Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Drasnice

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Julcia76
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 11.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Julcia76 » 12.01.2014 21:56

Witam
Czy ktoś był w Draśnicach w apartamencie Rozy? Jakie macie opinie, czy faktycznie 10 m od plaży. z góry dziekuję za odpowiedzi.
Bunio
Croentuzjasta
Posty: 144
Dołączył(a): 13.02.2012
Re: Drasnice Apartament Rozy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bunio » 13.01.2014 01:12

W samej villi nie byłem aczkolwiek znam okolicę.Patrząc w stronę morza po lewej stronie jest port,po prawej plaża aczkolwiek nie za szeroka,zejście po kilku schodkach.Na dole budynku jest knajpka jedna z większych w Drasnicach,stoisko z lodami,naprzeciwko budynku dalsza część knajpki nad morzem, parasole z fotelami i bujakami,jedzenie smaczne i stosunkowo niedrogie.Do Konzumu kilka kroków.Przy knajpce w sierpniu jak byłem były dwa wieczory rybackie z tańcami i świeżą rybką itp.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.01.2014 01:23

Julcia76 napisał(a):Witam
Czy ktoś był w Draśnicach w apartamencie Rozy? Jakie macie opinie, czy faktycznie 10 m od plaży. z góry dziekuję za odpowiedzi.

Nie pytaj dwa razy o to samo w dwóch tematach - post przeniosłem
Julcia76
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 11.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Julcia76 » 14.01.2014 00:35

Przepraszam, jestem tu nowa :) Chciałabym zarezerwować apartament, ale boję się paść ofiarą naciągaczy, bo cena nie jest mała. To przez ten pośpiech zamieściłam ten sam temat na dwóch postach. Czy ktoś wie jak ewentualnie sprawdzić dany apartament? Żeby nie okazało się, że zajadę na miejsce a tam brak właściciela. W ubiegłym roku pojechałam do Tucepi w ciemno w II połowie sierpnia, jakież było moje zdziwienie gdy po kilku godzinach poszukiwań nic sensownego nie znaleźliśmy (była nas zaledwie czwórka) wylądowałam w Marakrskiej - może to nie taka tragedia, ale to miasto dla mnie nie nadaje się na wypoczynek. W Draśnicach odwiedziłam dwukrotnie znajomych i jestem zauroczona tym miejscem. Od kilku dni przeglądam prywatne oferty i jestem zaskoczona, że w wielu miejscach nie ma wolnych terminów :( co prawda wybieramy się większą grupą ale jestem zaskoczona że w styczniu jest już tak wiele rezerwacji.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 14.01.2014 12:33

Julciu
... jeszcze kilka lat temu wystarczyło zaklepać miejsce w styczniu (jeździliśmy wtedy na 4-5 aut/rodzin), teraz ... są i tacy, którzy zaklepują je "na za rok" już przy wyjeździe.
Pod warunkiem, że ... chcą jechać w to samo miejsce :oczko_usmiech:
Bunio
Croentuzjasta
Posty: 144
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bunio » 14.01.2014 23:47

Apartamenty jak najbardziej nie są wirtualne,jak pisałem wcześniej byłem w okolicy i widziałem.Jeżeli jednak szukasz czegoś spokojniejszego to poleciłbym apartamenty umiejscowione bardziej w stronę Podgory,
annia.m
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) annia.m » 15.01.2014 09:51

Jak dla mnie Drasnice całe są spokojne. To bardzo mała miejscowość
katika123
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 15.12.2013
Drasnice

Nieprzeczytany postnapisał(a) katika123 » 07.03.2015 20:40

Witam forumowiczów!
Wybieram się z rodzinką i przyjaciółmi czwarty raz do CRO, trzy razy Brela i w tym roku po raz pierwszy Drasnice. Tylko nie wiem czy to dobry wybór? Czy w Drasnicach jest się gdzie ruszyć w sensie spacerów? Może ktoś był w apartamencie Tila i ma jakieś informacje? Wiem, ze ten apartament znajduje się na końcu miejscowości w stronę Igrane? Czy w pobliżu są jakieś kameralne plaże? Potrzebuję wszelkich informacji?
katika123
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 15.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) katika123 » 07.03.2015 21:02

Hallo! Czy nikt nie był w Drasnicach? W zamian oferuję wszelkie informacje odnośnie Breli.
katika123
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 15.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) katika123 » 07.03.2015 21:05

Może ktoś wie czy z Drasnic można dojść piechotą do Igrane?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.03.2015 21:07

drasnice-crowakacje-2013-t43503.html?hilit=drasnice
Tu coś jest o Drašnicach. Wpisz w wyszukiwarkę i coś znajdziesz.
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 08.03.2015 11:02

dojdziesz do Igrane z Draśnic ale nie jest to jakaś fajna promenadka tylko droga szutrowa bez jakichś widoczków tylko lasek i drzewka oliwne
janekol
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 08.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) janekol » 08.03.2015 14:28

Witam. Po kilku latach pasożytowania na forum jako anonimowy czytacz zmusiłem się do małej aktywności. W roku 2014r spędziliśmy (moja rodzinka) tydzień w Drasnicach. Mieszkaliśmy niemal dokładnie na przeciwko Pani apartamentu u Sulenty. To jest zejście z drogi po schodach w dół obok betonowego parkingu na przeciwko Pani apartamentu. Ta kwatera ma własny dostęp do morza. Przez nią biegnie również ścieżka wzdłuż linii brzegowej z "centrum" w kierunku urokliwej zatoczki, którą zaprezentuję poniżej. Widziałem, że inni wczasowicze również z Pani apartamentu korzystali z tego przejścia.
Drasnice 1a.JPG


Pierwsza strzałka od góry to plaża publiczna przy restauracji z dużym tarasem. Plaża publiczna poniżej zdjęcia, niech Pani nie zmylą bo pierwsze robione w porze obiadowej kiedy było pochmurno a drugie wieczorem, kiedy było cicho i spokojnie. Normalnie nie można wcisnąć ręcznika a drugi minus to Polak na Polaku (jak dla mnie to duży minus, niestety) no i ta rura wchodząca w morze, o której można poczytać na forum, nie będę powtarzać.

Drasnice728.JPG



Drasnice783.JPG


Druga strzałka to schody z dojściem do ścieżki, o której pisałem wyżej.

No i doszliśmy. Trzecia strzałka to mała kameralna plażyczka, tylko na kilka rodzin. Tą właśnie polecam. Sami z niej korzystaliśmy najczęściej. Odległość od w/w schodów to około 150m. Mniej więcej do 8-10 metrów od brzegu woda do pasa - dla dzieci, później głębiej.

Drasnice218.JPG

Drasnice233.JPG

Drasnice451.JPG

Drasnice459.JPG



Polecam również spacerek drogę szutrową w kierunku Igrane. Z Pani apartamentu w odległości około 300m po prawej - nie sposób przeoczyć bo jest "dziki parking" jest ścieżka (kolejne 200m) prowadząca do następnych dzikich plaż znajdujących się w dużych zatoczkach. Tutaj natura miesza się z tekstyliami.
Drasnice 2a.JPG

Drasnice682.jpg

Drasnice037.JPG

Drasnice087.JPG


Do Igrane nie poszliśmy. W Drasnicach jest w miarę spory, oczywiście jak na warunki chorwackie, sklep koło Kościoła, koło sklepu "zieleniak" na murku. Jadałem w restauracji z tarasem (tej na zdjęciu) jak i "w centrum" w restauracji "Puntin" - ta również ma stoliki na podeście wychodzącym w morze. Obydwie są zarazem restauracjami hotelowymi więc trzeba się wstrzelić z posiłkami żeby nie czekać. Smakowało tak samo, porcje solidne, cenowo Puntin chyba parę kun taniej, ale to grosze. My spacerowaliśmy w kierunku centrum aż do ostatniej plaży w kierunku Podgory. Nam wystarczało, wytrawnym piechurom w polecam w kierunku Igrane to kilka km. Mam nadzieję, że troszkę pomogłem. W razie pytań służę. Pozdrawiam.
katika123
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 15.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) katika123 » 08.03.2015 18:58

Janekol serdecznie dziękuję za wyczerpujące informacje, bardzo przydatne. Super ta mała kameralna plaża i jakakolwiek droga którą da się dojść do Igrane. To jest to czego potrzebujemy.
Może będę mogła komuś pomóc odnośnie Breli?
katika123
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 15.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) katika123 » 08.03.2015 19:46

Janekol niepokoi mnie i męczy co z tą rurą w morze, nie mogę nic na forum znaleźć. Proszę uchylić rąbka tajemnicy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone