Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dolomity - skalne twierdze

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.02.2017 23:47

plavac napisał(a):Byłoby pięknie móc zrealizować jedno i drugie marzenie!

I za to wypijmy...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.02.2017 01:49

Obok krzyża miejsca siedzące są zajęte, a że dodatkowo sąsiedni wierzchołek - niczym nie wyróżniony - sprawia wrażenie odrobinę wyższego, to kieruję się do niego.

P2220307.JPG


P2220308.JPG


P2220309.JPG


P2220310.JPG
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 14.02.2017 02:01

Franz napisał(a):Obok krzyża miejsca siedzące są zajęte, a że dodatkowo sąsiedni wierzchołek - niczym nie wyróżniony - sprawia wrażenie odrobinę wyższego, to kieruję się do niego.


Nie uwierzę, że gdyby nawet były wolne to byś sobie usiadł... :smo:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.02.2017 02:13

bernidi napisał(a):Nie uwierzę, że gdyby nawet były wolne to byś sobie usiadł... :smo:

Sam nie wiem. Może polazłbym na ten drugi i wrócił.

Pozdrawiam,
Wojtek
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 14.02.2017 23:19

bernidi napisał(a):Nie uwierzę, że gdyby nawet były wolne to byś sobie usiadł... :smo:

Uśmiechnąłem się do tego komentarza. Serdecznie! :)

A na ostatnim to te sławne "startujące rakiety" Odle?

Bardzo, bardzo...oj, jak bardzo! 8O
P.
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 15.02.2017 14:13

plavac napisał(a):
bernidi napisał(a):Nie uwierzę, że gdyby nawet były wolne to byś sobie usiadł... :smo:

Uśmiechnąłem się do tego komentarza. Serdecznie! :)


Widzisz, na tyle znam Wojtka, że pozwoliłem sobie na małą dygresję.
Ponieważ w drugą stronę to nie działa - odpowiedział mi całkiem serio... :smo:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.02.2017 15:59

plavac napisał(a):A na ostatnim to te sławne "startujące rakiety" Odle?

Ano. We wcześniejszych odcinkach były w zbliżeniach.

bernidi napisał(a):
plavac napisał(a):
bernidi napisał(a):Nie uwierzę, że gdyby nawet były wolne to byś sobie usiadł... :smo:

Uśmiechnąłem się do tego komentarza. Serdecznie! :)

Widzisz, na tyle znam Wojtka, że pozwoliłem sobie na małą dygresję.
Ponieważ w drugą stronę to nie działa - odpowiedział mi całkiem serio... :smo:

Czyli mam się doszukiwać podtekstu? Że niby... nie usiedzę na miejscu?...

Na wszelki wypadek, bo nie wiem, jak dobrze mnie znasz: wielokropek zastępuje u mnie często jakiegoś emotikonka. Nie rzadko przymrużone oczko...

Pozdrawiam,
Wojtek
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 15.02.2017 20:52

Franz napisał(a):Czyli mam się doszukiwać podtekstu? Że niby... nie usiedzę na miejscu?...

Na wszelki wypadek, bo nie wiem, jak dobrze mnie znasz: wielokropek zastępuje u mnie często jakiegoś emotikonka. Nie rzadko przymrużone oczko...

Wykazujesz takie podróżnicze ADHD w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu i zarażasz pasją poznawania i wytrwałością w górskich wędrówkach wiele osób, nie tylko aktywnych tu na forum...
Pamiętam Twoje relacje z rumuńskich Karpat jeszcze zanim byłeś aktywny na forum Cro.pl - szukałem wówczas informacji o skałach Dwunastu Apostołów i do dzisiaj pamiętam fonetyczny zapis rumuńskiej nazwy tej formacji... :)
Później niejednokrotnie korzystałem z Twoich opisów wypraw za które niniejszym dziękuję i nie oczekując absolutnie odpowiedzi zastanawiałem się czy Twoje zamiłowanie do poznawania świata łączy się z Twoją profesją czy jest jej pięknym uzupełnieniem.
Jak pewnie zauważyłeś ten trzykropek to również u mnie często w wypowiedziach gości... :smo:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.02.2017 22:55

bernidi napisał(a): Pamiętam Twoje relacje z rumuńskich Karpat jeszcze zanim byłeś aktywny na forum Cro.pl - szukałem wówczas informacji o skałach Dwunastu Apostołów i do dzisiaj pamiętam fonetyczny zapis rumuńskiej nazwy tej formacji... :)

Doła(e)zecze Apostolij...

Ciekaw jestem, czy zawarłeś z nimi znajomość. Mnie one leżały na sercu od lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia - kiedy w czarnobiałym wtedy numerze pisma "Karpaty" przeczytałem o nich artykuł.

bernidi napisał(a):zastanawiałem się czy Twoje zamiłowanie do poznawania świata łączy się z Twoją profesją czy jest jej pięknym uzupełnieniem.

Użyłeś czasu przeszłego, więc pewnie ewentualna odpowiedź z mojej strony już niczego więcej by nie wyjaśniła...

Pozdrawiam,
Wojtek
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 16.02.2017 00:04

Franz napisał(a):
bernidi napisał(a): Widzisz, na tyle znam Wojtka, że pozwoliłem sobie na małą dygresję.
Ponieważ w drugą stronę to nie działa - odpowiedział mi całkiem serio... :smo:

Na wszelki wypadek, bo nie wiem, jak dobrze mnie znasz: wielokropek zastępuje u mnie często jakiegoś emotikonka. Nie rzadko przymrużone oczko...

Właśnie... emotikonów u Wojtka trzeba się doszukiwać pomiędzy wierszami...
Ale może jeszcze kiedyś wrócą.
Pozdrawiam.
Piotrek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.02.2017 00:24

plavac napisał(a):Właśnie... emotikonów u Wojtka trzeba się doszukiwać pomiędzy wierszami...
Ale może jeszcze kiedyś wrócą.

Wszystko zdarzyć się może...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.02.2017 00:58

W parę chwil staję na krawędzi urwiska, ponad nastroszonymi grzbietami przedpotopowych gadów.

P2220311.JPG


P2220312.JPG


P2220313.JPG


P2220314.JPG
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 16.02.2017 01:04

W tej chwili na czoło szaleńczego peletonu wysuwają się Dolomity! Tam jest nieprzeciętnie pięknie!!!
P.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.02.2017 01:16

plavac napisał(a):W tej chwili na czoło szaleńczego peletonu wysuwają się Dolomity! Tam jest nieprzeciętnie pięknie!!!

No... jest. Minęło pięć miesięcy i już za nimi tęsknię.

Pozdrawiam,
Wojtek
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 16.02.2017 01:35

Franz napisał(a):
Ciekaw jestem, czy zawarłeś z nimi znajomość. Mnie one leżały na sercu od lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia - kiedy w czarnobiałym wtedy numerze pisma "Karpaty" przeczytałem o nich artykuł.

Jakoś wtedy zmieniłem cel a przez lata się nie składało bo zawsze były inne priorytety. Może będzie okazja wreszcie
się z nimi zapoznać podczas w majówki tematycznej pod hasłem Poiana Narciselor w Alpach Rodniańskich.
Jest tam wtedy przepięknie... A dawno obrany cel nadal kusi i o nim nie zapominam.
Franz napisał(a):
bernidi napisał(a):zastanawiałem się czy Twoje zamiłowanie do poznawania świata łączy się z Twoją profesją czy jest jej pięknym uzupełnieniem.

Użyłeś czasu przeszłego, więc pewnie ewentualna odpowiedź z mojej strony już niczego więcej by nie wyjaśniła...


Jest to kwestia nadal nie mniej intrygująca, nie chciałem jednak niejako wymuszać odpowiedzi...

Dolomity poezja...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dolomity - skalne twierdze - strona 499
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone