Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga E77 przez Słowację

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ttom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ttom » 10.07.2011 16:16

Myślimy, żeby pojechać tą trasą, bo to co się dzieje na "gierkówce", to masakra. Powiedzcie czy na trasie Kraków-Chyżne-Budapeszt są jakieś utrudnienia, typu roboty drogowe, korki, które mogą drastycznie opóźnić jazdę. Ruszamy z Warszawy ok. 1.00, ile może zająć przejazd do Budapesztu ? Może ktoś przetestował.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 10.07.2011 17:46

jaceek1 napisał(a):Witam. To dlaczego na stronie słowackiej płatna droga jest zaznaczona od Jakuba a nie od BB, Przecież to spory odcinek i chyba ten co zaznaczał aż takiego błędu by nie popełnił. W zeszłym roku odcinek płatny był zaznaczony od BB i niebyło problemu by go ominąć

Tu http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=79878036 Koledzy ze Słowacji też mówią, że płatny jest odcinek BB-Zvolen. Patrz od postu nr 709...
Winhelm
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Winhelm » 10.07.2011 20:52

Iggy napisał(a):Wg życzenia: Interaktywna mapka płatnych dróg na Słowacji - z OFICJALNEJ strony słowackiej GDDKiA :-)


Faktycznie wg. mapy, chcąc ominąć płatny odcinek, należy zjechać w miejscowości Jakub.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 10.07.2011 21:20

Winhelm napisał(a):
Faktycznie wg. mapy, chcąc ominąć płatny odcinek, należy zjechać w miejscowości Jakub.

Głowy za to nie dam, bo - jak ciut wyżej pisałem - Słowacy twierdzą, że płatny odcinek jednak zaczyna się dopiero na południe od Bańskiej i jest to info z kwietnia br.

Ponoć można jechać aż do samego (prawie) Tesco w Bańskiej i dopiero tam zjechać na bezpłatną 69.
Winhelm
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Winhelm » 10.07.2011 22:29

Mam jeszcze 6 dni na ewentualne poprawki w nawigacji :-) bo z soboty na niedziele wyjeżdżam.
Póki co wytyczyłem zjazd z E77 przed BB
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 10.07.2011 22:55

ttom napisał(a):Powiedzcie czy na trasie Kraków-Chyżne-Budapeszt są jakieś utrudnienia, typu roboty drogowe, korki, które mogą drastycznie opóźnić jazdę. Ruszamy z Warszawy ok. 1.00, ile może zająć przejazd do Budapesztu ? Może ktoś przetestował.


Owszem, przetestowałem ostatnio trzykrotnie. Utrudnień (typu remonty) brak. Z Krakowa 5,5-6 godzin, ruch raczej niewielki. W długi weekend czerwcowy na słowackim odcinku maaasa patroli policyjnych, chyba jakaś masowa łapanka była. Dzisiaj wróciłem z Chorwacji właśnie tą trasą. Obwodnica Trsteny fragmentami zalana przez spływające ze wzgórz potoki burzowego pochodzenia.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 10.07.2011 23:01

Krzychooo, to może Ty wiesz na 100% w którym miejscu zaczyna się ten cholerny, płatny odcinek R1? Za Bańską (koło Tesco), czy dużo wcześniej, w miejscowości Jakub (patrząc od strony Polski)?
ttom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ttom » 11.07.2011 21:44

Krzychooo napisał(a):
ttom napisał(a):Powiedzcie czy na trasie Kraków-Chyżne-Budapeszt są jakieś utrudnienia, typu roboty drogowe, korki, które mogą drastycznie opóźnić jazdę. Ruszamy z Warszawy ok. 1.00, ile może zająć przejazd do Budapesztu ? Może ktoś przetestował.


Owszem, przetestowałem ostatnio trzykrotnie. Utrudnień (typu remonty) brak. Z Krakowa 5,5-6 godzin, ruch raczej niewielki. W długi weekend czerwcowy na słowackim odcinku maaasa patroli policyjnych, chyba jakaś masowa łapanka była. Dzisiaj wróciłem z Chorwacji właśnie tą trasą. Obwodnica Trsteny fragmentami zalana przez spływające ze wzgórz potoki burzowego pochodzenia.

Dzięki. Czy E77 przez Słowację można porównać jakościowo do naszej 7 Radom-Kraków ?Czy na początku Węgier można gdzieś łatwo kupić winietkę, na stacji benzynowej ? Z góry dzięki za info.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 11.07.2011 22:25

ttom napisał(a):Dzięki. Czy E77 przez Słowację można porównać jakościowo do naszej 7 Radom-Kraków ?Czy na początku Węgier można gdzieś łatwo kupić winietkę, na stacji benzynowej ? Z góry dzięki za info.


Ja kupuję na stacj MOLa w Retsag.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 12.07.2011 18:57

@Iggy
Niestety nie wiem, gdzie zaczyna się ten płatny odcinek. Między innymi z powodu tych niejasności zawsze kupuję winietę.

@ttom
Zaraz za przejściem słowacko-węgierskim (po prawej stronie, przy pierwszej możliwości skrętu w prawo) jest budka, w której kupić można winietę. Można płacić różną walutą (forinty, euro, złotówki).

Co do jakości drogi... Dość dawno nie jechałem na Radom, więc trudno mi porównywać. Ta E77 przez Słowację to w 90% jednopasmówka, ruch raczej niewielki. Dobrze oznakowana, trudno się zgubić. Trasa malownicza, jedzie się przez kilka pasm górskich (Niskie Tatry, Fatra). Nawierzchnia bez zastrzeżeń. Jedyne newralgiczne miejsce to odcinek koło Dolnego Kubina (jeśli dobrze pamiętam) - dość strome podjazdy i zakaz wyprzedzania na dłuższym odcinku, można utknąć za jakąś ciężarówką przewożącą drzewo.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.07.2011 19:13

Krzychooo napisał(a):przewożącą drzewo.

Jedno drzewo ... To musiało być duże drzewo :):):)
Jedę tamtędy za miesiąc, przetestuję. Też skłaniam się do kupna winiety, nie będę kluczył, choć podobno to wcale nie jest skomplikowane.
Pozdrav.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 12.07.2011 19:18

Bocian napisał(a):Jedno drzewo ... To musiało być duże drzewo :):):)


Dziś chyba wybitnie spokojna szychta!? :lol:
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 12.07.2011 19:18

Krzychooo napisał(a):@Iggy
Niestety nie wiem, gdzie zaczyna się ten płatny odcinek. Między innymi z powodu tych niejasności zawsze kupuję winietę.

Aha... No trudno, choć zdaje mi się, że sobie poradziłem i w zasadzie na 99,9% już wiem :-)
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 12.07.2011 19:31

przez Bańską jest bez opłaty, natomiast niedaleko za Tesco zaczyna się odcinek płatny, czasami przy wjeździe policja robi łapanki na tych co wjechali bez winiety, tak że trzeba uważać żeby się nie zapędzić.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 12.07.2011 19:51

edo napisał(a):przez Bańską jest bez opłaty, natomiast niedaleko za Tesco zaczyna się odcinek płatny,

Dokładnie taką samą informację otrzymałem od słowackich kolegów na innym forum, że płatna R1 zaczyna się (patrząc od strony Zwolenia) na pierwszym bezkolizyjnym skrzyżowaniu w Bańskiej. Czyli od polskiej naszej strony jest to pierwszy bezkolizyjny rozjazd za Tesco.

I podali mi taki link http://mapy.cdb.sk/spoplatnenie/, gdzie faktycznie widać, co, jak i dla kogo jest płatne :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Droga E77 przez Słowację - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone