Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dolomity - skalne twierdze

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 17.11.2014 09:40

Serie zdjęć na ostatnich stronach to prawdziwa uczta dla oczu. :)

Zniechęcenie mówisz :?
... poza wszystkimi rzeczami, to i obecna pora roku też ma spory wpływ na takie samopoczucie.
Nie jesteś w tym odosobniony. 8)

pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.11.2014 15:24

mariusz-w napisał(a):Serie zdjęć na ostatnich stronach to prawdziwa uczta dla oczu. :)

Miałem taką nadzieję, że nie tylko mnie takie widoki do serca przypadły.:)

Pozdrawiam,
Wojtek
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 17.11.2014 20:25

Ostatnie, szczególnie ta szczerbinka - śliczne do bólu.

Dzięki za kolejną magiczną godzinę.
Pozdrawiam. :)
Piotrek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.11.2014 20:52

plavac napisał(a):Ostatnie, szczególnie ta szczerbinka - śliczne do bólu.

Piękna magia.
Magia piękna...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.11.2014 23:53

Wjeżdżam na Passo Duran, notując po drodze wzrokiem ewentualne miejsca noclegowe. Na samej przełęczy mało intymnie, zjeżdżam więc z powrotem na jeden z małych parkingów, gdzie jest już znacznie przyjemniej.

P0510165.JPG


P0510166.JPG


P0510167.JPG


P0510169.JPG
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.11.2014 01:00

I to już koniec tego dnia. Robię obiad, a popijając piwka w zapadającym zmroku, myślę wciąż o czekającej mnie jutrzejszej trasie, uchodzącej za jedną z najtrudniejszych ferrat Dolomitów.

P0510170.JPG
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 18.11.2014 11:40

Piękny wieczór, towarzystwo orła, zasłużony odpoczynek przy piwie przed kolejnym wyzwaniem - super. 8)

pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.11.2014 12:25

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Piz Palu - byłeś? Znowu oglądałem Bękarty Wojny....

Nie byłem.
Ale... mówisz, że w Bękartach Wojny jest o nim mowa? Oglądałem kiedyś i w ząb nie kojarzę.

Pozdrawiam,
Wojtek


To chyba najgenialniejsza scena w filmie

Akcja w piwnicy w lokalu, kilku podoficerów niemieckich oblewa urodziny syna jednego z nich, grają w "Jak sie nazywa", wchodzą nasi bohaterowie czyli niemieckojęzyczne w tym przypadku Bękarty przebrani w niemieckie mundury z oficerem angielskim także udającym Niemca (genialny Fassbender) na spotkanie z Frau von Hammersmark

Po pewnym czasie słowami "Darf ich mich vielleicht erkundigt?" dosiada się do nich oficer SS, który ma (podobnie jak MAX - świeżo upieczony ojciec) wątpliwości co do prawdziwości akcentu brytyjczyka udającego Niemca....

W tym momencie Brytyjczyk mówi "Haben Sie den Film mit Reni Liefenstahl gesehen?"
I opowiada o filmie, o marszu z pochodniami i o tym, że taki akcent ma on, jego bracia i wszyscy z małej wioski u stóp Piz Palu....

:papa:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 18.11.2014 14:33

Franz napisał(a):I to już koniec tego dnia...


I piękne zdjęcie na dobranoc :!:

pzdr :!:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.11.2014 15:44

mariusz-w napisał(a):Piękny wieczór, towarzystwo orła, zasłużony odpoczynek przy piwie przed kolejnym wyzwaniem - super. 8)

Czułem respekt przed tym wyzwaniem.

tony montana napisał(a):To chyba najgenialniejsza scena w filmie

Scenę pamiętam - jest świetna. Zapomniałem, że była wzmianka o tej akurat górze.

longtom napisał(a):I piękne zdjęcie na dobranoc :!:

Wczoraj mi się wydawało niezłe. Dziś mam wrażenie, że je zanadto rozjaśniłem.

Pozdrawiam,
Wojtek
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 18.11.2014 15:49

Franz napisał(a):
longtom napisał(a):I piękne zdjęcie na dobranoc :!:

Wczoraj mi się wydawało niezłe. Dziś mam wrażenie, że je zanadto rozjaśniłem.

Jest OK. Drzewa na dole są bardzo ciemne, ale widać szczegóły, środek też dobry, widać że zmrok zapada. Jakby się uprzeć można by dać delikatny gradient przyciemniający i nasycający kolory, na niebo. Ale to już taka zabawa by była.

pzdr :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.11.2014 16:05

longtom napisał(a):Jest OK. Drzewa na dole są bardzo ciemne, ale widać szczegóły, środek też dobry, widać że zmrok zapada. Jakby się uprzeć można by dać delikatny gradient przyciemniający i nasycający kolory, na niebo. Ale to już taka zabawa by była.

Coś mi się z monitorem dzieje. Rozjaśnia mi się za bardzo...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.11.2014 19:05

Dzień szósty

Tuż przed dźwiękiem budzika dociera do mnie hałas przejeżdżających szosą samochodów - a więc niektórzy już w drodze.
Ścielę samochód i podjeżdżam ponownie na Passo Duran. Akurat jakaś większa ekipa młodych ludzi wysypuje się z paru wozów i wyrusza szlakiem w tym samym kierunku, w którym i ja zaraz podążę. A na szczytach Dolomitów zakwitają czerwonym blaskiem słoneczne kwiaty.

P0610172.JPG


P0610173.JPG


P0610175.JPG


P0610177.JPG
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 18.11.2014 22:17

Nie będę nic póki co pisać :) Z mikstem zazdrości i radości zasiadam do pierwszej w życiu relacji "na żywo" z przejścia Constantini. Z góry wiem, że to już poza moimi możliwościami. Tym większa ... radość :wink: :)

Pozdrawiam!
Piotrek 8)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.11.2014 01:06

plavac napisał(a):Nie będę nic póki co pisać :)

Będę musiał się z tym pogodzić...

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dolomity - skalne twierdze - strona 313
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone