Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dolomity - skalne twierdze

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 05.10.2012 16:05

Franz napisał(a):Ale przyznasz, że
longtom napisał(a):Tym razem pogoda lepsza. :)


8)

Pozdrawiam,
Wojtek

Przyznam 8) ... "przecie wiem" ... podglądałem ! :wink: :)

Obrazek

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.10.2012 17:07

mariusz-w napisał(a):Przyznam 8) ... "przecie wiem" ... podglądałem ! :wink: :)

Widok z białej pościeli... :-?
Tiaa... jednak wolę ten mój punkt widzenia. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 05.10.2012 17:19

Franz napisał(a):Tiaa... jednak wolę ten mój punkt widzenia. ;)

Ja też ! .......... :evil: :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.10.2012 12:14

mariusz-w napisał(a):Ja też ! .......... :evil: :)

Nie trzeba było nogi do świstaczej nory wciskać. ;)

Dobrze, że zdążyłeś wcześniej przez kilka dni zawrzeć bliższy kontakt z naturą. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 08.10.2012 22:49

Pogody się nie wybiera. Świstaczej dziury też nie ...

Wróciłem wczoraj z wojaży z Żoną - wracając z Południa nie mogłem nie zahaczyć o Dolomity :D
Poodychaliśmy górskim powietrzem na asfaltowej dróżce powyżej Pozzale ( na szlaku do Rifugio Antelao ! ) , potem zauroczył nas widok z Passo Monte Croce - theatrum chmur na Croda Rosa di Sesto i wgląd w Val Fiscalina o zachodzie słońca ...

A jak wróciłem już do Krakowa, to na nierównym krawężniku odnowiłem wczoraj kontuzję kostki ... :evil:
I czy człowiek może się nie złościć, że nie w świstaczej dziurze :?
Przynajmniej byłoby czym się poszczycić :wink:

Uzależniłem się. Przywiozłem mapę Tabacco nr 10 :) Jest motywacja do kolejnego wygojenia kostki 8)

Pozdrawiam.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 09.10.2012 09:53

plavac napisał(a):Poodychaliśmy górskim powietrzem na asfaltowej dróżce powyżej Pozzale ( na szlaku do Rifugio Antelao ! ) , potem zauroczył nas widok z Passo Monte Croce - theatrum chmur na Croda Rosa di Sesto i wgląd w Val Fiscalina o zachodzie słońca ...

A zdjęcie zrobiłeś ? :wink:
Myślę, że Wojtek nie obraziłby się za wklejenie kilku tutaj, mam nadzieję :wink:
:hut:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 09.10.2012 20:30

plavac napisał(a):Wróciłem wczoraj z wojaży z Żoną - wracając z Południa nie mogłem nie zahaczyć o Dolomity :D
Poodychaliśmy górskim powietrzem ...

To pięknie ! ... ale jestem przekonany, że i główny cel podróży dostarczył wiele radości ! :)
"Straszniem" ciekaw wrażeń ! :)

plavac napisał(a):A jak wróciłem już do Krakowa, to na nierównym krawężniku odnowiłem wczoraj kontuzję kostki ...

Ożeż ! ... to już gorzej :? ... mam nadzieję, że niegroźnie ! 8)

kaszubskiexpress napisał(a):Myślę, że Wojtek nie obraziłby się za wklejenie kilku tutaj, mam nadzieję

Na pewno nie będzie teraz protestował ! ;)
... właśnie wizytuje BiH i Czarnogórę, więc tu w najbliższym czasie nie zajrzy ! :D

Pozdrawiam.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 09.10.2012 22:41

mariusz-w napisał(a):Wojtek ... właśnie wizytuje BiH i Czarnogórę, więc tu w najbliższym czasie nie zajrzy ! :D


8O :D Cóż więcej powiedzieć, zagryzając paznokcie z zazdrości :lol:

Ale chłopaki nie płaczą :wink: .

Wojtek już dawno temu zgodził się na dolomitowe wrzutki, co z chęcią wykorzystuję, starając się nie naprzykrzać 8)
Panowie - poniżej 2 panoramy zrobione z przysiółka Pozzale ( nad Pieve di Cadore ) w kierunku północnym. Nie wiem, co jest na tych zdjęciach, to był nasz pierwszy pobyt w tych okolicach, przypuszczam , że fragment Dolomiti di Sesto. Zdjęcia były robione w kiepskich warunkach ( duża wilgotność, dzień wcześniej padało ). Pierwsze jest "saute", drugie, zbliżeniowe, podciągnięte w Irfanie.


Obrazek

Obrazek

Zrobiliśmy sobie mały spacer właśnie w tym miejscu, chociaż planowałem dłuższy, godzinny, z passo Monte Croce w kierunku Pian della Biscia. Ale zanosiło się na burzę, a co najmniej na deszcz, więc trzeba było zmienić plany. Chmury na przełęczy chętnie pokażę - muszę się tylko nieco "ogarnąć" po powrocie. Kostka owinięta bandażem nie ułatwia tego, ale nie jest tak źle jak myślałem. Do pracy kuśtykam :)
A jak Twoja noga, Mariuszu ? Chodziliśmy Waszymi ścieżkami - z pewnością to "odczuliście" :wink:
Wrażeń moc- nie mogło być inaczej .

Pozdrawiam :)
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 11.10.2012 18:58

plavac napisał(a): Chodziliśmy Waszymi ścieżkami - z pewnością to "odczuliście" :wink:

Oj tak, oj tak ! 8)

Reszta w mailu ! ... aby nie zaśmiecać. ;)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.10.2012 10:54

plavac napisał(a):Chmury na przełęczy chętnie pokażę - muszę się tylko nieco "ogarnąć" po powrocie. Kostka owinięta bandażem nie ułatwia tego, ale nie jest tak źle jak myślałem. Do pracy kuśtykam :)

Cóż, to też niezbyt dobra nowina. Ta o kuśtykaniu.
Niemniej, minął już tydzień. Jeszcze się ogarniasz? ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 16.10.2012 11:23

Franz napisał(a):Niemniej, minął już tydzień. Jeszcze się ogarniasz? ;)

No właśnie Mariusz wszędzie zniknął :/

Jak na kogoś, kto ma od metra czasu siedząc w domu, to mało się ostatnio udziela.
Niepokojące :?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.10.2012 11:33

weldon napisał(a):No właśnie Mariusz wszędzie zniknął :/

Jak na kogoś, kto ma od metra czasu siedząc w domu, to mało się ostatnio udziela.
Niepokojące :?

Właściwie, to ja do Twojego imiennika to kierowałem.
Dopiero co wróciłem i jeszcze nie zdążyłem się w całości zorientować. Obecności, nieobecności usprawiedliwione, itd...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.10.2012 13:52

Piotrze, nie daje mi spokoju spotkana w Julijskich trójka Krakowiaków. Przypomnę się z tamtym pytaniem.

Franz napisał(a):
plavac napisał(a):Kolega odpuścił w tym roku z powodu deszczu.
Tak mi przyszło na myśl... Czy ci Twoi koledzy nie pojechali potem przypadkiem w Alpy Julijskie? Bo spotkałem trójkę Krakusów, którzy mówili o przymiarce do Antelao.


Pozdrawiam,
Wojtek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 16.10.2012 14:24

weldon napisał(a):No właśnie Mariusz wszędzie zniknął :/

Jak na kogoś, kto ma od metra czasu siedząc w domu, to mało się ostatnio udziela.
Niepokojące :?

Jestem, jestem ...
Z tym "od metra" czasu to niby prawda, ale gorzej z humorem. :?
To "uziemienie" mi nie służy, dopadł mnie jakiś kryzys ... ale "się zbiorę" ! 8)

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.10.2012 16:31

mariusz-w napisał(a):Jestem, jestem ...
Z tym "od metra" czasu to niby prawda, ale gorzej z humorem. :?
To "uziemienie" mi nie służy, dopadł mnie jakiś kryzys ... ale "się zbiorę" ! 8)

Wiesz, jak najlepiej przezwyciężyć kryzys?
Zacznij wspomnienia z Dolomitów. :papa:

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dolomity - skalne twierdze - strona 118
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone