Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dolomity - skalne twierdze

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 07.08.2012 09:54

plavac napisał(a):Koledzy - Dolomity są przepiękne ...

Będzie trzeba to sprawdzić ! :)

plavac napisał(a):Wojtku - jak to zwykle bywa - z zaplanowanych dróg zrealizowaliśmy połowę. Łatwiejszą :)

Skąd ja to znam ! :)

plavac napisał(a):P.S. Mariuszu - za jakość zdjęć przepraszam - ale za to jeszcze ciepłe i pachnące 8)

Fakt !!! :? ................................ trącą "malizną" ;) ..................... bo tylko trzy ! :)

Również proszę o więcej, mogą być mniej ciepłe, bo pachnące to będą zawsze.
Byle do 1.09 gdyż później będziemy chłonąć Dolomity "organoleptycznie" ! 8)

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.08.2012 13:47

plavac napisał(a):Witajcie :)
Wróciłem z Dolomitów

Witaj, Piotrze. :D

plavac napisał(a):Wojtku - jak to zwykle bywa - z zaplanowanych dróg zrealizowaliśmy połowę. Łatwiejszą :)
Wprowadziłem Żonę i Przyjaciół w dolomitowy świat wejściem na Gran Cir i Cir V.

Planów zwykle nie daje się zrealizować w całości - przynajmniej u mnie tak już jest.
Ma to tę dobrą stronę, że pozostaje częściowy plan na kolejny wypad. ;)

plavac napisał(a):Potem było honornie - grań Masare.
Potem padało, więc pierwszorazowi wydrapali się na płaskowyż Gardenaccia a zaawansowani ( ja też ! ) wdrapali się ferratą Pertini na Stevia . Bajka :!:
Potem była radość z wejścia na Roda di Vael a na koniec mocny akcent - Brigate Tridentine ...

Piękne drogi przeszedłeś!

Zatem Stevię robiłeś w deszczu? Serio?
A jak jest z formalnym wejściem w ferratę teraz? Kiedy ja tam byłem, dolny łańcuch był zdemontowany, bo zieloni stawiali opór otwarciu tej drogi.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.08.2012 14:46

piotrf napisał(a):Wojtku , taką pętelkę to tylko na deser :D
Turkus jeziora widziany z góry i to w takiej oprawie . . . :D

Szkoda tylko, że nie zdążyło się do tego momentu przetrzeć na tyle, by móc w słonecznej krasie jezioro ujrzeć.

Pozdrawiam,
Wojtek
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 08.08.2012 00:50

Ferrata Sandro Pertini ( Stevia ) widnieje na mapie Tabacco 6, ale drogowskazów do niej z parkingu w Vallunga nie uświadczysz. Pierwszego odcinka liny istotnie nie ma, ale jest to brak symboliczny, kilkumetrowe nietrudne żeberko.
Za to gdyby Zieloni zdjęli ubezpieczenia dalej, to ... 8O Swoją drogą, tak dobrze i nowocześnie ( gumowe blokady na długim pionowym odcinku liny ) jeszcze nie spotkałem. Może za krótko się "wspinam" :)

Bawiliśmy się z deszczem w ciuciubabkę ... :?

Obrazek

Trochę nas pokropiło, na szczęście w środkowym, "odpoczynkowym" odcinku. Podjęta wtedy decyzja,by szybko ( ha, ha :!: :lol:) przeć w górę była słuszna - lunęło już na ścieżce zejściowej.

Wspominałem wtedy Wojtku, Twoje "wyścigi" z burzą w Dolomitach Lienzu ... noblese oblige :wink:
Ale tak naprawdę to mieliśmy dużo szczęścia.

Pozdrawiam Wszystkich 8)

P.S. Mariusz - wiesz, że już Ci zazdroszczę ?! :)
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 08.08.2012 08:08

Franz napisał(a):Szkoda tylko, że nie zdążyło się do tego momentu przetrzeć na tyle, by móc w słonecznej krasie jezioro ujrzeć.

plavac napisał(a):Bawiliśmy się z deszczem w ciuciubabkę ... :?

Nieodpowiednia pogoda ... to jedyny mój "stres" na wakacjach. :D

plavac napisał(a):P.S. Mariusz - wiesz, że już Ci zazdroszczę ?! :)

Każdy z nas ... raz jest przed, raz po ...
Ty ostatnio byłeś już dwa razy ! ... też zazdrościliśmy ! 8)
Teraz czas na nas i na Wojtka :) ... i niech to się tak kręci jak najdłużej ! :)


Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.08.2012 10:16

plavac napisał(a):Ferrata Sandro Pertini ( Stevia ) widnieje na mapie Tabacco 6, ale drogowskazów do niej z parkingu w Vallunga nie uświadczysz. Pierwszego odcinka liny istotnie nie ma, ale jest to brak symboliczny, kilkumetrowe nietrudne żeberko.

Czyli nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Na pierwszej stronie tego wątku, na samym początku, fotki nr 2 oraz nr 9 są robione na tej ferracie. Pewnie poznajesz. Przynajmniej drabinkowy mostek. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.08.2012 10:47

mariusz-w napisał(a):Myślę, że to nie przeszkadza, by ta trasa z opisem znalazła się i tutaj ... :)

Znalazłaby się i tak, tylko - zgodnie z chronologią zdarzeń - jeszcze ma czas. Ale wrzucę ją teraz w skrócie, byś mógł sobie zdanie wyrobić.

mariusz-w napisał(a):Teraz czas na nas i na Wojtka

Ja to jeszcze chciałbym w sierpniu w Alpy na kilka dni wyskoczyć. Tylko... muszę szybko jakieś ciekawe trasy sobie znaleźć. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.08.2012 14:14

Jeszcze trawers na przełęcz Trzech Krzyży i wrzucam plecak do wozu.
Początkowo rozważałem okrążenie Sorapissa w jeden dzień. Dobrze, że się na to nie zdecydowałem; nie poznałbym przeuroczego schroniska San Marco i nie ujrzałbym majestatycznych karawel na białym oceanie...
Załączniki:
P2370782.JPG
P2370787.JPG
P2370788.JPG
P2370794.JPG
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.08.2012 14:16

Ściągam buty - to koniec. Koniec tegorocznych Dolomitów. Szkoda. Zawsze czegoś żal, kiedy się kończy. Ale nie kończy się tak całkiem - zostaje we mnie. Wywożę ze sobą ogrom doznanych wrażeń. I nie kończy się - mam nadzieję - bezpowrotnie. Chcę przyjechać ponownie w Dolomity w następnym roku. W poprzednich latach się udawało, może uda się i w następnym? Oby...
Załączniki:
P2370795.JPG
P2370796.JPG
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 08.08.2012 23:52

Franz napisał(a):Na pierwszej stronie tego wątku, na samym początku ... Pewnie poznajesz. Przynajmniej drabinkowy mostek. :)


Poznaję :) Pamiętałem, że za mostkiem ... najtrudniejszy fragment. A sił coraz mniej ...

Obrazek


mariusz-w napisał(a): ... i niech to się tak kręci jak najdłużej ! :)


Absolutna zgoda :) Zatem trochę dolomitowej karuzeli ...


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Kolorowych snów ! 8)
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 09.08.2012 08:13

Franz napisał(a):Ja to jeszcze chciałbym w sierpniu w Alpy na kilka dni wyskoczyć.

... rozumiem, że jako przedsmak wrześniowych Dolomitów ! 8)

Franz napisał(a):Ściągam buty - to koniec. Koniec tegorocznych Dolomitów. Szkoda. Zawsze czegoś żal, kiedy się kończy. Ale nie kończy się tak całkiem - zostaje we mnie.

Taaa ... i dzięki relacji coś dla nas ! 8)

... a zimowity ! ... już się nie możemy doczekać, by się nad nimi pochylić ! :)


plavac napisał(a):Kolorowych snów ! 8)

Pięknie ! ... momentami groźnie !
... zobaczyłem fotki dopiero rano ... ale za to dzień będę miał kolorowy ! :)


Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.08.2012 12:19

plavac napisał(a):Pamiętałem, że za mostkiem ... najtrudniejszy fragment. A sił coraz mniej ...

Obrazek

Ludzkie sylwetki pozwalają znacznie lepiej oddać przebieg trasy. Fajnie masz...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.08.2012 12:32

mariusz-w napisał(a):
Franz napisał(a):Ja to jeszcze chciałbym w sierpniu w Alpy na kilka dni wyskoczyć.

... rozumiem, że jako przedsmak wrześniowych Dolomitów ! 8)

Nie. Alpy to jedno z dań głównych. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 09.08.2012 12:43

Franz napisał(a):Nie. Alpy to jedno z dań głównych. 8)

Straszny "żarłok" jesteś ! :roll: ... ogromne to twoje "menu" ! :D





... i bardzo dobrze ! :) 8)

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.08.2012 13:49

mariusz-w napisał(a):Straszny "żarłok" jesteś ! :roll: ... ogromne to twoje "menu" ! :D

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. ;)

Chociaż - w moim przypadku - to już możliwości coraz mniejsze, więc i dania skromniejsze...

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dolomity - skalne twierdze - strona 107
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone