Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Drogą przez Großglockner Hochalpenstraße do Rovinj

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.11.2015 21:08

Ja bym pojechał przez Słowenię, kupił winietę, a po drodze do CRO się zatrzymał tu,
w Gozd Martuljek, niedaleko Kranjskiej Gory

Obrazek

Widoki takie, że d... urywają, a do tego
w pizzerii Jożica mają fenomenalną pizzę antiskleroza :wink: :wink: :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.11.2015 21:44

marmed napisał(a):I tu mnie masz :) kurcze nie pomyślałem o czasie spędzonym na Grossglocknerze.
Muszę to przeanalizować na spokojnie jeszcze raz i mądrze. Jadę tylko z żoną więc marudzić mi nie będzie ale jak podróż będzie trwała tak jak piszecie to mogą być nerwy :) ...


Latem wystarczy ruszyć o brzasku.
Warto.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.11.2015 22:48

Z pogodą i tak trzeba mieć szczęście :wink:

Po przejechaniu Grossglocknerstrasse raczej nie będzie was ciągnęło na inne trasy górskie, tyle będzie wrażeń 8)

Z postojem w Słowenii akurat się dojedzie na wieczór do Chorwacji 8)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.11.2015 08:55

Lednice napisał(a):Z pogodą i tak trzeba mieć szczęście :wink:

Po przejechaniu Grossglocknerstrasse raczej nie będzie was ciągnęło na inne trasy górskie, tyle będzie wrażeń 8)

Z postojem w Słowenii akurat się dojedzie na wieczór do Chorwacji 8)


Bez przesady.

Jest jeszcze kilka ciekawych widokowo tras w pobliżu.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 14.11.2015 10:37

marmed, jechałem dość podobną trasą dwa lata temu. Początek w Fusch an der Großglocknerstraße, koniec w Lignano Sabbiadoro. Na autostradę wjechałem w okolicach Tolmezzo. Z Fusch wyruszyłem około 8 rano i sam przejazd płatnym odcinkiem tej drogi wysokoalpejskiej (z postojami na muzeum, zdjęcia i i łażenie po śniegu :) to rzeczywiście najmarniej 4 godziny. A później też nie jedzie się szybko. Do celu dotarłem - jeśli dobrze pamiętam, około godziny 17. Według Googla powinienem być kilka godzin wcześniej.
marmed
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmed » 14.11.2015 11:42

Lednice napisał(a):Ja bym pojechał z Lienz na Spittal an der Drau i potem autostradą przez Słowenię, wjazd przez tunel Karawanken, śliczne widok i zaoszczędzi się sporo czasu, np. na zobaczenie Bledu :!:

Tak pojadę przekonaliście mnie a właściwie mądrze doradziliście (FUX,maxredaktor to co napisałeś mocno do mnie dotarło,Lednice)
Ta miejscówka w Gozd Martuljek cudowna myślę, że zjadę na odpoczynek i chętnie spróbuję tej pizzy :) Lednice czy podrzucisz jakieś namiary :?:

Lednice napisał(a):Z pogodą i tak trzeba mieć szczęście :wink:


No właśnie tego najbardziej się obawiam a wyjeżdżamy z Salzburga 11.06.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.11.2015 11:57

Pizzeria jest bardzo łatwa do znalezienia,w centrum miejscowości:
http://www.gostilna-jozica.si/
marmed
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmed » 14.11.2015 12:23

Ostateczna trasa wg wskazówek
mapa
Lednice napisał(a):Pizzeria jest bardzo łatwa do znalezienia,w centrum miejscowości:
http://www.gostilna-jozica.si/

Znalazłem dokładnie w tym samym czasie co wstawiłeś link, dziekuję
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.11.2015 12:33

No i spieprzyłeś.
8)

Jedź po swojemu pierwotną trasą przez Tolmezzo, swoim tempem i zanocuj po drodze.
www.gortani.it
marmed
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmed » 14.11.2015 16:53

Dobra,
wiem co i jak ... zobaczymy co z tego wyjdzie. Wezmę pod uwagę wszystkie Wasze rady a ostateczna decyzja co do trasy jaka pojechałem opiszę w relacji po powrocie :lol: Może być ciekawie.
Tymczasem dziękuję za okazaną pomoc
:papa:
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015
Trasa Warszawa - Split przez Grossglockner Hochalpenstrasse

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 20.03.2018 21:01

Witam. Czy ma ktoś z Was doświadczenie z taką trasą? Jeżeli tak to proszę o jakieś wskazówki, którą trasę najlepiej wybrać, chodzi o płynność przejazdu, korki, roboty drogowe itd. jaką opcję wybrać według Was najlepiej? Dodam, że mam zarezerwowany nocleg w okolicach Salzburga. Pozdrawiam
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 21.03.2018 08:44

Tu nie ma co specjalnie kombinować (nie napisałeś wprawdzie, kiedy jedziecie, ale zakładam że w wakacje). Do Salzburga dojazd prosty: możesz jechać do Wiednia i dalej A1 do Salzburga, możesz też z Brna pojechać na Znojmo i Krems, popatrzeć na widoki przy dolinie Wachau, zatrzymać się w Melk i potem dalej śmignąć do Salzburga. Pamiętaj aby na trasę alpejską wyruszyć dość wcześnie, bo przejazd nią nie trwa krótko - nie tyle na trudność trasy, co na liczne postoje. Jest tam co oglądać i zwiedzać.
A potem, jak Wam będzie zależeć na czasie, to trzeba zjechać do autostrady A10, następnie kierować się w stronę Villach, Lublany i dalej do Chorwacji.

Co do korków, to trzeba sytuację w miarę na bieżąco sprawdzać i zaglądać na forum. Najwięcej informacji będzie spływać przed wakacjami.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Trasa Warszawa - Split przez Grossglockner Hochalpenstra

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.03.2018 09:11

dodi79 napisał(a):Witam. Czy ma ktoś z Was doświadczenie z taką trasą?

Cześć. Tak jak pisze maxredaktor, nie ma co za dużo kombinować, bo do Salzburga droga jest prosta. Z Salzburga kierujesz się na Zell am See i drogą nr 107 na południe. Następnie na Villach i Lublanę.

Jestem w trakcie pisania relacji z Rzymu. Jeszcze kilka miejsc tam odwiedzimy i będzie "wisienka na torcie", czyli przejazd przez Grossglockner Hochalpenstrasse - zapraszam. :wink:
marcel232
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 20.02.2008
Re: Trasa Warszawa - Split przez Grossglockner Hochalpenstra

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 21.03.2018 10:27

walp napisał(a):
dodi79 napisał(a):Witam. Czy ma ktoś z Was doświadczenie z taką trasą?

Cześć. Tak jak pisze maxredaktor, nie ma co za dużo kombinować, bo do Salzburga droga jest prosta. Z Salzburga kierujesz się na Zell am See i drogą nr 107 na południe. Następnie na Villach i Lublanę.

Jestem w trakcie pisania relacji z Rzymu. Jeszcze kilka miejsc tam odwiedzimy i będzie "wisienka na torcie", czyli przejazd przez Grossglockner Hochalpenstrasse - zapraszam. :wink:


Zawsze można pokombinować :)
My w zeszłym roku w drodze do Valalty (ok 5km od Rovinj) też przejechaliśmy Grossglockner strasse z noclegiem na tej trasie (POLECAMY!).
Nocowaliśmy Tu:
http://www.wallackhaus.at/en/

Po przejechaniu trasy do końca na południe NIE jechaliśmy do Villach/Lubljany a dalej na południe drogą nr 110 (kolejny 'zestaw' serpentyn!) w kierunku Włoch. Po przekroczeniu 'granicy' droga przechodzi w nr SS52, zwęża się jeszcze bardziej i jest dosyć stromo - zakaz wjazdu dla autobusów/ciężarówek. Potem drogą A23 no i E70 na Triest, Koper, etc i dalej już wiadomo.
Trasa niesamowita, ZERO korków we Włoszech i te widoki. Wziąść pod uwagę trzeba tylko to czy któryś z współpasażerów nie ma lęku wysokości bo jedzie się naprawde blisko wątpliwej jakośći barierek :)

Mam wrażenie, że omija się rownież płatną autostradę w Słowenii (chociaż my i tak winiete mieliśmy) ale to temat dla 'omijających' :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Trasa Warszawa - Split przez Grossglockner Hochalpenstra

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.03.2018 10:37

marcel232 napisał(a):Po przejechaniu trasy do końca na południe NIE jechaliśmy do Villach/Lubljany a dalej na południe drogą nr 110 (kolejny 'zestaw' serpentyn!) w kierunku Włoch. Po przekroczeniu 'granicy' droga przechodzi w nr SS52, zwęża się jeszcze bardziej i jest dosyć stromo - zakaz wjazdu dla autobusów/ciężarówek.

Przejechałem również te odcinki, ale dnia poprzedniego. Ściemniało się już, miejscami padało i mocno wiało. Niezłe wrażenia.

Nie polecam jednak tej drogi ( z powodów czasowych), jeśli ktoś planuje po przejechaniu Großglockner Hochalpenstraße udać się np. do Splitu, czy jeszcze dalej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Drogą przez Großglockner Hochalpenstraße do Rovinj - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone