Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga do Grecji

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 19.02.2017 23:12

Torac napisał(a):
Tak sobie dzisiaj odświeżałem pamięć, dywagując z innym cro/grekomaniakiem i spojrzałem za ile miałem kwaterę przy morzu na Peloponezie i wyszło... 7,6e za osobę przy wczesnej rezerwacji (zima) i przy ofercie bezzwrotnej (kasa ściągnięta w momencie rezerwacji przy pośredniku) oferta dla 4+1 !.

Torac, jeżeli mogę prosić, to podziel się proszę namiarem na tą kwaterkę. Dorzuciłbym do bazy danych, bo w tym roku już wybrane - Thasoss.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 19.02.2017 23:48

niuniek napisał(a):
Torac napisał(a):
Tak sobie dzisiaj odświeżałem pamięć, dywagując z innym cro/grekomaniakiem i spojrzałem za ile miałem kwaterę przy morzu na Peloponezie i wyszło... 7,6e za osobę przy wczesnej rezerwacji (zima) i przy ofercie bezzwrotnej (kasa ściągnięta w momencie rezerwacji przy pośredniku) oferta dla 4+1 !.

Torac, jeżeli mogę prosić, to podziel się proszę namiarem na tą kwaterkę. Dorzuciłbym do bazy danych, bo w tym roku już wybrane - Thasoss.


poszło na priv
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 20.02.2017 10:58

Torac napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):A mnie interesuje Agios Nikitas , najlepiej coś sprawdzonego :D
Trochę czasu jest ,bo to na 2018 :mrgreen:
Za marzenia się nie placi :oczko_usmiech:


chodzi o Lefkadę?

Dokładnie , jej północna część :D
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 20.02.2017 11:36

lotnikwsk napisał(a):
Torac napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):A mnie interesuje Agios Nikitas , najlepiej coś sprawdzonego :D
Trochę czasu jest ,bo to na 2018 :mrgreen:
Za marzenia się nie placi :oczko_usmiech:


chodzi o Lefkadę?

Dokładnie , jej północna część :D


W 2013 w Agios za pensjonat Mistral płaciłam 30 e za 2+ wtedy 3 latka. Niestety bez widoku na morze ale bardzo klimatyczne miejsce, nie wiem ile sobie pani życzyła za górne apartamenty w widokiem.

Pozdrawiam :lol:
quickstarter
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 26.03.2020
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) quickstarter » 27.04.2020 00:13

Z uwagi na wielką niewiadomą co do Serbii i Macedonii (kwarantanna) rozważam odstępstwo od starych tras (SK-HUN-SRB-MK-GR lub SK-HUN-CRO-SRB-MK-GR) i biorę pod uwagę trasę Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja-Bośnia-Czarnogóra-Albania-Grecja lub też Słowacja-Węgry-Chorwacja itd. Jeśli ktoś praktykował w ostatnich latach taką trasę proszę o podzielenie się doświadczeniami. Wg google map czas przejazdu nawet nie jest taki zły niemniej nie znam stanu dróg w Bośni, Czarnogórze i Albanii.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 27.04.2020 05:20

quickstarter napisał(a):Z uwagi na wielką niewiadomą co do Serbii i Macedonii (kwarantanna) rozważam odstępstwo od starych tras (SK-HUN-SRB-MK-GR lub SK-HUN-CRO-SRB-MK-GR) i biorę pod uwagę trasę Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja-Bośnia-Czarnogóra-Albania-Grecja lub też Słowacja-Węgry-Chorwacja itd. Jeśli ktoś praktykował w ostatnich latach taką trasę proszę o podzielenie się doświadczeniami. Wg google map czas przejazdu nawet nie jest taki zły niemniej nie znam stanu dróg w Bośni, Czarnogórze i Albanii.


Wracałem w zeszłym roku z Grecji przez Albanie do Czarnogóry. Zjechałem więc Albanię z dołu do góry. Nie podobała mi się ta trasa. Okropnie się dłużyło. Sama droga niby nie jest zła, zdarzają się odcinki szczególnie w okolicy miast, że są takie wyrwy, że można podwozie zostawić. Non stop ograniczenia w prędkości i niestety nagminne kontrole policji.

Rozumiem, że BiH to odcinek w Neum, bo tak mi wychodzi z Twojego planu ? Szybko i sprawnie, w wakacje tysiące turystów przejeżdża. Natomiast przejazd przez BiH pod względem dróg też nie jest rewelacyjny. Drogi kręte, praktycznie bez autostrad. Natomiast widokowo jest na co patrzeć.

Pozdrawiam
quickstarter
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 26.03.2020
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) quickstarter » 27.04.2020 09:15

Dlatego traktuję tą opcję jako ostateczną. Mam nadzieję że jednak Serbia i Macedonia udostępnią możliwość podróżowania. Opcja rezerwowa nr 1 to trasa przez Rumunię i Bułgarię ale tu Węgry też muszą być przejezdne. Z tego co napisałeś wynika że w Albanii i Czarnogórze nie ma co liczyć na autostrady - czy są choć jakieś dwujezdniowe drogi w rozsądnym stanie?
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 27.04.2020 17:18

Niestety, zarówno w Czarnogórze, Albanii jak i BiH fragmenty autostrad są dopiero w budowie i to niekoniecznie w osi północ-południe. Czarnogóra póki co nie posiada ani kilometra autostrady, najwięcej jest w BiH, ale to i tak pewnie ze 20%-25% w "naszym tranzycie".
Jedyna logiczna droga do Grecji wiedzie przez Serbię i Macedonię. Najlepiej wycyrklować tak, żeby nocleg zrobić już po przekroczeniu granicy H-Srb, a jeszcze lepiej w Macedonii. Polecam Skopje - bardzo niskie ceny, a standardy hoteli jak najbardziej przyzwoite.
quickstarter
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 26.03.2020
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) quickstarter » 27.04.2020 17:43

mahum napisał(a):Niestety, zarówno w Czarnogórze, Albanii jak i BiH fragmenty autostrad są dopiero w budowie i to niekoniecznie w osi północ-południe. Czarnogóra póki co nie posiada ani kilometra autostrady, najwięcej jest w BiH, ale to i tak pewnie ze 20%-25% w "naszym tranzycie".
Jedyna logiczna droga do Grecji wiedzie przez Serbię i Macedonię. Najlepiej wycyrklować tak, żeby nocleg zrobić już po przekroczeniu granicy H-Srb, a jeszcze lepiej w Macedonii. Polecam Skopje - bardzo niskie ceny, a standardy hoteli jak najbardziej przyzwoite.


Do Grecji jeżdżę od 20 lat :) I najczęściej SK/HUN/SRB/MK choć ostatnio przez CRO Udvar-Sid lub Erdut czy Ilnok. Wjazd od strony Chorwacji (Udvar-Osijek-Vukovar-Tovarnik) do Serbii to zero kolejek a i omija się ring Budapesztu. Mam ostatnio alergię na Roszke ;) Nocuję albo w Macedoni (często nad jeziorem Dojran gdzie jest małe przejście z Grecją i omija się Evzoni) albo już w Grecji w okolicach Salonik. W drodze powrotnej zazwyczaj nocleg w Nowym Sadzie bo później blisko do domu już a i sam nocleg od 3 lat w tym samym miejscu dobry standard i cena super. W tym roku wracam na Kefalonię więc nocleg musi być blisko promu a płynąć chcę z Astakos więc nocleg wypadnie w okolicach Prevezy. O tej porze roku zawsze już nocleg tranzytowy i bilety na prom były kupione ale teraz te obostrzenia powodują że trochę niepewności pozostaje. Dlatego też rozpatruję różne warianty tras w tym także przez dzicz BiH, MNG i AL ;)
Ostatnio edytowano 28.04.2020 00:10 przez quickstarter, łącznie edytowano 1 raz
quickstarter
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 26.03.2020
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) quickstarter » 27.04.2020 17:47

husband napisał(a):Rozumiem, że BiH to odcinek w Neum, bo tak mi wychodzi z Twojego planu ? Pozdrawiam


Nie nie, myślałem że najlepszy będzie przejazd odcinkiem Bileca - Bijaca R427 i M6
quickstarter
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 26.03.2020
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) quickstarter » 05.05.2020 18:27

Obecnie możliwość wjazdu do Grecji istnieje JEDYNIE z terytorium Bułgarii. O ile inne się to nie zmieni to trasy inne niż Słowacja-Węgry-Rumunia-Bułgaria odpadają
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.05.2020 13:52

quickstarter napisał(a):Obecnie możliwość wjazdu do Grecji istnieje JEDYNIE z terytorium Bułgarii. O ile inne się to nie zmieni to trasy inne niż Słowacja-Węgry-Rumunia-Bułgaria odpadają



No tylko że póki co zarówno Słowacja, jak i Rumunia czy Węgry mają granice zamknięte.

Wczoraj na Interii był artykuł, że Niemcy pertraktują z innymi krajami o otwarciu granic na sezon wakacyjny przynajmniej w strefie Schengen.

Jeśli tak, to dla nas żadne pocieszenie, bo póki co w strefie Schengen nie są ani Bułgaria, ani Rumunia. A przede wszystkim Chorwacja!!

Miejmy nadzieję, że jednak granice na lato otworzą w Europie - ja sam wybieram się do Chorwacji lub Rumunii i jestem pełen nadziei.
quickstarter
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 26.03.2020
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) quickstarter » 11.05.2020 09:47

Z jednej strony mówi się o grupie Schengen a z drugiej o tym by utrzymać zakaz wjazdu spoza UE wobec czego jest szansa na trasę przez Rumunię i Bułgarię. Pogodziłem się już z tym że Serbia i Macedonia odpadają zdecydowanie bo nawet jeśli tam zniosą kwarantannę to przy ewentualnym wjeździe do Grecji spoza UE będzie problem. Musimy poczekać jeszcze trochę, w tym tygodniu powinny zapaść decyzje o możliwości podróżowania w grupie Schengen czy też całej UE - do lipca jeszcze 1,5 miesiąca, będzie dobrze :)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: droga do grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 11.05.2020 13:09

quickstarter napisał(a): do lipca jeszcze 1,5 miesiąca, będzie dobrze :)



I tego się trzymajmy! :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Droga do Grecji - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone