Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Drogą przez Großglockner Hochalpenstraße do Rovinj

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marmed
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 23.09.2014
Drogą przez Großglockner Hochalpenstraße do Rovinj

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmed » 10.11.2015 08:36

Witam,
w czerwcu chciałbym zwiedzić Salzburg i przejechać trasą widokową przez Alpy maps
W Słowenii chciałbym ominąć krótki odcinek płatnej autostrady ( winietę chciałbym kupić na powrót ). Czy ktoś z Cromaniaków jechał tą lub podobną trasą i zechciałby podzielić się uwagami, radami a może modyfikacją trasy. Czy na tym odcinku są płatne tunele ? Tunele i drogi już znalazłem jednak nie wiem o jaką drogę tu chodzi:
-droga wysokoalpejska Gerlos (pomiędzy Salzburgiem i Tyrolem), która to droga nie mogę tego rozszyfrować.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.11.2015 14:41

Myślę, że Piter_M może coś podpowiedzieć, kręcił się tam latoś :D
marmed
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmed » 10.11.2015 15:08

Tak, czytałem jego relację jednak nie znalazłem odpowiedzi na ostatnie pytanie, w sieci też nic - chyba, że źle szukam.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.11.2015 15:39

Może to ta :D
marmed
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmed » 10.11.2015 15:54

gusia-s

Dziękuję za zaangażowanie i pomoc - idąc Twoim śladem chyba znalazłem
klik
Jak uważasz ?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.11.2015 15:57

Yhyyyy :) Jeszcze może to coś pomoże :) http://www.gerlosstrasse.at/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.11.2015 21:24

marmed napisał(a):Witam,
w czerwcu chciałbym zwiedzić Salzburg i przejechać trasą widokową przez Alpy maps
W Słowenii chciałbym ominąć krótki odcinek płatnej autostrady ( winietę chciałbym kupić na powrót ). Czy ktoś z Cromaniaków jechał tą lub podobną trasą i zechciałby podzielić się uwagami, radami a może modyfikacją trasy. Czy na tym odcinku są płatne tunele ? Tunele i drogi już znalazłem jednak nie wiem o jaką drogę tu chodzi:
-droga wysokoalpejska Gerlos (pomiędzy Salzburgiem i Tyrolem), która to droga nie mogę tego rozszyfrować.


Droga Gerlos na pewno nie jest na tej trasie :!:

Fajna trasa, z tym że zajmie o wiele więcej godzin niż podaje wujek google 8)
Google podaje trasy w górach tak, jakby biegły na nizinach, faktycznie nie da się tak szybko jechać

Ja bym pojechał z Lienz na Spittal an der Drau i potem autostradą przez Słowenię, wjazd przez tunel Karawanken, śliczne widok i zaoszczędzi się sporo czasu, np. na zobaczenie Bledu :!:
marmed
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmed » 10.11.2015 22:13

Dzięki gusia-s - pomogło.

Lednice
tak teraz już wiem, że ta trasa nie leży na moim planie ( nie mogłem jej zlokalizować ). Co do Twojej propozycji rozważę taka trasę, kupię miesięczna winietę na Słowenię i po problemie. Bled mam zabukowany w drodze powrotnej jako nocleg tranzytowy ze zwiedzaniem i wracać do kraju przez tunel Loiblpass.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.11.2015 22:32

marmed napisał(a):Tunele i drogi już znalazłem jednak nie wiem o jaką drogę tu chodzi:
-droga wysokoalpejska Gerlos (pomiędzy Salzburgiem i Tyrolem), która to droga nie mogę tego rozszyfrować.

Nie wiem dokładnie, o którą drogę Tobie chodzi. Droga Die Gerlosstraße, to droga krajowa B165
o długości ok 60 km łącząca Salzburg z Tyrolem. :arrow: mapka

Natomiast droga wysokoalpejska Die Gerlos Alpenstraße (The Gerlos Alpine Road) to płatna widokowa trasa
o długości ok. 12 km.
Przyjmuje się za początek trasy miejscowość Krimml, a koniec w Gerlospass. :arrow: mapka

EDIT
Właściwie to nie ma znaczenia, bo jak piszesz:
marmed napisał(a):teraz już wiem, że ta trasa nie leży na moim planie

Pozdrav :wink:
marmed
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmed » 13.11.2015 13:13

Dzięki walp już wszystko wiem :)
Chciałem uniknąć dodatkowych płatnych dróg stąd moje pytanie a czytając informację o drogach dodatkowo płatnych ( mimo winiety ) nie mogłem zlokalizować tej B165 jakby nie mogli tego dopisać :)
Decyzja podjęta mimo, że Lednice proponował inna trasę ja jadę tą z pierwszego postu przez góry w końcu nigdzie mi się nie śpieszy a Bled zostaje na powrót.
Będzie okazja napisać fotorelację.
:papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.11.2015 15:16

Tej trasy nie objedziesz w tym czasie!
Na agrafkach, a tych jest kilka odcinków, średnią będziesz miał <40km/h
Googel liczy 90.

A gdzie zwiedzanie, gdzie fotki na pograniczu A/I?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.11.2015 15:29

Dokładnie 8)

Jak już ma być trasa przez Italię, a z powrotem przez Słowenię, to można pojechać na Lienz, potem na Spittal an der Drau, potem na Villach, potem zjechać na autostradę do Tarvisio i potem na dół do Udine, za Udine odbić na Triest 8)

Zawsze można zobaczyć coś ciekawego po drodze, np. zamek Miramare koło Triestu

Jazda zwykłymi drogami we Włoszech jest fajna, ale do czasu, średnia prędkość na nizinach nie przekroczy 50 km/h, a w górach będzie z 40 km/h

Jadąc bez winiety przez Słowenię warto wybrać przejście w Buzet i pojechać drogą nr 61 z Triestu, nie ma tam korków na granicy :!:
marmed
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmed » 13.11.2015 19:57

Panowie FUX i Lednice ale się przyczepiliście tego czasu ;) jazdy ... tak czy inaczej dziękuję za troskę i podpowiedzi wszystko wezmę pod uwagę. Tak jak już pisałem nigdzie mi się nie śpieszy do Rovinj mogę dotrzeć w nocy jednak jeżeli uważacie, że trasa jest zbyt męcząca i nie warta to Was posłucham i zmienię jest dużo czasu . A mądrych dobrze posłuchać. Dzięki
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.11.2015 20:10

Trasa jest mniamniuśna jednakże 7h jest czasem nierealnym.
Tylko na ten

https://goo.gl/maps/DYTpDNPo6Zm

odcinek potrzeba do h więcej. Ale mogę się mylić.
:wink:

Parking
https://klubpodroznikow.com/index.php/r ... ssglockner
na Grossglocknerze, zejście na lodowiec, rzucanie śniegiem, kawa, herbata, Wienner schnitzel + 1-2h
marmed
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmed » 13.11.2015 20:28

I tu mnie masz :) kurcze nie pomyślałem o czasie spędzonym na Grossglocknerze.
Muszę to przeanalizować na spokojnie jeszcze raz i mądrze. Jadę tylko z żoną więc marudzić mi nie będzie ale jak podróż będzie trwała tak jak piszecie to mogą być nerwy :) ...
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Drogą przez Großglockner Hochalpenstraße do Rovinj
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone