Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dostęp do wyposażonej kuchni na kempingach

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pamiel
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.05.2018
Dostęp do wyposażonej kuchni na kempingach

Nieprzeczytany postnapisał(a) pamiel » 05.05.2018 09:28

Dzień dobry
Wybieramy się w lipcu do Chorwacji z namiotem. Planujemy od okolic wodospadów Krka przemieszczać się ku północy i spędzać dwie lub trzy noce na coraz to innych kempingach. Ze względu na ograniczone miejsce w samochodzie wolelibyśmy nie zabierać już sprzętu kuchennego tj. kuchenki, czajnika, talerzy, kubków, miski do zmywania, płynu itp. Stąd moje pytanie: Jak to jest z dostępem do kuchni, lub choćby mini aneksu kuchennego na kempingach w Chorwacji ? Czy lepiej spakować podstawowe akcesoria kuchenne ? Nie planujemy jakiegoś dużego gotowania, chodzi raczej o zagrzanie parówek dzieciom na śniadanie czy jajka na miękko.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 05.05.2018 11:22

Zaliczyłam trzy różne kempingi w Chorwacji i osobiście nie spotkałam się nigdy z wyposażoną kuchnią czy aneksem kuchennym.
Więc nie ryzykowałabym jechanie "na pusto".
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 05.05.2018 16:00

Bea.ta ma rację - tak nie ma na żadnych kempingach, nie tylko w Chorwacji, ale i we Włoszech czy Francji. Wyposażenie można znaleźć jedynie w domkach kempingowych czy namiotach stojących cały rok, a oferowanych przez Vacansolei czy jakieś inne Eurocampy.
Więc jak jedziecie z własnym namiotem, to musicie zabrać wszystko, czego potrzebujecie.
zielak3
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 11.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zielak3 » 05.05.2018 18:33

Jeszcze w zeszłym roku w omiś lisicina była dostępna kuchnia z garami... Ale to już było czas przeszły. Chyba to był jedyny taki camp.
Co do talerzy itp to nie na szans
pamiel
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pamiel » 05.05.2018 22:33

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Trochę mnie zasmuciły, wygląda na to, że w bagażniku musi zmieścić się pełna"skrzyneczka kuchenna".
W zeszłe wakacje podróżowaliśmy do Rumunii przez Węgry, również z namiotem i również byliśmy na wielu kempingach. Mieliśmy ze sobą mnóstwo rzeczy kuchennych: kuchenkę gazową, czajnik elektryczny, różne talerze, deskę do krojenia, sztućce itp.
Zajmowały dużo miejsca w bagażniku a przez całe trzy tygodnie nie użyliśmy z tego nic !
Szczęśliwie trafialiśmy na kempingi, w których były aneksy kuchenne z mnóstwem wyposażenia.
Mniej na dużych kempingach, lepiej i z wieloma drobiazgami na prywatnych, mniejszych kempingach.
Super patent na jednym z kempingów na oznakowanie własnej torby z żywnością, wkładaną do wspólnej lodówki ( były trzy wielkie lodówy ): obok lodówki leżała rolka z naklejkami samoprzylepnymi i długopis. Należało wkładając swoje jedzenie napisać na naklejce swoje nazwisko i datę. To ułatwiało życie i gościom i obsłudze, która wiedziała, że należy usunąć z lodówki, jedzenie, które zalega już podejrzanie długo :D
Jedziemy pierwszy raz do Chorwacji tylko na kempingi i spodziewałam się, że tu aneksy z chociażby elektrycznymi czajnikami i kuchenkami do dyspozycji będą standardem :(
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 05.05.2018 22:52

Dziwne, pamiętam sprzed lat campingi w Grecji, Włoszech, Francji. Super infrastruktura - baseny, knajpy, sklepy, kuchnie, toalety, ale wyposażenia kuchennego nie było. Może jakieś gary czy patelnie, ale kubki czy sztućce to raczej dziś dziwnego w takich miejscach.

Kieliszki do wina też były na tych waszych campingach? ;)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 05.05.2018 23:04

pamiel napisał(a):Jedziemy pierwszy raz do Chorwacji tylko na kempingi i spodziewałam się, że tu aneksy z chociażby elektrycznymi czajnikami i kuchenkami do dyspozycji będą standardem :(


No to uwierz w końcu, że na normalnych kempingach (a nie małych przydomowych) nie ma takiego wyposażenia o jakim marzysz.
I wcale nie trzeba brać całej kuchni, żeby zrobić coś do jedzenia, zwłaszcza, że sama napisałaś:

pamiel napisał(a):Nie planujemy jakiegoś dużego gotowania, chodzi raczej o zagrzanie parówek dzieciom na śniadanie czy jajka na miękko.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 05.05.2018 23:09

To musi być baaaaardzo małe auto, skoro są problemy z zapakowaniem kochera ;)
pamiel
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pamiel » 05.05.2018 23:35

malinero napisał(a):Dziwne, pamiętam sprzed lat campingi w Grecji, Włoszech, Francji. Super infrastruktura - baseny, knajpy, sklepy, kuchnie, toalety, ale wyposażenia kuchennego nie było. Może jakieś gary czy patelnie, ale kubki czy sztućce to raczej dziś dziwnego w takich miejscach.

Kieliszki do wina też były na tych waszych campingach? ;)

a były, były
też byliśmy przyjemnie zaskoczeni
nawet filiżanki :)
Np. tu:
Hacienda-camping Adres: DN39, 2 Mai 907161, Rumunia
pamiel
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pamiel » 05.05.2018 23:42

malinero napisał(a):To musi być baaaaardzo małe auto, skoro są problemy z zapakowaniem kochera ;)

no przecież nie o to chodzi, zmieści się
tylko pytam Was jako ekspertów, ponieważ byłam w Chorwacji już wiele lat temu i tylko w apartamentach:
czy brać kuchenne rzeczy czy nie
skoro nie przydały się w zeszłym roku, to miałam nadzieję, ze w Chorwacji też będzie zbędna chociażby kuchenka czy czajnik...
Auto może nie najmniejsze ale przy trójce podrośniętych nieco dzieci to każdy centymetr na wagę złota :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.05.2018 16:05

Jedyny kemping, na którym spotkałam aneks kuchenny był w Supetar na Brac (Waterman Beach Village)
Kuchenka elektryczna (2 fajerki), czajnik elektryczny, grill gazowy. Na pewno nie było sztućców, talerzy, kubków. Zdaje się, że była patelnia i jakieś garnki choć nie mam pewności czy nie należały do przewijających się w tym czasie obozów wędrownych bo głównie oni tam gotowali wieczorem.
Był płyn do zmywania, jakieś przyprawy pozostawiane przez poprzedników, olej, ocet itp ...

Nigdzie indziej nie spotkałam takiego czegoś a kilka kemp. mam oblecianych w Cro.

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dostęp do wyposażonej kuchni na kempingach
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone