Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga przez Bośnię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 27.03.2018 07:56

Nam się przytrafiła nadgorliwa pani pogranicznik. Sprawdziła paszporty, poprosiła o dowód rejestracyjny coś tam sprawdzała w komputerze, zaglądnęła do środka auta i na koniec został bagażnik tylko kazała otworzyć. Dobrze że nie chciała tam grzebać :) Chyba że szukała tam uchodźcy. Był bardziej wypchany niż w drodze do Chorwacji a może bardziej niedbale ułożony sam nie wiem. Na pewno kierowcy Tirów stojący w kolejce mieliby niezły ubaw jak byśmy opróżniali zawartość i później wpychali na nowo. A wszystko to na przejściu w Gradiska.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 27.03.2018 09:17

no to w sumie nie było tak zle, :wink:
to że sprawdzali paszporty/dowody to normalna sprawa,
dowód rejestracyjny ,pewnie sprawdzała czy macie zieloną kartę,
wydaje mi się że mieliście całkiem normalna odprawę , :wink:
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 27.03.2018 20:49

Nie zielona karta była w schowku. Ona chciała dowód rejestracyjny i coś sprawdzała w komputerze. Na przejściu w Metkovic chcieli zieloną kartę i ją zobaczyli.
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 28.03.2018 07:39

śmigacz napisał(a):Nie zielona karta była w schowku. Ona chciała dowód rejestracyjny i coś sprawdzała w komputerze. Na przejściu w Metkovic chcieli zieloną kartę i ją zobaczyli.


Tak na marginesie, to zrozumcie wreszcie kochani ludzie, że posiadanie Zielonek Karty nie jest w interesie pogranicznika tylko w interesie kierowcy! I to czy sprawdzą ZK czy nie sprawdzą, jest naprawdę zupełnie nieistotne.
Istotne jest to czy w razie potrzeba ona nas ochroni - to czy ją mamy! :hut:
To tak na marginesie, bo przypomniały mi się mega-wątki typu "przejechałem BiH i nie sprawdzali ZK - więc jej nie trzeba". :lol:
cezeterus
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) cezeterus » 11.05.2018 22:19

Bry wieczór...i za razem pozdrowienia z Żablijaka ☺️

Jutro zaczynam na spokojnie wracać do Wrocławia z wyjazdu. Jeśli nie będzie zbyt wiele śniegu na trasie przez Durmitor, to zastanawiam się właśnie czy tłuc się z małymi dziećmi przez BiH ja powoli coś jeszcze zwiedzać (mam trzy dni na powrót)...czy nadrobić dwie godziny trasy i opłaty za autostradę w cro?

Ewentualnie jest jeszcze opcja powrotu przez Serbię, ale mało info o tej trasie
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 12.05.2018 08:45

cezeterus napisał(a):Bry wieczór...i za razem pozdrowienia z Żablijaka ☺️

Jutro zaczynam na spokojnie wracać do Wrocławia z wyjazdu. Jeśli nie będzie zbyt wiele śniegu na trasie przez Durmitor, to zastanawiam się właśnie czy tłuc się z małymi dziećmi przez BiH ja powoli coś jeszcze zwiedzać (mam trzy dni na powrót)...czy nadrobić dwie godziny trasy i opłaty za autostradę w cro?

Ewentualnie jest jeszcze opcja powrotu przez Serbię, ale mało info o tej trasie

Trasa przez serbie normalna i jak dla mnie lepsza niz przez. Chorwacje.
Tansza
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10879
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.05.2018 09:22

cezeterus napisał(a):Bry wieczór...i za razem pozdrowienia z Żablijaka ☺️

zazdroszczę, bo bardzo mile wspominam pobyt tam i jest już plan kiedyś uderzyć wyjazdowo skupiając się w dużej mierze tylko na Durmitorze
cezeterus napisał(a):Jutro zaczynam na spokojnie wracać do Wrocławia z wyjazdu. Jeśli nie będzie zbyt wiele śniegu na trasie przez Durmitor, to zastanawiam się właśnie czy tłuc się z małymi dziećmi przez BiH ja powoli coś jeszcze zwiedzać (mam trzy dni na powrót)...czy nadrobić dwie godziny trasy i opłaty za autostradę w cro?

Ewentualnie jest jeszcze opcja powrotu przez Serbię, ale mało info o tej trasie

nie jeżdżę z dziećmi, więc tłukłbym się przez BiH zwiedzając i mając dodatkowe 3dni, skoro jesteście w Żabljaku (pewnie zwiedzając okolicę) tzn, że dajecie radę ogarnąć dzieci ponad standard, więc mz dacie radę jeszcze i w BiH
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 12.05.2018 13:12

+1 dla BiH
Cayman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 16.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman » 01.06.2018 12:22

Witajcie.

Wybór drogi przez Bośnię przewija się często jednak nigdzie nie znalazłem opinii osób, które przejechały trasą, którą podpowiada google

Wyjeżdżamy z Torunia 30.06 do Orebica. Planowana trasa:

Toruń -> Cieszyn/lub/Zwardoń -> Bratysława -> Szombathely -> Lendava -> Cakovec -> Zagrzeb -> Gradiśka -> Banja Luka -> Sestanovać (A1 w HR) -> Ston -> Orebić

Dylemat dotyczy odcinka Banja Luka - Sestanovac. Google podpowiada przejazd drogą R414 i M15, a nie jak jeździ większość przez Jajce i Bugojno. Nie chcę jechać przez Mostar bo planuję później wycieczkę podczas pobytu w okolicy Makarskiej w drugiej części urlopu.
Czy ktoś jechał taką trasą z Banja Luka? Będę wdzięczny za opinie
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 01.06.2018 16:55

Cayman napisał(a):...
Czy ktoś jechał taką trasą z Banja Luka? Będę wdzięczny za opinie

Trasa piękna i malownicza. Spodziewaj się jednak czasami ograniczeń prędkości do 20km/h.
Średnia przejazdu będzie kiepska, ale widoki niezapomniane.
SebastiaN76
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastiaN76 » 01.06.2018 22:38

romuald22 napisał(a):
Cayman napisał(a):...
Czy ktoś jechał taką trasą z Banja Luka? Będę wdzięczny za opinie

Trasa piękna i malownicza. Spodziewaj się jednak czasami ograniczeń prędkości do 20km/h.
Średnia przejazdu będzie kiepska, ale widoki niezapomniane.


Proponuje trase trochę inną. - Osijek, Dakovo, Doboj, Żenica, Sarajevo, Mostar. P I Ę K N A trasa. Jechałem tez twoją wersją. Ładna, ale ta druga... o niebo ładniejsza.
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 02.06.2018 20:44

pacsirta
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 21.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pacsirta » 06.06.2018 17:28

W tym roku w końcu dotrzemy do Sarajewa. Będziemy jechać ze Slano, 30 km od Dubrownika. Wydawało mi się, że sensownie będzie udać się do przejścia granicznego Metković, ale Google i ViaMichelin uparcie pokazują trasę przez przejście graniczne tuż za Slano, drogą, której nie widać na mapie, a potem M6 na Stolac. Czy ktoś wie, co to za przejście i jaka jest tam droga? Czasowo przez Metković i przez to przejście wydaje się tak samo - ok. 4 godziny do Sarajewa, ale być może spowolni nas jakiś zator na granicy (będziemy jechać w czwartek 12 lipca) i może warto pojechać tą dziwną drogą ze Slano? Proszę doświadczonych o radę :)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 06.06.2018 18:10

Poczytaj strony 33-38 i dalsze tego tematu...
2 lata temu szukałem tu info..
pod koniec strony 33 zaczyna sie o Slano...
pablonet8
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 10.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablonet8 » 06.06.2018 18:11

SebastiaN76 napisał(a):
Proponuje trase trochę inną. - Osijek, Dakovo, Doboj, Żenica, Sarajevo, Mostar. P I Ę K N A trasa. Jechałem tez twoją wersją. Ładna, ale ta druga... o niebo ładniejsza.


Bardzo się cieszę z takiej opinii. Ja wybrałem tą trasę z Świętokrzyskiego do Orebic. Oczywiście przez Sk i Hun.
Z nockną w Zenica.
Proszę o wszelkie uwagi co do tej trasy, ktore przejście do cro-metkovic?, czas przejazdu, spostrzeżenia, opinie...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Droga przez Bośnię - strona 50
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone