Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga przez Bośnię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2016 06:08

veron73 napisał(a):A ja od wczoraj w Orebic. :D
Opiszę swoją drogę. Może ktoś skorzysta (odcinek do Bośni pominę bo nie ten wątek).
Wjazd do Bośni przez przejście Stara Gradiska (jechałem od strony Osijek). Droga od granicy do Banja Luki autostrada. Lało niemiłosiernie ale poza tym droga spoko. W Banja Luka nocleg. Następnego dnia: Jajce, Bugojno, Jablanica, Mostar - piękna droga, dolina Vrbasu obłędna :D, poza padającym deszczem (do południa) i gdzieniegdzie leżącymi kamieniami w pełni przejezdna, bez niespodzianek a z pięknymi widokami. Za Mostarem, w Buna, odbiłem na Poprati, Stolac, Ljubinje, Ravno, Trebinja i na przejście Cepikuce. Bardzo fajna droga, spokojnie dwa auta przechodzą. Od granicy do Jadranki najgorszy odcinek, dość wąsko, na 1,5 auta ale są mijanki - spokojnie można przejechać. Na granicy 2 samochody (mój i kolegi :D ). Polecam taki wariant drogi, jedzie się spokojnie, co prawda są to góry ale bez ekstremów. Każda sprawna technicznie osobówka przejedzie, bez obaw. Tankować najpóźniej w Ljubinje!!! Następna stacja dopiero na Jadrance.


No właśnie tak chcę jechać, dzięki :)
Nocleg e Banja Luce miałeś zarezerwowany ?
Ile czasu zają przejazd Banja Luka - Mostar ?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.07.2016 08:12

veron73 napisał(a):Wjazd do Bośni przez przejście Stara Gradiska (jechałem od strony Osijek). Droga od granicy do Banja Luki autostrada. Lało niemiłosiernie ale poza tym droga spoko. W Banja Luka nocleg. Następnego dnia: Jajce, Bugojno, Jablanica, Mostar - piękna droga, dolina Vrbasu obłędna :D,


trochę jednak "drogą okrężną" , ale dla przejazdu Vrbasem to można zrozumieć :D
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 19.07.2016 13:32

veron73 napisał(a):A ja od wczoraj w Orebic. :D
Opiszę swoją drogę. Może ktoś skorzysta (odcinek do Bośni pominę bo nie ten wątek).
Wjazd do Bośni przez przejście Stara Gradiska (jechałem od strony Osijek). Droga od granicy do Banja Luki autostrada. Lało niemiłosiernie ale poza tym droga spoko. W Banja Luka nocleg. Następnego dnia: Jajce, Bugojno, Jablanica, Mostar - piękna droga, dolina Vrbasu obłędna :D, poza padającym deszczem (do południa) i gdzieniegdzie leżącymi kamieniami w pełni przejezdna, bez niespodzianek a z pięknymi widokami. Za Mostarem, w Buna, odbiłem na Poprati, Stolac, Ljubinje, Ravno, Trebinja i na przejście Cepikuce. Bardzo fajna droga, spokojnie dwa auta przechodzą. Od granicy do Jadranki najgorszy odcinek, dość wąsko, na 1,5 auta ale są mijanki - spokojnie można przejechać. Na granicy 2 samochody (mój i kolegi :D ). Polecam taki wariant drogi, jedzie się spokojnie, co prawda są to góry ale bez ekstremów. Każda sprawna technicznie osobówka przejedzie, bez obaw. Tankować najpóźniej w Ljubinje!!! Następna stacja dopiero na Jadrance.


A propos przejścia granicznego - dobrze rozumiem, że jechałeś przez Trebimlja - Čepikuće, a nie przez Slano? To nie jest przejście tylko dla "lokalsów"?
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 19.07.2016 13:41

Nie jest - była o tym mowa jest dla normalnego ruchu, Slano jest dla małego ruchu przygranicznego.
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 19.07.2016 13:51

Żesz się choroba zapętliłam w tych swoich notatkach. Ale chyba stresik przedwyjazdowy się zaczyna :oczko_usmiech:

Ps. szpecgos oczywiście, że mam nawet wydrukowaną Twoją odpowiedź :oops:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2016 20:16

te kiero napisał(a):
trochę jednak "drogą okrężną" , ale dla przejazdu Vrbasem to można zrozumieć :D


Pewnie, że okrężna :D ale po pierwsze pusta, zero korków, remontów, kolejek na granicach a po drugie nie lubię prostych dróg, zawsze coś zwiedzam po drodze i najszybsze drogi traktuję tylko jako konieczny dojazd. A Vrbas? Chyba najpiękniejsza droga jaką jechałem (pomimo deszczu na odcinku Banja Luka - Jajce).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2016 20:19

arabesqa74 napisał(a):
A propos przejścia granicznego - dobrze rozumiem, że jechałeś przez Trebimlja - Čepikuće, a nie przez Slano? To nie jest przejście tylko dla "lokalsów"?


Tak, Trebimlja - Čepikuće. Polecam: pogranicznik szybki look w paszporty i wjazd do Chorwacji :D
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 20.07.2016 00:13

Dzięki Kuba, kolega szpecgos już mnie uświadomił (już teraz to mi się chyba utrwali :oczko_usmiech: )
ciambel92
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ciambel92 » 26.07.2016 08:02

Witam. Planuje wyjazd 3.08.2016r. do Trpanj. Zastanawiam się czy wybrać prom z Ploce, czy może zrobić kółko samochodem. Planuje zabrać trochę prowiantu z Polski i skłaniam się do pierwszej opcji ponieważ, kolega kolegi coś tam słyszał, że na granicy w Bośni, kontrolują bagażniki i nie wpuszczają z prowiantem. Czy rzeczywiście jest taka restrykcja? Pozdrawiam!
nawe
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nawe » 26.07.2016 09:30

ciambel92 napisał(a):Witam. Planuje wyjazd 3.08.2016r. do Trpanj. Zastanawiam się czy wybrać prom z Ploce, czy może zrobić kółko samochodem. Planuje zabrać trochę prowiantu z Polski i skłaniam się do pierwszej opcji ponieważ, kolega kolegi coś tam słyszał, że na granicy w Bośni, kontrolują bagażniki i nie wpuszczają z prowiantem. Czy rzeczywiście jest taka restrykcja? Pozdrawiam!

Wczoraj na granicy w Metković przedemną ściągnęli trzy auta i zaglądali do bagażników. Dwa z nich na tablicach BIH, trzeciego nie widziałem. Ja przejechałem swobodnie.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.07.2016 19:10

ciambel92 napisał(a):Witam. Planuje wyjazd 3.08.2016r. do Trpanj. Zastanawiam się czy wybrać prom z Ploce, czy może zrobić kółko samochodem. Planuje zabrać trochę prowiantu z Polski i skłaniam się do pierwszej opcji ponieważ, kolega kolegi coś tam słyszał, że na granicy w Bośni, kontrolują bagażniki i nie wpuszczają z prowiantem. Czy rzeczywiście jest taka restrykcja? Pozdrawiam!

wiele razy przekraczałem granice BIH i ani razu nie miałem takiej kontroli; przepisy celne w zakresie żywności na pewno są określone, jednak nie są zwyczajowo weryfikowane, tak jak przepis, że na każdy dzień pobytu na osobę trzeba posiadać 50E;
jeździłem również tranzytem przez BiH z całą lodówką turyst. jedzenia (była widoczna dla celników), a tu mowa tylko o prowiancie, najwyżej zjecie na granicy :wink:
ciambel92
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ciambel92 » 30.07.2016 00:48

Źle się troszkę wyraziłem z tym prowiantem :) planujemy zabrać trochę jedzenia + 2 lodówki turystyczne, przejeżdżał ktoś jeszcze w ostatnich dniach? Wyjazd w środę a dalej nie wiem co zrobić :P pozdrawiam!
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 640
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 31.07.2016 16:40

Ja pojadę 15 sierpnia i też coś biorę, znajomy wrócił i opowiadał że był bardzo zdziwiony bo kontrolowali , Szwajcarów, miejscowych i nawet Niemców a ani jednego polskiego auta a trochę ich stało :D
ciambel92
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ciambel92 » 31.07.2016 21:36

No to chyba ryzykuje i jadę :P dzięki, pozdro
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 31.07.2016 22:34

te kiero napisał(a):
ciambel92 napisał(a):Witam. Planuje wyjazd 3.08.2016r. do Trpanj. Zastanawiam się czy wybrać prom z Ploce, czy może zrobić kółko samochodem. Planuje zabrać trochę prowiantu z Polski i skłaniam się do pierwszej opcji ponieważ, kolega kolegi coś tam słyszał, że na granicy w Bośni, kontrolują bagażniki i nie wpuszczają z prowiantem. Czy rzeczywiście jest taka restrykcja? Pozdrawiam!

wiele razy przekraczałem granice BIH i ani razu nie miałem takiej kontroli;

Ani ja.
Nigdy nikt nie pytał mnie o zieloną kartę i też nie miałem ale lepiej sobie wziąć, w sumie prawie chyba wszyscy dają u nas je za darmo albo za jakieś grosze.
Caimbel92, to możemy się gdzieś ścigać na trasie :), tez wyjeżdżam 3-ego, z opolskiego myślę około 20-ej, jeżdżę zawsze na noc i tylko trochę bliżej od Ciebie ( Podaca )
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Droga przez Bośnię - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone