Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Drasnice, Crowakacje 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 26.08.2013 18:28

postnapisał(a) iwwoj » 26.08.2013 18:14

Teraz kilka fotek z Drašnic. Mam nadzieję, że się Wam spodobają. Jak zwykle pełen niepokoju wrzucam fotki ;-)

Śmiało, jak zwykle piękne (lubię te z Turcji)
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 26.08.2013 18:30

aga_stella napisał(a):
postnapisał(a) iwwoj » 26.08.2013 18:14

Teraz kilka fotek z Drašnic. Mam nadzieję, że się Wam spodobają. Jak zwykle pełen niepokoju wrzucam fotki ;-)

Śmiało, jak zwykle piękne (lubię te z Turcji)

Dzięki, cieszę się. Pozdrawiam. :papa:
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 26.08.2013 18:36

Teraz przedstawię jeszcze kilka ujęć naszych Drašnic. Opisywaniem dalszych wojaży w CRO zajmę się później. :oczko_usmiech:

_DSC8883.JPG


_DSC8884.JPG
I dalej trochę staroci


_DSC8880.JPG
Trochę ruin, ale bardzo klimatycznych


Trochę nachodziliśmy się po miasteczku ;-)
_DSC8879.JPG
Zabudowa miejsko-wiejska
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 26.08.2013 18:44

Klimatycznie się zrobiło.
_DSC9393.JPG
Kolejne starocie


Idziemy dalej.
_DSC9409.JPG
Nawet, nawet


A teraz dwoje z naszej trójki.
_DSC9390.JPG
Rodzinka
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 26.08.2013 18:56

Drašnickie kościółki.

Wyczytaliśmy w przewodniku, że jest ich tu kilka. "Ofociliśmy" je wszystkie. Niektóre z bliska.

_DSC8982.JPG
św. Roch I


Potem trochę wyżej.

_DSC8995.JPG
św. Roch II


I najnowszy.

_DSC8872.JPG
św. Jerzy I - już pokazywany


Został tylko św. Jerzy II w starych Drašnicach, ale gdzieś mi się zapodział. Z pewnością do niego wrócę.
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 26.08.2013 19:47

Drašnice, ech te Drašnice.

Skoro opatrzyliśmy się już kilkoma fotkami, postaram się troszkę poprzynudzać ;-)

Dni po przyjeździe, wspólną decyzją, postanowiliśmy spędzić na miejscu. Wylegując się na plaży, opalając, popijając zimne napoje oraz zwiedzając miasteczko.
Jako, że następny dzień był niedzielą, zawędrowaliśmy do kościółka św. Jerzego. Wcześnie rano, bo o 9.00, ksiądz rozpoczął mszę św., którą skończył dość prędko. Kościół klimatyzowany, więc było dobrze.

_DSC8856.JPG
Wnętrze kościoła I


_DSC8860.JPG
Wnętrze kościoła II


Po mszy przeszliśmy się uliczkami, które pokazałem Wam wyżej.

_DSC8889.JPG


Lody, zakupy w Konzumie (jeść coś trzeba) i znowu plażing (jak to modne jest w tym roku) :oczko_usmiech:

Temperatura i słońce jak to w CRO, więc zaczęliśmy się przysmażać. Było, słowem, w tych pierwszych dniach leniwie i przyjemnie.
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 26.08.2013 19:51

Coś jest w tych Draśnicach, że ludzie tam wracają...

Zasiadam - być może od Was dowiem się, co to jest. Bo, że klimaty starych budynków to już wiem. Śmiało wklejaj dalej.
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 26.08.2013 19:53

mama_Kapiszonka napisał(a):Coś jest w tych Draśnicach, że ludzie tam wracają...
Zasiadam - być może od Was dowiem się, co to jest. Bo, że klimaty starych budynków to już wiem. Śmiało wklejaj dalej.


Witaj Aneto. Cieszę się, że tu zajrzałaś. Pozdrawiam. :papa:
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 26.08.2013 20:11

Mówiłem, że wrócę do starych Drašnic. Zapodział mi się kościółek św. Jerzego, ale go znalazłem.

_DSC9384.JPG

Więc oto on - z oddali. Wejść tam na górę nie chciało mi się.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.08.2013 07:59

Cieplutko tutaj - zostaję.
:)
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 27.08.2013 08:39

Witam wszystkich o poranku.
Korzystając z ostatnich dni urlopu popiszę tu jeszcze. Co prawda miałem to robić w czasie szarug listopadowych, ale czytając Wasze relacje drodzy Forumowicze z tegorocznych wakacji, naszła mnie nieodparta chęć podzielenia się już z Wami naszymi "przygodami".
Zatem do rzeczy.

Niedzielne przedpołudnie 4 sierpnia spędziliśmy na mszy św. w drašnickim kościółku. Wracając wstąpiliśmy na zakupy do pobliskiego Konzuma i tam zauważyliśmy, że przy kasie istnieje możliwość pobrania gotówki (tak jak z bankomatu).
Przespacerowaliśmy całą mieścinkę, czy też wioseczkę (może dla potrzeb niniejszej relacji używać będę sformułowania "miasteczko" - OK?) i nie zauważyliśmy nigdzie banku czy też bankomatu. Tak więc, "bankomat" w Konzumie był jedynym miejscem w miasteczku do pobrania gotówki. OK. Tak się też i stało, że korzystaliśmy z usług bankomatowych Konzuma. Słowem wszystko w jednym. :lol:

Obok sklepu, usytuowanego tuż obok kościoła św. Jerzego usytuowana jest poczta, czynna tylko w określonych godzinach. To też ważna informacja, gdyż kartki z pozdrowieniami z podróży gdzieś trzeba wysłać. A dla leniwych, taki stan rzeczy jest idealny.
Tyle o niedzieli. Jak już pisałem, resztę dnia spędziliśmy na plaży. Podobnie jak i dzień następny. Wieczorem udaliśmy się na spacer, którego efekty zdjęciowe mieliście okazję już zobaczyć. :roll:

I to tyle na niedzielę i poniedziałek po podróży. Odpoczęliśmy, wyspaliśmy się i poznali okolicę. :oczko_usmiech:
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 27.08.2013 08:49

Żeby Was nie zanudzać przydługimi postami, będę się bardzo ograniczał. Powyżej pisałem o spacerku wieczornym po Drašnicach. Przeszliśmy od krańca, gdzie mieszkaliśmy do ostatnich zabudowań na plaży miejskiej.

DSC_8485.JPG

DSC_8473.JPG

DSC_8466.JPG


I tak to pokrótce było. W kolejnej odsłonie pokażę jeszcze kilka fotek - jeśli można ;-)
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 27.08.2013 09:01

Był wędkarz o zachodzie słońca
DSC_8490.JPG


I wiele innych romantycznych ujęć.
DSC_8492.JPG

DSC_8479.JPG
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 27.08.2013 10:11

Wtorek, 6 sierpnia

Będąc w Chorwacji, postanowiliśmy, że tym razem odwiedzimy Medjugorie. Wahaliśmy się, gdyż jest to miejsce, które budzi kontrowersje. Więc, aby móc zabrać głos w ewentualnej dyskusji, postanowiliśmy, że tam zajedziemy.

Droga wiła się wśród gór, było nawet całkiem ciekawie. W końcu dotarliśmy do granicy Chorwacji z Bośnią i Hercegowiną. Tam oczywiście paszporty, dowód rejestracyjny auta oraz zielona karta i jesteśmy już w BiH.

DSC_8545.JPG


Teraz tylko dojechać do Medjugorie.

DSC_8540.JPG


A w końcu jesteśmy. Zaparkowaliśmy na darmowym (chyba) parkingu przykościelnym i ruszyliśmy do kościoła.

DSC_8520.JPG
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 27.08.2013 10:20

Relacja z Drašnic ... z fajnymi zdjęciami ... pisana przez krajana ;)




Nie mogłabym nie zajrzeć ... :D
Zwłaszcza, że m.in. pokazujesz miejsca, do których nie doszliśmy.
Pozdraviam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Drasnice, Crowakacje 2013 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone