Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga przez Bośnię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 417
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 02.07.2018 14:11

emtomek napisał(a):OK, rozumiem.
Jeśli wybierzesz wariant Jadranką (bezpłatny) to zastanów się czy nie warto za kilka euro tunelem przeciąć pasmo górskie Rastovac - Baska Woda. Dużo szybciej i bezpieczniej.


nie, Jadrnaką nie :) myślę, że bardzo fajna opcja jest ta, którą podałeś, właśnie dokładnie analizuję

dziękuję jeszcze raz

p.s właśnie przeczytałam, że przejazd tym tunelem od tego roku jest darmowy
emtomek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 13.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) emtomek » 02.07.2018 14:32

Tydzień temu przez BiH właśnie tak wracałem :). Przez Livno. Polecam
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 04.07.2018 10:17

emtomek napisał(a):OK, rozumiem.
Jeśli wybierzesz wariant Jadranką (bezpłatny) to zastanów się czy nie warto za kilka euro tunelem przeciąć pasmo górskie Rastovac - Baska Woda. Dużo szybciej i bezpieczniej.


tunel jest za darmo ( jeśli mowa o tunelu na Makarską Riwierę ) - sprawdzone osobiście
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007
Droga do BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 06.07.2018 19:36

Mam nocleg w Bośni, w miejscowości Trebinje (niedaleko Dubrownika) Moje pytanie dotyczy dojazdu do niej. Czy lepiej skierować sięna nią już w Neum, czy dojechać do Dubrownika i stamtąd pojechać? Jak radzicie?
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Droga do BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 06.07.2018 19:49

trajano napisał(a):Mam nocleg w Bośni, w miejscowości Trebinje (niedaleko Dubrownika) Moje pytanie dotyczy dojazdu do niej. Czy lepiej skierować sięna nią już w Neum, czy dojechać do Dubrownika i stamtąd pojechać? Jak radzicie?

Raczej z Neum.....spokojniejsza droga!
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 07.07.2018 06:15

A to przejście Chorwacko-Bośniackie niedaleko Dubrownika, jest czynne bez żadnych ograniczeń? Czy może jest jakiś problem w przekraczaniu go?
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 07.07.2018 08:41

Czy na tej trasie z Mostaru polecacie jakieś fajne miejsca na krótki postój ?
https://goo.gl/maps/aoeobv4Jtiz
Będziemy startować rano 31 sierpnia z Mostaru, wieczorem chcemy zanocować gdzieś koło Budapesztu. Mamy cały dzień na spokojne przejechanie przez Bośnię, Slavonię i Węgry do Budapesztu.
Na pewno zatrzymamy się na chwilę w Jablanicy na kawę (z bólem serca tylko kawę, bo z rana temat jagnięciny nieaktualny :( ) . Może na trasie dalej polecacie jakąś miejscówkę na obiad z jagnięciną w roli głównej właśnie ?
I coś ładnego do zobaczenia ? ;)
Meegg
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Meegg » 07.07.2018 22:40

Czas zacząć planować trasę;
czy jadąc do Orebic (stamtąd prom na Korcule) przejeżdzając przez Bośnie musimy mieć ważne paszporty?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.07.2018 22:56

Meegg napisał(a):Czas zacząć planować trasę;
czy jadąc do Orebic (stamtąd prom na Korcule) przejeżdzając przez Bośnie musimy mieć ważne paszporty?

Ważne paszporty lub ważne dowody :idea: (jak przy każdym zagranicznym wyjeździe)
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 08.07.2018 15:49

Mam pytanko mógłby ktoś aktualne ceny diesla w BIH podać?
Z góry dziękuję.
pablonet8
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 10.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablonet8 » 16.07.2018 11:34

Trasa Mostar-Ston, patrzę na korki na granicach Metkovic Neum i szukam jakiejś alternatywy. Zna ktoś przejście w Gabela BiH? Można tam próbować?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 16.07.2018 19:59

ja bym pojechał na przejście "autostradowe" Bijaca/Nova Sela...
Margo22
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margo22 » 06.11.2018 10:19

Dzien dobry. Wybieramy sie z koleżankami na początek stycznia w Dubrownik przez Serbię i BiG samochodem. Wiszegrad, Sarajevo, Mostar. Jaki stan dróg w zimę?Jesli ktoś wie i podrózował ostatnio ta trasa, będe wdzięczna za WSZELKIE info.
Pozdrawiam
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.11.2018 22:00

Obawiam się, że trudno będzie o bieżącą relację z drogi podczas zimowej aury, ale mogę się mylić.
BiH, bo rozumiem o to chodziło (BiG?) to w dużej części kraj górski i zima lubi tam zawitać, nawet na południe w Hercegowinie i Mostarze o czym świadczą zdjęcia z tego miasta; aczkolwiek pewnie o przejezdność głównych dróg dbają. Wklej trasę jak będziecie jechać ("Wiszegrad" jak to ujęłaś jest mocno niejednoznaczny).
Warto śledzić portale pogodowe BiH, my korzystaliśmy z tego:
http://weather.ba/
Margo22
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margo22 » 07.11.2018 01:49

Wiem.. ((
Ale nie wiem jak gwałtownie mogą zmieniać warunki pogodowe. Czy ktos wogole dba o drogi.
Lub moze tak. Jaka najłatwiejsza, najbezpieczniejsza, pewna trasa do Dubrownika
Moze byc z Chorwacji, a nie Serbii.
Załączniki:
Screenshot_20181105-232422_Maps.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Droga przez Bośnię - strona 55
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone