Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Domowa oliwa i wino Makarska Brela Baska Voda

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CarboMania
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 04.07.2012
Domowa oliwa i wino Makarska Brela Baska Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) CarboMania » 02.06.2015 10:37

Witajcie,
12 czerwca ruszamy do Breli, czy ktoś mógłby mi podać namiar, kierunek... cokolwiek :) na sprawdzone miejsca gdzie można kupić dobra oliwę i wino?

z góry dziękuję za pomoc!
Ann
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011
Re: Domowa oliwa i wino makarska brela baska

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 02.06.2015 11:03

hey,

szczerze powiem, ze jak jechalem pierwszy raz to nastawialem sie, ze na miesjcu bedzie pelno osob sprzedajacych, okazal sie troche inaczej

nie wiem jak jest w Breli, ale w Tucepi nie dalo sie tak kupic prosto, czasem na malym warzywniaku wieczorem sprzedawali, czasem tez przyjezdal gosc ze stoliczkiem ale sprzedawal bardziej ozdobne butwlki w ozdobnych cenach


w BV wino kupowalismy od wlascicieli apartmani, wiec tez nie pomoge


ale mam sprawdzona miejscowke, tylko wymaga troche wysilku, napisz na priv to wyjasnie gdzie i jak

cenowo crne vino - 20/25 za l, prosek 80, oliva nie wiem ale tania nie byla

jedna uwaga, moja zona zazwyczaj wychodzila z takich zakupow z dobrym nastrojem, bo ktos musial probowac a ja prowadzilem:)
CarboMania
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Domowa oliwa i wino makarska brela baska

Nieprzeczytany postnapisał(a) CarboMania » 02.06.2015 11:58

Dzięki za info. Do tej pory też kupowałam oliwę u właścicieli apartmani ale w Breli nie byłam i nie wiem gdzie trafimy a wolałabym mieć jakąś opcję do sprawdzenia oprócz tego co mi ewentualnie polecą właściciele.

Chorwacką oliwę warto w zapasie zabrać do domu.
raffaell2
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.06.2011
Re: Domowa oliwa i wino makarska brela baska

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffaell2 » 10.06.2015 10:41

W BV starszy Chorwat sprzedaje rakiję i pochodne. Zlokalizowany jest na przeciwko sklepu rybnego (jedynego w BV). Powinien stać na zewnątrz i na stoliku mieć małe buteleczki (takie 50'tki chyba). Za drzwiami ma "arsenał" ;)
Ma też chyba oliwę i wino, ale w tym roku są kiepskiej jakości, to potwierdza wielu Chorwatów. Poprzednie lato było zbyt mało słoneczne.
Użytkownik usunięty
Re: Domowa oliwa i wino makarska brela baska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2015 11:17

raffaell2 napisał(a):W BV starszy Chorwat sprzedaje rakiję i pochodne. Zlokalizowany jest na przeciwko sklepu rybnego (jedynego w BV). Powinien stać na zewnątrz i na stoliku mieć małe buteleczki (takie 50'tki chyba). Za drzwiami ma "arsenał" ;)
Ma też chyba oliwę i wino, ale w tym roku są kiepskiej jakości, to potwierdza wielu Chorwatów. Poprzednie lato było zbyt mało słoneczne.



najlepiej zlokalizować lokalną tłocznię i tam kupić

indywidualny Chorwat i tam tam trafia, a nie sam tłoczy

a te przydrożne cuda to często/gęsto zwykła oliwa z baniek rozlewana do upapranych butelek, aby dodać im wiarygodniej "swojskości"

kiedyś w Grecji naptatoczył nam się przy drodz dziadke sprzedjący wingrono rodzinkowe, owszem dobre, ale dwa razy droższe niż w sklepiku koło hotelu, a potem wyszło, że kupowane z dużej plantacji...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Domowa oliwa i wino makarska brela baska

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.06.2015 12:22

w tym miejscu w BV stacjonował sobie miejscowy wytwórca (ojciec z synem), u którego kupiłem kilka flaszek rakiji i wina, przed zakupem daje spróbować, ceny nie wygórowane, po południu zobaczę czy jeszcze mi zostały butelki (puste :( ), mial swoją etykietę
CarboMania
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Domowa oliwa i wino makarska brela baska

Nieprzeczytany postnapisał(a) CarboMania » 12.06.2015 12:53

Dziękuję! dziś wyruszamy więc wszystko posprawdzam :)
madaszka
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 27.05.2015
Re: Domowa oliwa i wino makarska brela baska

Nieprzeczytany postnapisał(a) madaszka » 13.06.2015 19:27

kazow napisał(a):hey,

szczerze powiem, ze jak jechalem pierwszy raz to nastawialem sie, ze na miesjcu bedzie pelno osob sprzedajacych, okazal sie troche inaczej

nie wiem jak jest w Breli, ale w Tucepi nie dalo sie tak kupic prosto, czasem na malym warzywniaku wieczorem sprzedawali, czasem tez przyjezdal gosc ze stoliczkiem ale sprzedawal bardziej ozdobne butwlki w ozdobnych cenach


w BV wino kupowalismy od wlascicieli apartmani, wiec tez nie pomoge


ale mam sprawdzona miejscowke, tylko wymaga troche wysilku, napisz na priv to wyjasnie gdzie i jak

cenowo crne vino - 20/25 za l, prosek 80, oliva nie wiem ale tania nie byla

jedna uwaga, moja zona zazwyczaj wychodzila z takich zakupow z dobrym nastrojem, bo ktos musial probowac a ja prowadzilem:)



A ta sprawdzona miejscówka to w Breli? Mogłabym prosić o namiar?
zewa1
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zewa1 » 06.08.2017 21:38

Hej. Proszę o podanie namiarów na to wino w tucepi

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Domowa oliwa i wino Makarska Brela Baska Voda
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone