Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga przez Bośnię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ciambel92
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ciambel92 » 01.08.2016 09:33

Zieloną już mam także full legal :P możemy się ścignąć :P
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 02.08.2016 13:07

Sol-Wagon napisał(a):
Dr Seselj napisał(a):Natomiast szczerze polecam przejazd trasą przez Trebinje i Sutjeskę drogą M20 do Focy, i dalej M18 na północ do Sarajewa. Dobra i bardzo widokowa droga, a ruch prawie żaden.

jak z jakością nawierzchni Trebinje-Foca?


Przepraszam za późną odpowiedź - cała trasa jest bardzo dobrej jakości. Na półnoć od Gacka kilka lat temu oddano do użytku nowy wiadukt, ktory znacznie skraca trasę i ogranicza liczbę zakrętów. Dodatkowo droga jest bardzo malownicza, przebiegając przez PN Sutjeska (masyw znany też z największej bitwy partyzantów z Niemcami w 1943 r.). Odcinek Foca - Sarajewo jest również wyremontowany.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 03.08.2016 20:46

nie przepraszaj, zdążyłeś:)
upewniam się, czy chodzi o tę trasę?
https://goo.gl/maps/VcoFFL2Xp2n
czy polecasz ją pokonać w jakimś konkretnym kierunku, czy dla walorów widokowych nie ma to znaczenia?:)
Arias
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 04.08.2016 21:31

Jak oceniacie taką trasę ( http://skroc.pl/02bc3 ) jako alternatywę dla chorwackiej autostrady w sobotę? Chciałbym ominąć zakorkowaną prawdopodobnie autostradę i tak sobie myślę czy nie wybrać drogi przez Bośnię.Jest trochę krócej ale pewnie prędkość nie będzie zawrotna. Ważne żeby jechać, a nie stać.

Jak z nawierzchnią na tej drodze? Czy jeszcze jakiś odcinek oprócz początku do Banja Luka to autostrada? Czy z Banja Luki lepiej jechać na Jajce, Bugojno? Czy tak jak prowadzi google.map?
Gdzie najlepiej przekraczać granicę?

Jedziemy do Breli.

Pozdrawiam
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.08.2016 22:34

Arias napisał(a):Jak oceniacie taką trasę ( http://skroc.pl/02bc3 ) jako alternatywę dla chorwackiej autostrady w sobotę?

całkiem przyjemny plan, który kiedyś realizowałem w podobnym zakresie
Arias napisał(a):Chciałbym ominąć zakorkowaną prawdopodobnie autostradę i tak sobie myślę czy nie wybrać drogi przez Bośnię.Jest trochę krócej ale pewnie prędkość nie będzie zawrotna. Ważne żeby jechać, a nie stać.

również nie lubię korków, wolę jechać, i tu będziesz jechał jeżeli nic się nie wydarzy, ale średnia będzie dość niska i trochę potrwa przejazd przez górzystą BiH
Arias napisał(a):Jak z nawierzchnią na tej drodze?

różnie, ale w większości ocena dobra
Arias napisał(a):Czy jeszcze jakiś odcinek oprócz początku do Banja Luka to autostrada?

tylko ten jest autostradowy, dalej zwykłe krajówki
Arias napisał(a):Czy z Banja Luki lepiej jechać na Jajce, Bugojno? Czy tak jak prowadzi google.map?

osobiście wybrałbym Jajce, robiąc sentymentalny postój
Arias napisał(a):Gdzie najlepiej przekraczać granicę?

obojętnie, tzn na przejściach dla ruchu międzynarodowego
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 06.08.2016 13:23

Sol-Wagon napisał(a):nie przepraszaj, zdążyłeś:)
upewniam się, czy chodzi o tę trasę?
https://goo.gl/maps/VcoFFL2Xp2n
czy polecasz ją pokonać w jakimś konkretnym kierunku, czy dla walorów widokowych nie ma to znaczenia?:)


Chodziło mi dokładnie o tę trasę. Kierunek przejazdu bez znaczenia. Miedzy Cemerno a Tjentiste warto zatrzymać się na jagnięcinę z rożna (ispod saca).
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 18.08.2016 22:02

Witam
Wracając z Podgory chcę zatrzymać się na Węgrzech na kilka dni. Czy trasa: https://goo.gl/maps/BGATVNYUfx92, a w szczególności końcówka przez Węgry nie będzie bardzo "czasochłonna" ? Może jakieś propozycje inne macie? Może tak - https://goo.gl/maps/cYDptNn1AbT2
Wyjechać chce z Podgory ok 8 rano - czy do wieczora dojadę do Zalakaros? Jakieś propozycje obiadku po drodze w Bośni może macie ?
Pozdrawiam
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.08.2016 07:19

Pivko napisał(a):Witam
Wracając z Podgory chcę zatrzymać się na Węgrzech na kilka dni. Czy trasa: https://goo.gl/maps/BGATVNYUfx92, a w szczególności końcówka przez Węgry nie będzie bardzo "czasochłonna" ? Może jakieś propozycje inne macie? Może tak - https://goo.gl/maps/cYDptNn1AbT2
Wyjechać chce z Podgory ok 8 rano - czy do wieczora dojadę do Zalakaros? Jakieś propozycje obiadku po drodze w Bośni może macie ?
Pozdrawiam

osobiście w 2014r. stanąłem przed identycznym wyborem; na korzyść drugiej opcji - za BiH przejazd autostradami - przemawiała chęć odwiedzenia Budapesztu (przejazd bez noclegu), ale w innym wypadku pewnie bym się nie śpieszył i wybrał wariant 1, nawet miałem ustaloną stację do tankowania w tym nieznanym rejonie HR;

jeśli chodzi o posiłek w BiH, to może Konoba Slapovi Jajce
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 19.08.2016 12:35

tylko jak patrzę na streetview te węgierskie drogi to się zastanawiam czy warto... takie trochę dziurawe.Docelowo jadę do Zalakaros, muszę tam jeszcze namierzyć jakiś nocleg, a że roczne dziecko na pokładzie auta to nie chcę przeginać i w środku nocy dojechać. Węgierską winietę będę miał bo do Chorwacji jadę przez Budapeszt wzdłuż Balatonu więc jedynie kawałek HR autostrady bym musiał opłacić. W BiH rozumiem że euro wystarczy mieć? W knajpach w środku kraju bez problemu zapłacę ?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.08.2016 13:07

Pivko napisał(a): więc jedynie kawałek HR autostrady bym musiał opłacić.

bodajże 73kuny
Pivko napisał(a):W BiH rozumiem że euro wystarczy mieć? W knajpach w środku kraju bez problemu zapłacę ?

osobiście miałem jakieś BAMy, ale na drobne wydatki, przyjmują również chętnie euro, choć nie wszędzie np. sklep w centrum Sarajewa
wwitek123
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wwitek123 » 26.08.2016 12:00

Witajcie, jestem tutaj nowy, proszę powiedzcie mi jak najlepiej dojechać z Lublina do Kleku? :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.08.2016 12:41

wwitek123 napisał(a):Witajcie, jestem tutaj nowy, proszę powiedzcie mi jak najlepiej dojechać z Lublina do Kleku? :)

no to albo jedziesz przez Chorwacje (od Miszkolca masz autostradę ) .Drozej ,albo jedziesz z Węgier na Sarajewo ,sądzę ,ze tak rozważasz skoro ten wątek i dalej Mostar,Metkowic i już prawie.Taniej ale wolniej.Za to lepsze widoki.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 26.08.2016 16:00

dabecja napisał(a):
wwitek123 napisał(a):Witajcie, jestem tutaj nowy, proszę powiedzcie mi jak najlepiej dojechać z Lublina do Kleku? :)

no to albo jedziesz przez Chorwacje (od Miszkolca masz autostradę ) .Drozej ,albo jedziesz z Węgier na Sarajewo ,sądzę ,ze tak rozważasz skoro ten wątek i dalej Mostar,Metkowic i już prawie.Taniej ale wolniej.Za to lepsze widoki.

Te lepsze widoki to tak dopiero przed Sarajewem się zaczynają.
Wcześniej raczej doopy nie urywa, za to sporo śmieci wzdłuż drogi.
Droga przez BiH znacznie krótsza jeśli chodzi o odległość, ale stosunkowo wolna.

Granica w Slavonski Brod przekroczona około 11:20, dojazd do Metković o 17:02. Po drodze postój na kawę 25 min i postój na zdjęcia 15 min.
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 638
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 26.08.2016 17:35

Przyjechałem dziś o 10:00 po 25 godzinach podróży z Orebića do Czechowic-Dziedzic, w tym Metkowić ok 25 min. , ok 4h w Sarajewie , 1h w Budapeszcie (góra Gellerta) i chyba 3 postoje na kawkę, 3 patrole policji po drodze w Bośni, na granicy Chorwacko-Węgierskiej kontrola wzrokowa otwartego bagażnika przez Węgra. :papa:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 10.09.2016 23:32

nie wiem czy dobrze podsumuję kilka ostatnich stron...
1. generalnie drogi: Stolac-Hutovo-Neum nie polecacie? Lepiej jechać ze Stolac na: Ljubinje - Ravno - Trebimlja - do Jadranki (ale którędy???) i potem do Neum?
Hutovo-Neum to po prostu wąska i kręta droga...nie "że" dziurawa czy stroma?
2. czy może do Neum lepiej jechać z Buna na Pocitelj - Metkovic - Komarna - Klek?
3. a może z Ravno kierować się na Hutovo?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Droga przez Bośnię - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone