kun zamiast 225 w internecie :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pachniało lawendą i nie mogliśmy się powstrzymać przed porwaniem kilku gałązek :-)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.03.2013 11:41

Podoba mi się ten Supetar - możesz mi na priv podesłać namiar na Waszą kwaterkę (adres w kopercie).
Może przyszły rok? A już dziś wpiszę do swojego notatnika i się zobaczy...
A teraz czekam na dalszą kolejną odsłonę kolejnych wakacji :)
lemini
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 21.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lemini » 14.03.2013 13:58

WIDAĆ , ŻE KAWE LUBICIE.
lapasca
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lapasca » 14.03.2013 19:29

lemini napisał(a):WIDAĆ , ŻE KAWE LUBICIE.


będzie też odcinek kawowy z 2012 :-)
lapasca
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lapasca » 15.03.2013 20:11

Po kilku dniach skoczyliśmy jak zwykle na jeden dzień do Splitskiej. Najpierw na kawę i mały spacer, a później mieliśmy wrócić do zatoczki przed miasteczkiem na plażowanie.

Przed tym zrobiliśmy sobie kilka zdjęć, a pomagał nam w tym statyw (soraski za jęzor).
Obrazek


I chyba przez to zostaliśmy wzięci za poważniejszych fotografików przez pana dzwonnika z kościoła.

Obrazek

Wybiegł z knajpki i powiedział, żebyśmy sfotografowali bijący w południe dzwon. Statyw mieliśmy, ale podstawowy obiektyw x3 nie dawał zbytniego przybliżenia. I na naszą uwagę, że jest dopiero za 10 minut dwunasta, odpowiedział, że to nic, bo on tu rządzi. No i uruchomił dzwon przed dwunastą.
Co widać na zdjęciach :-)

Obrazek

Obrazek

Później ta piękna plaża.

Obrazek

Wieczorem mały spacer po deptaku już w Supetarze

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tu się kupuje lody :-)

[Obrazek

A u tych pań domowej roboty trunki z najlepszą wiśniówką na świecie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 16.03.2013 10:59

Rozmarzyłem się 8)

Czekam na więcej



Pozdrawiam
Piotr
lapasca
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lapasca » 16.03.2013 19:15

Zazwyczaj we wrześniu nie łapiemy się na żadne imprezy, a tu dodatkowo trafiło się nam zakończenie karnawału. Wystąpiły ekipy z różnych chorwackich miast oraz z Włoch i Słowenii.


Najpierw tancerze przedefilowali przed publicznością, a później po kolei zajmowali scenę i przez kilkanaście minut szaleli jak cholera.
Klimaty operetkowe, sambowe, dyskotekowe i ludowe. Niezły miks.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Później impreza zeszła ze sceny na ulice.

Obrazek
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 17.03.2013 14:10

Fajna impreza no i fajna relacja. Pozdrawiam 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Drugi i Trzeci Supetar - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone