Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga powrotna z Cro, przez Włochy i Niemcy...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.11.2015 18:51

JackDaniels;) napisał(a):
FUX napisał(a):
Bilety kupię na miejscu.
Zamek interesuje mnie tylko w Neuschwanstein.
Polskie grupy, dźwięk z głośników i słuchawki sobie daruję.
Kawy nie pijam.
Parking będę miał w miejscu zakwaterowania.
Plany i mapki, wstępnie już mam i wiem już jak się poruszać.
A Livigno nie brałem pod uwagę i sobie odpuszczam, może kiedyś się wybiorę, nogi sobie połamać :mrgreen:
A co z tym tunelem nie tak, że go nie polecasz :roll:
Dzięki Fux :P


No to miłego stania.

I błąd, bo ten drugi jest ciekawszy.

A szkoda, bo tracisz ciekawe i barwne informacje.

No to ok. Polecam połażenie po Fusen.

Jedź przez Livigno, warto.

Za tunel trzeba płacić, choć widoki wokół zalewu sympatyczne.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.11.2015 20:30

FUX napisał(a):
JackDaniels;) napisał(a):
FUX napisał(a):
Bilety kupię na miejscu.
Zamek interesuje mnie tylko w Neuschwanstein.
Polskie grupy, dźwięk z głośników i słuchawki sobie daruję.
Kawy nie pijam.
Parking będę miał w miejscu zakwaterowania.
Plany i mapki, wstępnie już mam i wiem już jak się poruszać.
A Livigno nie brałem pod uwagę i sobie odpuszczam, może kiedyś się wybiorę, nogi sobie połamać :mrgreen:
A co z tym tunelem nie tak, że go nie polecasz :roll:
Dzięki Fux :P


No to miłego stania.

I błąd, bo ten drugi jest ciekawszy.

A szkoda, bo tracisz ciekawe i barwne informacje.

No to ok. Polecam połażenie po Fusen.

Jedź przez Livigno, warto.

Za tunel trzeba płacić, choć widoki wokół zalewu sympatyczne.


A jednak, bilety zarezerwuję chyba online :P
Zamku w Neuschwanstein nie odpuszczę, przez 3 lata był odkładany, dziewczyny żyć by mi nie dały :oczko_usmiech:
Obejrzałem na youtube filmik z przejazdu przez Przełęcz Stelvio, i jestem troszkę przerażony, boję się że żona może tego nie wytrzymać :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.11.2015 20:38

JackDaniels;) napisał(a):Wieeeelkie dzięki piekara114, dzięki walp, dzięki boboo :P dzięki wam śmignę sobie zajeb.... malowniczą trasą do Neuschwanstein :P


Bardzo proszę, ale ja to Ci za wiele nie pomogłam, trasa zdecydowanie Ci się zmieniła, od wersji pierwotnej :mrgreen: Jak to plany :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.11.2015 20:43

piekara114 napisał(a):
JackDaniels;) napisał(a):Wieeeelkie dzięki piekara114, dzięki walp, dzięki boboo :P dzięki wam śmignę sobie zajeb.... malowniczą trasą do Neuschwanstein :P


Bardzo proszę, ale ja to Ci za wiele nie pomogłam, trasa zdecydowanie Ci się zmieniła, od wersji pierwotnej :mrgreen: Jak to plany :mrgreen:

Trasa i plany drogi powrotnej przez rodzinkę zatwierdzone, mam nadzieję że wszystko pójdzie zgodnie z planem :P zawieszeni w oczekiwaniu na sierpniowe wakacje :P
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4894
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.11.2015 09:13

Byliśmy tam 26 sierpnia (2014).
Tłumów nie stwierdziliśmy. W kasie po bilety kolejki nie było.

Nie wiem, jak z Waszą kondycją :wink: ale my w połowie drogi do zamku myśleliśmy z zazdrością o roztropności tych, którzy wybrali koniki.
fuessen_neuschwanstein_08.jpg


fuessen_schwangau_06.jpg


A kaczuszka była w Füssen w "Zum Franziskaner"
fuessen_zum_franziskaner.jpg

Tutaj też dowiedziałem się, że na kapustę mówi się nie tylko Kraut albo Kohl, ale również... Kapuss :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.11.2015 09:47

boboo napisał(a):Byliśmy tam 26 sierpnia (2014).
Tłumów nie stwierdziliśmy. W kasie po bilety kolejki nie było.

Nie wiem, jak z Waszą kondycją :wink: ale my w połowie drogi do zamku myśleliśmy z zazdrością o roztropności tych, którzy wybrali koniki.
fuessen_neuschwanstein_08.jpg



Czwartek 18 sierpnia będę na zamku :P znając moje dziewczyny, jakby tylko mogły, to by kazały zawieść się na sam dziedziniec zamku :oczko_usmiech: tak więc będą koniki :P na pewno :mrgreen:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4894
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.11.2015 15:33

JackDaniels;) napisał(a):(...) Obejrzałem na youtube filmik z przejazdu przez Przełęcz Stelvio, i jestem troszkę przerażony, boję się że żona może tego nie wytrzymać :wink:

Eeee, przejażdżka samochodem ćwierć kilometra nad Rysami powinna ją pozytywnie nastroić :D
stelvio_peak_01.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.11.2015 16:34

boboo napisał(a):
JackDaniels;) napisał(a):(...) Obejrzałem na youtube filmik z przejazdu przez Przełęcz Stelvio, i jestem troszkę przerażony, boję się że żona może tego nie wytrzymać :wink:

Eeee, przejażdżka samochodem ćwierć kilometra nad Rysami powinna ją pozytywnie nastroić :D
stelvio_peak_01.jpg

Cicho siedzę, nic się nie odzywam, nic nie pokazuję :lol: a na miejscu nie będzie już odwrotu :mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 23.11.2015 16:42

JackDaniels;) napisał(a):
boboo napisał(a):
JackDaniels;) napisał(a):(...) Obejrzałem na youtube filmik z przejazdu przez Przełęcz Stelvio, i jestem troszkę przerażony, boję się że żona może tego nie wytrzymać :wink:

Eeee, przejażdżka samochodem ćwierć kilometra nad Rysami powinna ją pozytywnie nastroić :D
stelvio_peak_01.jpg

Cicho siedzę, nic się nie odzywam, nic nie pokazuję :lol: a na miejscu nie będzie już odwrotu :mrgreen:

Bez przesady, przełęcz Stelvio to normalna droga, tylko trochę kręta :oczko_usmiech: ,
oby pogoda Wam dopisała a będziecie zachwyceni :D .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.11.2015 18:17

mysza73 napisał(a):Bez przesady, przełęcz Stelvio to normalna droga, tylko trochę kręta :oczko_usmiech: ,
oby pogoda Wam dopisała a będziecie zachwyceni :D .

Dla osoby z klaustrofobią i lękiem wysokości, normalna droga to nie jest :| mało na zawał mi kiedyś nie zeszła, jak zjeżdżaliśmy któregoś lata z tej górki do Makarskiej czy do Breli, już nie pamiętam :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 23.11.2015 18:41

JackDaniels;) napisał(a):
mysza73 napisał(a):Bez przesady, przełęcz Stelvio to normalna droga, tylko trochę kręta :oczko_usmiech: ,
oby pogoda Wam dopisała a będziecie zachwyceni :D .

Dla osoby z klaustrofobią i lękiem wysokości, normalna droga to nie jest :| mało na zawał mi kiedyś nie zeszła, jak zjeżdżaliśmy któregoś lata z tej górki do Makarskiej czy do Breli, już nie pamiętam :wink:

No dobra, o klaustrofobii się nie wypowiadam :? ,
ale mój mąż ma lęk wysokości i dawał radę :D ,
powiem więcej, chce tam jeszcze wrócić :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.11.2015 18:48

mysza73 napisał(a):
JackDaniels;) napisał(a):
mysza73 napisał(a):Bez przesady, przełęcz Stelvio to normalna droga, tylko trochę kręta :oczko_usmiech: ,
oby pogoda Wam dopisała a będziecie zachwyceni :D .

Dla osoby z klaustrofobią i lękiem wysokości, normalna droga to nie jest :| mało na zawał mi kiedyś nie zeszła, jak zjeżdżaliśmy któregoś lata z tej górki do Makarskiej czy do Breli, już nie pamiętam :wink:

No dobra, o klaustrofobii się nie wypowiadam :? ,
ale mój mąż ma lęk wysokości i dawał radę :D ,
powiem więcej, chce tam jeszcze wrócić :wink:

Właśnie pokazałem zdjęcia drogi, tunele i filmik na YT :P jest dobrze, ale na miejscu znając życie, jak zawsze będzie kupa marudzenia i gadania, gdzieś ty nas k.... wywiózł :oczko_usmiech:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.11.2015 19:00

JackDaniels;) napisał(a):Właśnie pokazałem zdjęcia drogi, tunele i filmik na YT :P jest dobrze, ale na miejscu znając życie, jak zawsze będzie kupa marudzenia i gadania, gdzieś ty nas k.... wywiózł :oczko_usmiech:

Na początku, kiedy z dołu patrzyliśmy tam, gdzie mamy wjechać, też wszyscy byli lekko przerażeni. 8O
To jednak tylko czterdzieści kilka zakrętów i średnie nachylenie 7,4%.

Za to wrażenia z jazdy i wyjątkowo spektakularne widoki są nie do zapomnienia.
My trafiliśmy na kiepską pogodę i pokonywaliśmy przełęcz w deszczu, dlatego
mysza73 napisał(a):chce tam jeszcze wrócić :wink:

:)
Drut
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Drut » 24.07.2016 12:47

Witam
Mam pytanie do was szanowni cromaniacy, Ile kosztuje przejazd po włoskich drogach taka trasą jak jedzie kolega JackDaniels tzn ze Słoweni przez Wenecję ,Weronę na przełęcz Stelvio? Ile czasu i jakie koszta za autostrady? Próbowałem policzyć ten przejazd ale wychodzą mi takie sumy jak pobyt tygodniowy w Cro więc proszę was o pomoc i druga sprawa mam zamiar wracać z Cro taką samą drogą jak JackDaniels i się zastanawiam czy znajdę jakiś nocleg po drodze, Wenecji i Werony niekoniecznie będę zwiedzał bardziej zależy mi na Stelvio i Neuschweinstein.Jeśli ma ktoś jakieś cenne wskazówki to będę wdzięczny! A wyjazd coraz bliżej! Z góry dziękuję
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.07.2016 13:10

Ze 100-150 juro na przełęcz, autostrady.
Możesz tak
https://goo.gl/maps/yCXAaip2tUF2

możesz inaczej

https://goo.gl/maps/GuqTkWMwKxB2

albo

https://goo.gl/maps/XMLWfn3XxEN2

lub jak chcesz.
Autostrady około 10 juro za 100 km przełęcz do 20.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Droga powrotna z Cro, przez Włochy i Niemcy... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone