Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

drenaz uszu jakie zatyczki ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
blanka123
Croentuzjasta
Posty: 136
Dołączył(a): 15.07.2013
drenaz uszu jakie zatyczki ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) blanka123 » 14.02.2014 15:44

hej moj syn 5 lat miał zrobiony zabieg drenazu uszu ,czyli ma male dreny w uszach i nic nie chroni wnetrza ucha moze ktos mial podobny problem i wie jakie zatyczki najlepiej sie sprawdzaja zeby nie dostala sie do ucha ani kropelka wody ?
Ostatnio edytowano 15.06.2014 15:30 przez blanka123, łącznie edytowano 1 raz
vibeke
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) vibeke » 15.02.2014 01:31

O chętnie też posłucham rad, nas to czeka w lipcu (lub wcześniej) i też zastanawiam się jak ochronić uszy. Tylko u nas to niespełna dwulatek będzie :)
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 16.02.2014 20:37

Są w sprzedaży silikonowe zatyczki do uszu, kwestia, czy dla małych dzieci też się nadają (rozmiar).
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 16.02.2014 21:12

Ja kupowałem w sklepie sportowym zatyczki silikonowe,ale to średnia wygoda.W aptekach dostępne są środki np Cerumen lub Vaxol(ten drugi to spray i jest wygodniejszy dla dzieci)ja zapuszczam nimi uszy kilkukrotnie jeszcze przed wyjazdem i działa.Bez problemu schodzę nawet kilka metrów pod wodę i nigdy mnie te środki nie zawiodły.
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 16.02.2014 21:49

Ale to chyba środki do rozpuszczania woskowiny i chyba nie zabezpieczają przed przed wpłynięciem wody u ucha?
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 16.02.2014 22:40

Czyli pozostają zatyczki.
blanka123
Croentuzjasta
Posty: 136
Dołączył(a): 15.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) blanka123 » 23.02.2014 17:56

slyszalam ze tam gdzie robia aparaty suchowe to tez robia takie zatyczki na wymiar zatykajace cale ucho musze sie tam udac :)
marwisn
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 20.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwisn » 25.02.2014 19:50

U nas w firmie używamy zatyczek firmy Bilson. Zrobione z pianki. Kulamy je w wałeczki i wkładamy w ucho. Po kilku chwilach pianka rozpreża się wypełniając kanał słuchowy.

Mam też zatyczki z yworzywa zrobione na podstawie odlewu ucha, ale nie wiem czemu są dla mnie mało komfortowe.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.02.2014 19:59

Po nurkowaniu w Cro miałem problemy z uszami lekarz zalecił mi Vaxol i silikonowe zatyczki naraz. To nic, że to środek do rozpuszczania woskowiny ale tworzy środowisko uniemożliwiające rozwijanie się bakterii. Od 2 lat stosuję i nie mam problemów nawet nurkując 3-4 metry max.
aga2
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga2 » 25.02.2014 22:46

Może mogę pomoc :) moja córka po kilku operacjach ucha (ossiculoplastica i myrigoplatica) używa tylko zatoczek silikonowych, takich plastycznych, które palcami sie ugniata a jak są miękkie i plastyczne umieszcza w uchu, dociska i idealnie dopasowują sie do ucha, trochę jak plastelina :) dostępne są w decatlonie i inter sporcie, są albo w kształcie małych waleczkow (jak plastelina) lub krążków silikonowych.
Moze ten link pomoże :)
http://www.asport.pl/p/27011,732/zatyczki-do-uszu-spurt/
Moja córka nie tylko korzysta z nich w Jadranie ale rownież bez problemu trenowała w nich pływanie przez kilka lat :) mimo problemów z uszami.
Myśle ze warto spróbować. Można kupic przeźroczyste jak i kolorowe :)

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone