Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga przez Bośnię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10864
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.06.2018 11:03

wojtekx37 napisał(a):jak podchodzą do kontroli na granicy, sprawdzają, pytają co i ile się przewozi?


zależy jak się trafi i jakie podejście/wytyczne ma pogranicznik w danym czasie; jak piszą przedmówcy czasem na auto z rej. UE machnięcie ręką, a czasem weryfikacja dokumentów (zwykle na granicach dajemy paszporty i najwięcej pieczęci mamy właśnie z przejść BiH); 2x dłuższy postój na granicy, 1x nawet ponad godzinę przy wyrywkowej kontroli niektórych pojazdów i ich zawartości w GP Gradiska
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 18.06.2018 11:02

czy ktoś wie, gdzie można dobrze zjeść na trasie Gradiska-Banja Luka?

https://www.google.pl/maps/dir/Banja+Lu ... 465976!3e0
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 18.06.2018 13:43

jolcix napisał(a):czy ktoś wie, gdzie można dobrze zjeść na trasie Gradiska-Banja Luka?

https://www.google.pl/maps/dir/Banja+Lu ... 465976!3e0



Witaj
Polecam 24 h - 7 dni w tygodniu, ACTROS tel,051 891 647, w miejscowości Nova Topola.
33 km od Bania luka, 14 km od Gradiska
Pozdrawiam i smacznego
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 18.06.2018 13:51

ryszard22 napisał(a):
jolcix napisał(a):czy ktoś wie, gdzie można dobrze zjeść na trasie Gradiska-Banja Luka?

https://www.google.pl/maps/dir/Banja+Lu ... 465976!3e0



Witaj
Polecam 24 h - 7 dni w tygodniu, ACTROS tel,051 891 647, w miejscowości Nova Topola.
33 km od Bania luka, 14 km od Gradiska
Pozdrawiam i smacznego



dziękuję bardzo :)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 18.06.2018 17:10

jolcix napisał(a):czy ktoś wie, gdzie można dobrze zjeść na trasie Gradiska-Banja Luka?

https://www.google.pl/maps/dir/Banja+Lu ... 465976!3e0


W czwartek też będę tak jechał.
wojtekx37
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekx37 » 18.06.2018 18:02

tylko do Banja Luka? czy dalej na południe :)
ja jadę ta trasą w piątek, pierwszy raz, a dokładnie tak https://goo.gl/maps/Qm3ygrycCTF2
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 18.06.2018 18:25

wojtekx37 napisał(a):tylko do Banja Luka? czy dalej na południe :)
ja jadę ta trasą w piątek, pierwszy raz, a dokładnie tak https://goo.gl/maps/Qm3ygrycCTF2


nie wiem czy pytanie do mnie :) ale odpowiem, pierwszy dzień do Banja Luki, tu nocleg, a rano do Orebica na prom do Korculi

powrót będzie z noclegiem w Sarajewie

pozdrawiam :papa:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 19.06.2018 09:30

Pierwszy nocleg w Banja Luka,drugi w Mostarze a z Mostaru do Zuljany.
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 19.06.2018 13:56

Z napisał(a):Pierwszy nocleg w Banja Luka,drugi w Mostarze a z Mostaru do Zuljany.


czyli bardzo podobnie :)

w Mostarze byłam dwa lata temu, teraz jestem bardzo ciekawa Sarajewa

a Banja Luka, patrzyłeś może coś? jest coś godnego uwagi? jeszcze nie zaczęłam czytać o tym miejscu :)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 19.06.2018 15:14

Przez Sarajewo i Serbię będziemy wracać.Banja Luka nie do końca pewna,może uda nam się dojechać do Jajce?.Na bieżąco będziemy noclegu szukać.
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 19.06.2018 15:20

Jajce też patrzyłam, ale tam mały wybór noclegów i ceny wyższe ( noclegi na jedną noc szukam przez booking), więc już zostaję przy Baja Luce, tym bardziej, że fajną knajpę wyszukałam, więc mam nadzieję, że będę zadowolona :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10864
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.06.2018 15:55

jolcix napisał(a):Jajce też patrzyłam, ale tam mały wybór noclegów i ceny wyższe ( noclegi na jedną noc szukam przez booking), więc już zostaję przy Baja Luce, tym bardziej, że fajną knajpę wyszukałam, więc mam nadzieję, że będę zadowolona :)


w Jajcach :D jest tani hostel: Jajce Youth Hostel, przyjmują wszystkich, jest na booking, stacjonowałem tam w 2014r.
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 19.06.2018 16:57

te kiero napisał(a):
jolcix napisał(a):Jajce też patrzyłam, ale tam mały wybór noclegów i ceny wyższe ( noclegi na jedną noc szukam przez booking), więc już zostaję przy Baja Luce, tym bardziej, że fajną knajpę wyszukałam, więc mam nadzieję, że będę zadowolona :)


w Jajcach :D jest tani hostel: Jajce Youth Hostel, przyjmują wszystkich, jest na booking, stacjonowałem tam w 2014r.


właśnie sprawdziłam, niestety nie dostępny w terminie w którym jadę, ale poglądowo wychodzi około 180 zł za naszą trójkę, a w Banja Luce mam za 140 apartament z parkingiem w garażu :)

ale faktycznie fajny i czysty, ten o którym piszesz

ale może podpowiesz co do zobaczenia w Jajcach, albo jakaś fajna restauracja? chcieliśmy się tam zatrzymać na chwilę w drodze, jest sens?
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 19.06.2018 17:48

W Jajce chciałem coś blisko wodospadu a w Baja Luce to motel Dragana wpadł mi w oko.Mają śniadania i jakieś nieduże pieniądze to wychodzi.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10864
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.06.2018 17:51

jolcix napisał(a):
te kiero napisał(a):
jolcix napisał(a):Jajce też patrzyłam, ale tam mały wybór noclegów i ceny wyższe ( noclegi na jedną noc szukam przez booking), więc już zostaję przy Baja Luce, tym bardziej, że fajną knajpę wyszukałam, więc mam nadzieję, że będę zadowolona :)


w Jajcach :D jest tani hostel: Jajce Youth Hostel, przyjmują wszystkich, jest na booking, stacjonowałem tam w 2014r.


właśnie sprawdziłam, niestety nie dostępny w terminie w którym jadę, ale poglądowo wychodzi około 180 zł za naszą trójkę, a w Banja Luce mam za 140 apartament z parkingiem w garażu :)

ale faktycznie fajny i czysty, ten o którym piszesz

ale może podpowiesz co do zobaczenia w Jajcach, albo jakaś fajna restauracja? chcieliśmy się tam zatrzymać na chwilę w drodze, jest sens?


mz sens jest, gdyby na drugi dzień nie padało zaliczylibyśmy jeszcze Travnik, tutaj mój pobyt w Jajcach:
balcanes-te-quiero-wg-te-kiero-bihmne-al-hr-t46894-315.html#p1488992

nie korzystaliśmy z restauracji choć nie powiem tutaj nam się podobało:
https://www.google.com/search?q=jajce%2 ... :1,lf_ui:6
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Droga przez Bośnię - strona 53
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone