Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga E77 przez Słowację

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
reso33
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) reso33 » 05.09.2012 15:52

Moja trasa na sobote:
Kraków - Budapeszt
* Słowacja (tvrdosin,dolny kubin, ruzomberok, banska bystrica, zvolen - trasa E77/R3-59,66)
czy potrzebuje kupic winiete na R3
*węgry - E77/2 potem M2 (bezpłatna) przy wjezdzie do budapesztu ktora przechodzi potem w M3 (budapeszt XV) czy ta M3 jest płatna ?
Budapeszt - Mostar
* droga krajowa 6 ktora potem przechodzi w 56 - E73 w kierunku Mohacs, nastepnie przechodzi w 7/E73

1) I moje pytania sa nastepujace czy na ktoryms z tych odcinków ktory wypisalem powyzej (Słowacja, Węgry) potrzebuje winiety?

2) w przypadku pytań lub niejasnosci dajcie znac. Jade pierwszy raz wiec tymbardziej licze na wasza pomoc.!
kotiz
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotiz » 05.09.2012 21:43

My też w sobotę wyjeżdżamy chyba wybierzemy Zwardoń-Bratysława-Budapest-M7-CRO - mam nadzieję , że nie jest to zły wybór wyjeżdżamy z Oświęcimia.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 05.09.2012 22:05

reso33 napisał(a):Moja trasa na sobote:
Kraków - Budapeszt
* Słowacja (tvrdosin,dolny kubin, ruzomberok, banska bystrica, zvolen - trasa E77/R3-59,66)
czy potrzebuje kupic winiete na R3
*węgry - E77/2 potem M2 (bezpłatna) przy wjezdzie do budapesztu ktora przechodzi potem w M3 (budapeszt XV) czy ta M3 jest płatna ?
Budapeszt - Mostar
* droga krajowa 6 ktora potem przechodzi w 56 - E73 w kierunku Mohacs, nastepnie przechodzi w 7/E73

1) I moje pytania sa nastepujace czy na ktoryms z tych odcinków ktory wypisalem powyzej (Słowacja, Węgry) potrzebuje winiety?

2) w przypadku pytań lub niejasnosci dajcie znac. Jade pierwszy raz wiec tymbardziej licze na wasza pomoc.!


Płatne drogi na Węgrzech. W legendzie kliknij sobie free section to zobaczysz gdzie nie trzeba winiety
http://intermap.aak.hu/Sitecontent/Map/ ... px?lang=en

Jadąc z BB do Zvolena R1 winieta potrzebna. Na całej Twojej trasie przez SK tylko tu.
iap11
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 11.02.2011
Słowacja droga E77 na odcinku Twardoszyn-Podbiel

Nieprzeczytany postnapisał(a) iap11 » 14.06.2015 20:29

Witam, nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat odcinka drogi E77 na Słowacji od Twardoszyn do Podbiel - czy ten odcinek jest płatny (obowiązuje winieta)? Na mapkach przedstawiono jako odcinek R3 ale przerywana linię co może oznaczać że jeszcze nie jest płatny, poza tym ten odcinek R3 kończy się właśnie w Twardoszynie, a potem to już E77. Proszę o pomoc lub przesłanie linku do informacji na temat płatnego czy bezpłatnego odcinka E77 Twardoszyn-Podbiel. Dokładnie chodzi mi o drogę od Namiestów do Liptovski Mikulasz, właśnie przez ten odcinek wymieniony wyżej. Czy potrzebna jest winieta?
Użytkownik usunięty
Re: Słowacja droga E77 na odcinku Twardoszyn-Podbiel

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2015 21:34

Nie jest potrzebna winieta na 100% :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Jechałem tam kilka razy i jest wyraźny znak, że winieta nie obowiązuje :D
Zresztą to jest zwykła droga, trochę ulepszona i niby za co miałaby być winietka :?: :?: :?:

Tak samo nie trzeba winietki na obwodnicy Trzciany ( Trsteny ) :!:
iap11
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 11.02.2011
Re: Słowacja droga E77 na odcinku Twardoszyn-Podbiel

Nieprzeczytany postnapisał(a) iap11 » 14.06.2015 22:23

Dzięki, też tak przypuszczałem, a jest gdzieś oficjalna informacja (informator, link do strony,itp..)?
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002
Re: Słowacja droga E77 na odcinku Twardoszyn-Podbiel

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 14.06.2015 22:32

Użytkownik usunięty
Re: Słowacja droga E77 na odcinku Twardoszyn-Podbiel

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2015 22:32

Proszę:

Obrazek

Linia niepogrubiona oznacza, że odcinek jest bezpłatny :!: :!: :!:
, np. w Bratysławie autostrady za za darmo :!:
iap11
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 11.02.2011
Re: Słowacja droga E77 na odcinku Twardoszyn-Podbiel

Nieprzeczytany postnapisał(a) iap11 » 15.06.2015 08:40

Wielkie dzięki o taki obrazek mi chodziło!!! Bo przeglądając wcześniejsze http://www.skionline.pl/stacje/oplaty-z ... y,163.html albo http://pl.wikipedia.org/wiki/Autostrady ... 5%82owacji - informacja jest niedoprecyzowana jeśli chodzi o ten odcinek. Jeszcze raz dziękuję
czarna_zabka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 29.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna_zabka » 10.07.2015 17:45

Od mniej więcej Zvolen do granicy w Sahy droga jest remontowana i często są wahadła wiec jadąc przez dzień pewnie są i korki

ja jechałem nocą i nawet jakoś poszedł ten odcinek w miarę sprawnie
kaltes
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaltes » 26.08.2016 12:44

Witajcie. Piszę w dwóch wątkach tę samą wiadomość, bo fajnie byłoby znać odpowiedź na nużące mnie pytanie.

W zeszłym roku jadąc na Chorwację trasą Kraków-Chyżne-Bańska-Zvoleń-Budapeszt i Cro co jakiś czas był ruch wahadłowy. Niestety nie pamiętam jakie to były odcinki, ale czy wiecie może, czy te remonty wciąż trwają i trzeba się męczyć z wahadełkami, czy może Słowacy już się z tym wszystkim uporali? A jeśli się uporali, to czy te remonty przyniosły poprawę na lepsze? :)

Pozdrawiam Was :D
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Droga E77 przez Słowację - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone