Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

druga połowa września

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
*p*a*t*i*
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 324
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) *p*a*t*i* » 15.09.2007 07:19

Ja byłam w Makarskiej od 02-11 września i z pogody nie bardzo byłam zadowolona, bo 4 dni były naprawdę chłodne i deszczowe... :/ A słońce do opalania się było w zasadzie tylko 3 dni. Ale znajomi zostali jeszcze w Stanici i mówią, że jest już dużo lepsza pogoda, także życzę dużo słonka tym co teraz w Chorwacji są i tym co się tam wybierają :):)
chriso
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) chriso » 15.09.2007 21:59

Dzisiaj rano wrocilem ze stanici
rzeczywiscie kolo 5 bylo zalalamanie pogody (12 st) ale pozniej sie prostowala a od niedzieli byla juz drut.
yvonn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) yvonn » 17.09.2007 07:35

*p*a*t*i* napisał(a):Ja byłam w Makarskiej od 02-11 września i z pogody nie bardzo byłam zadowolona, bo 4 dni były naprawdę chłodne i deszczowe... :/ A słońce do opalania się było w zasadzie tylko 3 dni. Ale znajomi zostali jeszcze w Stanici i mówią, że jest już dużo lepsza pogoda, także życzę dużo słonka tym co teraz w Chorwacji są i tym co się tam wybierają :):)

Dzięki bardzo, właśnie w piątek wyruszamy do Breli i oczywiście liczę na ładną pogodę.
POzdrawiam
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 17.09.2007 07:54

Jaka by nie była pogoda, to i tak pewnie będzie lepsza niż u nas. Mnie tylko załamuje późno wschodzące i wcześnie zachodzące słońce. Gdyby nie to wrzesień i październik byłyby luz.
pozdrawiam
--
damian
GSX750ES - 100 konna Drynda z Cro.pl
w garażu rozebrany Vulcan 1500
Maba
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 20.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maba » 01.10.2007 13:39

Byłam w Chorwacji od 17 09 na początku pod Dubrownikiem ... tylko jeden dzień deszczowy reszta ładna pogoda później przeniosłam sie pod Split od 20-25 09 pogoda świetna :) więc warto było jechac w drugiej połowie września
Seba51a
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seba51a » 03.10.2007 21:19

sorry ze pisze dopiero teraz ale nie miałem neta po powrocie do domu po dzień dzisiejszy. 10 września o 16.00 wyjechałem do Tucepi z Rybnika. Rezerwacja u Polki która mieszka tam ponad 25 lat. Jeżeli chodzi o warunki drogowe jakie zastały mnie nocą w Chorwacji to tragedia - nigdy nie widziałem takich ulew i burz - jadąc 70-100 km/h nie widziałem prawie nic. Droga do Chorwacji trwała ponad 19h. Ostatnie 200 km było OK. Po dotarciu do celu (wykończony) wynająłem apartamentu na 8 dni - po jednej godzinie pobytu w Tucepi dostaje szału tzn. "przewidziałem na oczy" za co ja zapłaciłem, to była porażka - stołówka w wystroju lat 70 podzielona prześcieradłami (ala ściany) gdzie wstawiono łóżka - zostałem oszukany telefonicznie co do warunków (zadawałem sobie pytania dlaczego ja za tą piwnice zapłaciłem a do tego jeszcze ta słaba pogoda - prawdopodobnie byłem z żonką wykończony trasą i zapłaciłem za piwnice nie małą kase). Wieczorem po wielkich trudach udało mi sie odzyskać kasę za 5 dni). Rano z żonka i dziećmi wybrałem sie do Baski Vody i tam wynająłem piękny apartament z klimą TV sat, dwa łóżka sypialne, aneks kuchenny itp. - no i oczywiście taras z widokiem na mrze i góry - pogoda sie poprawia jest pięknie. Szybko do Tucepi po nasze bagaże i powrót do Baski V. Tak na marginesie odzyskałem jeszcze kasę za dwa noclegi w Tucepi ale to inna historia - jednym słowem w czepku urodzony. Od 11 września koło godziny 13.00 zaczęły sie dla mnie i mojej rodziny piękne wakacje - tym bardziej że do 16.IX pogoda była super - troszkę woda zimna w morzu ale było OK. 17-18 pogoda była bardzo bardzo ale trafiały sie na chwile chmury. 18-19 pogoda super no i 20 też exstra ale o 13 w trasę do domu. Było naprawdę exstra nie licząc incydentu w Tucepi (Polak który chciał zarobić na Polaku - jak nocleg to u Chorwatów - to moje zdanie). Chciałem zaznaczyć, że odwiedziłem SPLIT, MAKARSKĄ no i oczywiście Brele. Miałem ochotę na więcej ale moja 18 m-czna córeczka "podpowiadała" mi zostaw sobie coś na następny rok a jej 3 letni braciszek mówił "ona ma rację" ;)))) Polecam Chorwację wrześniem jest exstra no i taniej (mój apartament w sezonie kosztował 100eur a ja w wrześniu z 40eur zbiłem na 30 eur). Było super

A jak pogoda po 20 IX do dziś w baśce Voda - no i jak była pogoda na KRK w Basce - tam miałem jechać ale zrezygnowałem - bałem sie tam pogody...

Pozdrawiam
martabartek
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 02.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) martabartek » 07.07.2009 12:29

My wybieramy się właśnie do cro około 10 września... i zastanawiam się czy w środkowej chorwacji się ulokować będzie okej... Teoretycznie im dalej na południe tym cieplej powinno być...
__Marcin__
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) __Marcin__ » 11.07.2009 10:19

No ja 2 września wyjeżdżam do Breli, zatrzymując się po drodze w Plitvicach na 1 noc. Mam nadzieję, że pogoda dopisze ... w sumie nie zależy mi na upałach ponieważ całe 10 dni mam zaplanowane na zwiedzanie i spacery :]

Pozdrawiam
PaolaS
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PaolaS » 21.07.2009 14:46

No właśnie ja tez myślę o drugiej połowie września. Sama już nie wiem. Lubię ciepełko i chciałabym móc się wygrzewać na słoneczku. A jak będzie padać? :(
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 21.07.2009 18:37

PaolaS, my spędziliśmy dwie drugie połowy września w Chorwacji, w 2007 i w 2008 roku. W tym roku też wybieramy się właśnie w tym terminie :D.
Jeżeli chcesz, poczytaj NASZĄ RELACJĘ, jest tam też sporo zdjęć obrazujących stan pogody w tym czasie :D

Ogólne rzecz ujmując - im dalej na południe tym cieplej i cieplejsza woda powinna być. Powygrzewać się na słońcu spokojnie można, choć wieczory mogą być już chłodne. A deszcz...... w każdym terminie zdarzyć się może :roll:
mokonma
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 17.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mokonma » 28.07.2009 10:13

witam. Ja wybieram sie po 20 wrzesnia na Brac.Wiem ze bedzie goraco!Zawsze jezdze w drugiej polowie wrzesnia i nigdy sie nie zawiodlam. Przywoze wspomnienia i zlazaca skore z nosa. :D Mam nadzieje ,ze bedzie wialo! Uwielbiam sztormowa pogode.Nie ma to jak rozbijajace sie fale o skaly.pozdrawiam
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 29.07.2009 13:12

A ja sie wybieram do Orebic 31 sierpnia :) Bede na miejscu 1 wrzesnia. Mam nadzieje ze wtedy jeszcze beda upaly :) i cieplutka woda. Rok temu bylem na Ciovo w tym terminie i byl upaly! Zobaczymy w tym roku w Orebic :) Jak myslicie?
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 29.07.2009 13:18

grax napisał(a): Jak myslicie?


Rozmawiałem ze znajomą wróżką :wink: i mówiła, że w tym roku od poczatku września w CRO bedzie padał deszcz :devil:
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 29.07.2009 13:21

jorgus111 napisał(a):
grax napisał(a): Jak myslicie?


Rozmawiałem ze znajomą wróżką :wink: i mówiła, że w tym roku od poczatku września w CRO bedzie padał deszcz :devil:


nie draznij ludzi :) przeciez wiem ze pogody sie nie przewidzi. ze statystyk na jakie patrzylem z ostatnich 6 lat I pol wrzesnia tylko chyba w 2007 bylo chlodniej a tak to zawsze bylo goraco :) oby w tym rowniez!
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 29.07.2009 13:56

grax napisał(a):
jorgus111 napisał(a):
grax napisał(a): Jak myslicie?


Rozmawiałem ze znajomą wróżką :wink: i mówiła, że w tym roku od poczatku września w CRO bedzie padał deszcz :devil:


nie draznij ludzi :) przeciez wiem ze pogody sie nie przewidzi. ze statystyk na jakie patrzylem z ostatnich 6 lat I pol wrzesnia tylko chyba w 2007 bylo chlodniej a tak to zawsze bylo goraco :) oby w tym rowniez!


Po co więc pytasz, skoro wiesz...?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
druga połowa września - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone