Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Drasnice, Crowakacje 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012
Drasnice, Crowakacje 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 26.08.2013 15:33

Nie będzie to relacja zapierająca dech w piersiach, nie będzie zepsutych samochodów, będzie za to leniwy wypoczynek oraz odrobina wycieczek po okolicy bliższej i dalszej.
Jeśli to kogoś z Was, drodzy forumowicze, nie zniechęci - zapraszam serdecznie do czytania i oglądania mojej relacji
. :lol:
DSC_8438.JPG
Misiek zaprasza wszystkich do lektury niniejszej opowieści


No dobrze, wróciliśmy z wakacji. Wakacji długo oczekiwanych, bowiem planowanych już od powrotu z ubiegłorocznego wypoczynku. :oczko_usmiech:

Na miejsce letniej kanikuły wybraliśmy rodzinne Drašnice. Wioskę rybacką położoną na Riwierze Makarskiej.
Ostatnio edytowano 07.09.2013 07:13 przez iwwoj, łącznie edytowano 2 razy
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 26.08.2013 15:50

Dobrze, dobrze, lecimy dalej. :papa:

Teraz krótko o tym, co w tym roku zobaczyliśmy.
A więc do dzieła. Byliśmy w Zaostrogu, zwiedziliśmy Półwysep Pekješac a tam oczywiście nie mogliśmy oprzeć się Stonowi, pojechaliśmy do Medjugorie oraz do Salony i Veprica.

_DSC9464.JPG
Zapatrzony w toń Jadranu zapraszam do lektury.


Pozostała część wakacji to błogie lenistwo na przydomowej plaży w Drašnicach. :boss:
Ostatnio edytowano 26.08.2013 19:36 przez iwwoj, łącznie edytowano 2 razy
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.08.2013 15:54

"Spotkaliśmy" się w Grazu :wink:
Obrazek
tylko ja już byłam po wakacjach :( .

:papa:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 26.08.2013 15:57

zapisuję się do czytelni... :D :papa:
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 26.08.2013 16:00

Witaj!
Dzięki za fotkę, super, Ty już mogłaś się pochwalić z pewnością piękną opalenizną, a my naszą przedwakacyjną bielą. ;-)
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 26.08.2013 16:01

mariusz_77 napisał(a):zapisuję się do czytelni... :D :papa:


Witaj Mariusz - zapraszam, mam nadzieję, że zbyt nudno nie będzie ;-)
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 26.08.2013 16:17

Też chętnie popatrzę. Ciekawa jestem jaki mieliście apartament. Te przy plaży na oko fajne, ale wchodzi się jakimiś dziwnymi, zapyziałymi schodami z boku (byliśmy w trzech). Wewnątrz wszystko Ok, ale mimo bardzo zachęcających cen nie daliśmy się skusić. Fakt był to wrzesień, więc mogliśmy kręcić nosem do woli.
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 26.08.2013 16:26

Miejsce wakacyjnego odpoczynku już znacie, teraz pora wypowiedzieć się co do terminu.
Po wielu negocjacjach domowych, doszliśmy wspólnie do wniosku, że początek sierpnia będzie odpowiednim czasem wyjazdu do Chorwacji.
Wybraliśmy więc dwa pierwsze tygodnie sierpnia - od 3.08 do 17.08.2013. :hut:

DYGRESJA :roll:
Po naszych poprzednich chorwackich wojażach, staliśmy się wśród znajomych specjalistami od CRO, więc wszem i wobec polecamy nasze forum, by napaleni na Jadran mogli skorzystać z tego, co i dla naszej rodzinki było źródłem wiadomości.
Mam również nadzieję, że i moje relacje będą źródłem czyjejś wiedzy.

Tak więc jesienią, zimą i wiosną odpowiadaliśmy na liczne zapytania znajomych, którzy obejrzawszy nasze albumy i filmy wakacyjne zapalili się do CRO. Ale o tym potem.


Moja żona - Iwonka - jest specjalistką w wynajdywaniu kwater wakacyjnych, stąd też zajęła się szukaniem miejsca pobytu dla naszej trójki. W końcu znalazła, fajną mieścinkę, czy też wioseczkę rybacką - Drašnice. Poprzednio byliśmy bowiem w Marušići na Riwierze Omiš i w Ninie koło Zadaru.

W tym miejscu zapraszam tych wszystkich, którzy nie czytali i nie oglądali moich relacji do lektury crorelacji na niniejszym Forum.
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 26.08.2013 16:37

aga_stella napisał(a):Też chętnie popatrzę. Ciekawa jestem jaki mieliście apartament. Te przy plaży na oko fajne, ale wchodzi się jakimiś dziwnymi, zapyziałymi schodami z boku (byliśmy w trzech). Wewnątrz wszystko Ok, ale mimo bardzo zachęcających cen nie daliśmy się skusić. Fakt był to wrzesień, więc mogliśmy kręcić nosem do woli.


Witaj! Rzeczywiście, w Drašnicach zabudowa jest dość ciasna. Nasz apartament zlokalizowany był obok hotelu Plaża, schodzić musieliśmy po schodach, ale nie było to dla nas problemem, plaża bowiem było bardzo blisko, była bardzo kameralna i nie narzekaliśmy wcale. Z plaży miejskiej nie korzystaliśmy.

_DSC9444.JPG


"Nasza" nam wystarczała. Jak lenistwo to lenistwo. :lol:

Choć - zapisaliśmy sobie kilka adresów, gdyby przyszło nam do Drašnic wrócić. :boss:
Ostatnio edytowano 26.08.2013 19:28 przez iwwoj, łącznie edytowano 2 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.08.2013 16:42

Poczytam o popatrzę skoro zapraszają :lol:
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 26.08.2013 16:46

Janusz Bajcer napisał(a):Poczytam o popatrzę skoro zapraszają :lol:


Oczywiście, że zapraszam.
Miło mi gościć tak "zaprawionego w bojach" Cromaniaka :lol:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 26.08.2013 16:47

iwwoj napisał(a):
mariusz_77 napisał(a):zapisuję się do czytelni... :D :papa:


Witaj Mariusz - zapraszam, mam nadzieję, że zbyt nudno nie będzie ;-)


Nie wątpię, że nudno nie będzie... chociaż jestem zwolennikiem pobytów na wyspach to z chęcią poczytam i mam nadzieję pooglądać dużą ilość fotek
Pozdrawiam :papa:
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 26.08.2013 17:06

1 sierpnia rozpocząłem urlop. Krótkie przygotowania. Pakowanie samochodu. Ustalenie trasy w GPS-ie i budzik nastawiony na 4 rano.
O 3.00 obudziłem się, żona również. Cóż - decyzja - wstajemy. Nie ma sensu leżeć i gnić w łóżku. Za pół godziny pakujemy się całą trójką do auta. Misiek jest tak podekscytowany, że przez kilka pierwszych godzin jazdy nie może zasnąć. Później trafia jednak w objęcia Morfeusza.

Droga przez Polskę, zadziwiająco, przebiegła bez zakłóceń. Potem Czechy, na Schellu winiety czeskie i austriackie oraz bonus dla Miśka w postaci ciężarówki Lego. I dalej w drogę.
Jazda nie jest ciekawym tematem do opisywania, więc skwapliwie ją pomijam.

Wiecie już z wcześniejszego postu Agnieszki, że po drodze zrobiliśmy sobie przystanek w Grazu. To nasze standardowe miejsce noclegowe od 2007 roku. Zdradziliśmy je raz tylko w ubiegłym roku na rzecz Budapesztu. Oekotel to sieć fajnych hotelików tranzytowych, o których w tym miejscu nie trzeba się rozpisywać.

Noc w hotelu, śniadanie i jazda nad Jadran. Oczywiście w Słowenii ominęliśmy autostradę jadąc przez Mureck i Ptuj, a potem już tylko dotarcie do przejścia granicznego z Chorwacją. Zbyt dużego korka nie było więc spokojnie doturlaliśmy się do chorwackiej autocesty. A tam ....... .
Sajgon, korek za korkiem, dość tego, że z trasy, którą powinniśmy pokonać w 7 godzin, jechaliśmy prawie 12.

Nic to, umęczeni drogą dotarliśmy do Drašnic. Krótkie poszukiwanie adresu, kontakt z gospodarzem obiektu ;-) i już wypakowujemy się. Nareszcie.
Zmęczeni, ale szczęśliwi, że dojechaliśmy cali i zdrowi, idziemy na plażę. To pierwszy w tym roku oddech morskim powietrzem. Super, nareszcie. Teraz dwa tygodnie wakacji.

W tym miejscu usprawiedliwię się przed Wami, zdjęcia oczywiście będą - już je wybrałem.
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 26.08.2013 17:14

Teraz kilka fotek z Drašnic.
_DSC9012.JPG
Port

_DSC8872.JPG
Kościół św. Jerzego w Drasnicach

Mam nadzieję, że się Wam spodobają.

Panorama 1.JPG
Panorama Drasnic


Jak zwykle pełen niepokoju wrzucam fotki ;-)
Ostatnio edytowano 26.08.2013 19:30 przez iwwoj, łącznie edytowano 1 raz
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 26.08.2013 17:19

Lecimy dalej, teraz nocny spacer po porcie.
Załączniki:
_DSC9021.JPG
_DSC9020.JPG
_DSC9013.JPG
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Drasnice, Crowakacje 2013
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone