Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Drenje 2017 czyli "against all odds".

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 18.04.2018 07:26

Labin wydaje się równie uroczy co Rovinj.Szkoda, że tam nie zajrzałam. Którzy to z naszych przedwojennych artystów upodobali sobie to miasteczko, wiem, że było ich paru...?
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 18.04.2018 08:45

Odkopuję wszystkie relacje z Istrii i nadrobiłam też Twoją. :D

Piękne zdjęcia... już by się chciało tam być. :hearts:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 18.04.2018 09:13

No, do końca roku w takim tempie może skończysz :D
Marjanus
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 05.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marjanus » 18.04.2018 12:49

Późno bo późno ale też się dosiadam z chęcią. Zaległości nadrobione i teraz na bieżąco :D
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 18.04.2018 14:25

Marsallah napisał(a):No, do końca roku w takim tempie może skończysz :D


Dzięki za wsparcie :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: skończę, skończę... Jak się pisze relację cały rok to jakoś tak łatwiej dobrnąć do następnych wakacji :hut: .

Ostatnio edytowano 18.04.2018 15:00 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 18.04.2018 14:26

Katerina napisał(a):Labin wydaje się równie uroczy co Rovinj.Szkoda, że tam nie zajrzałam. Którzy to z naszych przedwojennych artystów upodobali sobie to miasteczko, wiem, że było ich paru...?


A tuś mnie zaskoczyła :?: Wiem, że jeździli do Opatiji, ale o Labinie nie słyszałem, poszperam, poguglam, może coś się objawi :!:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 18.04.2018 14:27

Roxi napisał(a):Odkopuję wszystkie relacje z Istrii i nadrobiłam też Twoją. :D

Piękne zdjęcia... już by się chciało tam być. :hearts:


Gdzie mi do Twoich :oops: A Wy znowu w czerwcu na Hvar? Zazdroszczę i pozdrawiam :papa:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 18.04.2018 14:29

Marjanus napisał(a):Późno bo późno ale też się dosiadam z chęcią. Zaległości nadrobione i teraz na bieżąco :D


Jak Bóg da i Partia pozwoli to do końca tygodnia dojedziemy do końca. Witaj w moich skromnych progach Marjanus :)
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 18.04.2018 15:26

Ciekawa sprawa z tym staromiejskim Labinem - w plątaninie wąskich uliczek próżno szukać kawiarenki albo sklepiku spożywczego, są za to "galerie sztuki", małe dziupelki z pamiątkami ale na ogół wszystko zamknięte na głucho. Wszystko co otwarte (2 knajpki, sklepy i poczta) jest na zewnątrz murów. Za to jest hostel i parę apartmanów do wynajęcia. Niezła miejscówka, cisza, spokój i atmosfera taka trochę odrealniona. Poza tym mieszka się na starym mieście normalnie - co potwierdza wisząca tu i ówdzie susząca się bielizna (lubię określenie "gacie na zabytkach :D ). Czas płynie 1000 razy wolniej... Lazy aftrernoon :hut:



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Vespa, a jakże :lol: Czerwona, najszybsza i najbardziej szykowna...

Obrazek

Można sobie poczytać kto to był ten Aldo Negri

Obrazek

Ten osobnik też korzystał ze sjesty, póki go małżonka nie rozbudziła

Obrazek

chyba sierściuch nie był tym faktem uszczęśliwiony :evil:

Obrazek

po lewej wejście do małego hostelu (ceny bardzo umiarkowane)

Obrazek
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 18.04.2018 16:03

Wiem, że jeździli do Opatiji, ale o Labinie nie słyszałem, poszperam, poguglam, może coś się objawi :!:

Kurczę, może pomyliłam z Lovranem...(Witkiewicz - ojciec i syn) :roll: Ale chodzi mi po głowie, że jeszcze ktoś , i to w Labinie. Nic to :papa:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 18.04.2018 16:11

A tak - Witkiewicz - Lovran, w sumie niedaleko, ciekawa informacja.
http://www.officyna.com.pl/files/fragments/book-6.pdf
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 22.04.2018 20:37

Okazuje się, że fmix, na którym umieszczam zdjęcia za chwilę kończy działalność... Szkoda, ale relację dokończę - do 7 maja chyba będzie można zdjęcia zobaczyć. No to wracamy do Labina i kierujemy się w dół, w stronę najładniejszej części starego miasta:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obracamy głowy i jesteśmy przed kościołem z weneckimi lwami:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 22.04.2018 20:55 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 22.04.2018 20:49

W sumie wszystko tutaj jest blisko siebie, zdajemy sobie powoli sprawę, że obeszliśmy już całą starówkę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powoli zmierzamy do wyjścia, czas na "małe conieco" :)

Obrazek

Obrazek

Stołujemy się w "Napoli", karmią dobrze, ceny bardzo umiarkowane, jest bardziej włosko niż chorwacko, co nam w ogóle nie przeszkadza. Byliśmy tam dwa razy, zawsze było smacznie. Obsługa szybka i sympatyczna, pizze i inne dania na piątkę. Dobre wina, nawet te stołowe. Jak kogoś interesuje menu i cennik, to proszę: http://www.pizzeria-napoli.com.hr/napoli_letak.pdf

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.04.2018 20:59

Hercklekot napisał(a):Okazuje się, że fmix, na którym umieszczam zdjęcia za chwilę kończy działalność... Szkoda, ale relację dokończę - do 7 maja chyba będzie można zdjęcia zobaczyć.

Czyli kolejny hosting robi psikusa .... :evil: :evil: :evil:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.04.2018 21:09

Janusz Bajcer napisał(a):
Hercklekot napisał(a):Okazuje się, że fmix, na którym umieszczam zdjęcia za chwilę kończy działalność... Szkoda, ale relację dokończę - do 7 maja chyba będzie można zdjęcia zobaczyć.

Czyli kolejny hosting robi psikusa .... :evil: :evil: :evil:

Niestety, już tutaj nad tym ubolewaliśmy :evil::
grecja-przez-albanie-i-nie-tylko-raz-jeszcze-2011-i-2012-t32480-1800.html#p1970151
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Drenje 2017 czyli "against all odds". - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone