Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga E77 przez Słowację

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jaceek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 08.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaceek1 » 12.07.2011 20:47

I podali mi taki link http://mapy.cdb.sk/spoplatnenie/, gdzie faktycznie widać, co, jak i dla kogo jest płatne :-)[/quote]

Mam nadzieję że ten kolor zielony na drodze 59 to myto dla samochodów powyżej 3.5 tony
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 12.07.2011 21:45

Jak sobie rozwiniesz "Spoplatnené úseky", to tam jest wyjaśnione, co oznaczają kolorki :-)

"Mýto" w Słowacji obowiązuje pojazdy >3,5t, a "úhrada a mýto" to po prostu winietka.
jaceek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 08.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaceek1 » 12.07.2011 22:01

Iggy napisał(a):Jak sobie rozwiniesz "Spoplatnené úseky", to tam jest wyjaśnione, co oznaczają kolorki :-)

"Mýto" w Słowacji obowiązuje pojazdy >3,5t, a "úhrada a mýto" to po prostu winietka.


A więc wszystko jasne, w czwartek z rana ruszam swoją c5 na Peljesac do Żuljany :papa: :coool:
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 12.07.2011 22:05

W zasadzie, to to się pokrywa kolorystycznie z informacją na naszym forum http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17828 tyle, że tam można sobie szczegółowo wyskalować mapkę :-)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.07.2011 11:20

anakin napisał(a):
Bocian napisał(a):Jedno drzewo ... To musiało być duże drzewo :):):)


Dziś chyba wybitnie spokojna szychta!? :lol:

Ja mam same spokojne :lol:
Po wjechaniu do Słowacji na tym kierunku, gdzie można kupić winietę?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 15.07.2011 22:17

justaczek84 napisał(a):Jest drobny remont przy wjeździe do miasta od strony Balatonu w porannych godz. szczytu - droga zakorkowana :?

tak jak piszą na forum cromaniacy, najlepiej zwiedzać Budapeszt wieczorem lub nocą :D


Po powrocie z Budapesztu muszę (na szczęście) zdementować twoje informacje.

Po pierwsze: w Budapeszcie nie ma obecnie żadnych remontów dróg, nie ma korków ani innych utrudnień. Nasz przejazd w porannych godzinach szczytu od granic miasta (M7 znad Balatonu) do Hosok Tere przez ścisłe centrum (Most Elżbiety) zajął nam ok. 20 minut.

Po drugie: Budapeszt jest świetnie oznakowany i nie ma problemu z jego przjechaniem. Nawet nawigacja nie jest specjalnie potrzebna.

Po trzecie: zwiedzanie Budapesztu nocą to żadne zwiedzanie, bo nocą tam nie jest nic czynne (prócz labiryntu, na który i tak trzeba mieć bilet dzienny). Prawda, że fajnie oświetlony, ale to co najważniejsze najlepiej widać jednak za dnia. Nocą można to miasto co najwyżej trochę obejrzeć, ale na pewno nie zwiedzić. Za to za dnia zdecydowanie polecam: najpiękniejsze miasto jakie w życiu widziałem.
vsonik
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) vsonik » 16.07.2011 11:18

Nie polecam jazdy E77 przez Słowację. Właśnie wróciłem z CRO ta drogą: wolno, co chwila policja, jak się pojawi TIR to już totalna kaplica. Kolega polecił mi tą drogę, mówiąc, że jest zdecydowanie bliżej. Jak się okazało jest też zdecydowanie dłużej ( chyba, że ktoś jedzie na trasie 80-90 to jest to mu obojętne).
Do Cro jechałem przez Zwardoń, autostradą przez Słowację i Węgry i polecam tą drogę. Szybko i bez problemów.
grzegorz0
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorz0 » 09.02.2012 10:00

vsonik napisał(a):Nie polecam jazdy E77 przez Słowację. Właśnie wróciłem z CRO ta drogą: wolno, co chwila policja, jak się pojawi TIR to już totalna kaplica. Kolega polecił mi tą drogę, mówiąc, że jest zdecydowanie bliżej. Jak się okazało jest też zdecydowanie dłużej ( chyba, że ktoś jedzie na trasie 80-90 to jest to mu obojętne).
Do Cro jechałem przez Zwardoń, autostradą przez Słowację i Węgry i polecam tą drogę. Szybko i bez problemów.


Witaj, możesz opisać jak dokładnie jechałeś przez Słowację i Węgry (numery dróg)?
ttom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ttom » 09.02.2012 20:51

Potwierdzam opinie poprzedników. Droga E77 to porażka, chyba, że ktoś sobie jedzie i czas nie jest dla niego istotny, a jednocześnie lubi hazard (trafię na TIR-a, czy nie ?). Na Słowacji droga klasy naszej gminnej. Na Węgrzech droga "ekspresowa" do Budapesztu, jednojezdniowa, z totalnymi ograniczeniami do 70 chyba ? Ja pojechałem z ciekawości, a także szukałem alternatywy dlą rozkopanej "gierkówki" do Katowic.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 10.02.2012 08:37

A ja lubie ta trase,bo wyjazd wczesnie rano z Krakowa w niedziele i tirow brak,bo niedziela,policji tez malo bo niedziela rano,a o tej porze mijam Slowacje...Budapeszt tez w poludnie,wczesne popoludnie w niedziele,latwe do przejechania,bez korkow...tak jak pisalem-niedziela z samego rana...ale z Krakowa jest to do zrobienia...
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 10.02.2012 19:11

greg088 napisał(a):Witam!

Trochę odgrzebuje ten temat. Może ktoś mi nakreślić jak ta trasa wygląda obecnie? Wybieram się do Czarnogóry, więc e77 jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Zastanawiam się tylko jak ta trasa wygląda i czy nie jechać autostradą przez bratysławę i do budapesztu? Pomożecie?


Dużo zależy od tego skąd startujesz, tzn czy daleko masz do Zyliny gdzie rozpoczniesz jazdę słowacką autostradą. Jeżeli jedziesz gdzieś tam od Katowic to autostrada p. Bratysławę jak najbardziej się "opłaca".
Natomiast jeżeli bliżej ci do Krakowa to wg mnie jechać na Chyżne, Rużomberok, B,Bystrzycę, ominąć płatny odcinek do Zvolena drogą koło lotniska Silac. Ta droga na pewno nie przypomina gminnego traktu ale trzeba się przygotować na to że od Chyżnego do Rużomberoka można utknąć za tirem, one potem skręcają na Martin.
Mnie się tamtędy dobrze jeździ.
grzegorz0
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorz0 » 11.02.2012 10:31

demi-duox napisał(a):Dużo zależy od tego skąd startujesz, tzn czy daleko masz do Zyliny gdzie rozpoczniesz jazdę słowacką autostradą. Jeżeli jedziesz gdzieś tam od Katowic to autostrada p. Bratysławę jak najbardziej się "opłaca".


Mówimy tutaj o takiej trasie? Link do trasy (startować będę z okolic Żywca, a docelowo np. Split): http://maps.google.pl/maps?saddr=S69&daddr=47.40425,18.94585+to:Kralja+Zvonimira&hl=pl&ll=48.661943,19.764404&spn=3.323602,10.821533&sll=49.174522,19.094238&sspn=1.644787,5.410767&geocode=FWIY9gIdTIQkAQ%3BFdpU0wIdOhchASkhO0vPMeFBRzFa7OYUuNfSCg%3BFYjYlwIdzvn6AA&mra=dme&mrsp=0&sz=8&via=1&t=m&z=7
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 11.02.2012 10:48

^^^ Tak bym pojechał jak narysowałeś. Wtedy jedziesz z poczuciem że warto było zapłacić za winiety na Słowacji i Węgrzech :) . Zaznaczyłeś sobie Budapeszt ale pewnie go ominiesz więc i czas przejazdu powinien się skrócić.

Można wprowadzić do tego planu modyfikację polegającą na przejeździe drogą 86, którą na forum cro.pl znajdziesz rozłożoną na czynniki pierwsze. Pozwoli Ci to na wyeliminowanie konieczności zakupu winiety węgierskiej. Ja bym jednak tego nie czyni wtedy gdybym za jednym zamachem chciał pokonać całą trasę.

ps. takie długachne linki można skracać, np. tiny.pl
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 11.02.2012 11:07

Jeśli chodzi o podlinkowaną trasę, to moim zdaniem nie warto jechać przez Budapeszt (chyba że chce się to miasto zobaczyć).

Albo przez Bratysławę (wtedy przez Węgry lepiej od razu na południe drogą nr 86), albo przez Budapeszt (wtedy z kolei nie warto przez Bratysławę).

Którędy by nie jechać i tak najważniejsze, że zbliżamy się do Croraju :)
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 29.03.2012 19:03

Chciałbym nieco odświeżyć temat trasy E77 a w szczególności objazdu autostrady R1 za Bańską Bystrzycą bo prawdopodobnie z konieczności wybiorę się nią w tym roku do Cro. W poprzednich postach była mowa o konieczności zjazdu na bezpłatną drogę nr 69 w pobliżu Tesco (zjazd jest powyżej i nie jest on niewidoczny na załączonym zdjęciu), jednak patrząc na mapkę z Google Maps na której płatne drogi są zaznaczone wyraźniejszym, ciemnopomarańczowym kolorem, wcześniejszy zjazd nie ma sensu. Podobnie z kolorystycznymi oznaczeniami jest na obwodnicy czeskiego Cieszyna i tam to się sprawdza który odcinek jest płatny a który nie.

A według Google Maps wygląda to tak:

Obrazek

Jadąc "w dół" przed rozpoczęciem ciemnopomarańczowego odcinka jest równoległa odnoga (niewidoczna w tej skali) kierująca do ślimaka i dalej na bezpłatną równoległą drogę nr 69.

Czy ktoś obeznany w temacie mógłby się wypowiedzieć na ten temat? Czy Google mówi prawdę czy kłamie? :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Droga E77 przez Słowację - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone