Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dolomity - skalne twierdze

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 02.08.2012 13:51

Franz napisał(a):Ale nagle...

Obrazek


My też takie skalne ściany w tym roku oglądaliśmy.
Tyle, że...

z wody wystawały. :D

pzdr :wink:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 02.08.2012 13:52

weldon napisał(a):Znów się muszę o drut spytać - w PG widać taka niteczkę: to ma pomóc przy przejściu po tej pionowej skale? 8O

Franz napisał(a):Owszem, są odcinki, gdzie to jest trudne, męczące, bądź wręcz niemożliwe. Wtedy zostaje wyłącznie skała...

W tym roku będziemy stacjonowali blisko tej ferraty"I Magnifici 4".
Podejdziemy popodziwiać ją "z bliska" ... oczywiście z jakiegoś bardzo bezpiecznego miejsca ! :)

Pozdrawiam.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 02.08.2012 13:57

Ta nitka, niech będzie, że ma 9 mm, to mały pikuś w porównaniu z tym, gdzie by trzeba było nogi postawić :D

mariusz-w napisał(a):... z jakiegoś bardzo bezpiecznego miejsca ! :)

Mogę ci lornetkę pożyczyć.

Chociaż, jak na to patrzę, to moja może być za kiepska na "bezpieczne" oglądanie :lol:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.08.2012 14:13

longtom napisał(a):My też takie skalne ściany w tym roku oglądaliśmy.
Tyle, że...

z wody wystawały. :D

Poziomica "zero" dodaje wiele uroku takim skałom. 8)

mariusz-w napisał(a):W tym roku będziemy stacjonowali blisko tej ferraty"I Magnifici 4".

Zaraz spróbuję ją zlokalizować.

weldon napisał(a):Ta nitka, niech będzie, że ma 9 mm, to mały pikuś w porównaniu z tym, gdzie by trzeba było nogi postawić :D

Nooo... W przedłużeniu piarżystego tarasu, widocznego jeszcze poniżej kopczyka, dają sie zauważyć takie prawie poziome ryski w skale. Wystarczy, żeby czubek buta w nich zahaczyć. :lol:

Pozdrawiam,
Wojtek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 02.08.2012 14:18

Franz napisał(a):Wystarczy, żeby czubek buta w nich zahaczyć. :lol:

Weź pod uwagę, ze mówisz do kogoś, kto, w ferworze robienia zdjęć, niemal, ostatnio, z krawężnika spadł :D
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 02.08.2012 14:25

Franz napisał(a):
mariusz-w napisał(a):W tym roku będziemy stacjonowali blisko tej ferraty"I Magnifici 4".

Zaraz spróbuję ją zlokalizować.

... ta ferrata to "świeżynka" ... powstała 04.07.2010 roku ! 8)

Pozdrawiam.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 02.08.2012 14:31

weldon napisał(a):Mogę ci lornetkę pożyczyć.

Chociaż, jak na to patrzę, to moja może być za kiepska na "bezpieczne" oglądanie :lol:

Mam nadzieję , że HS wystarczy ! ;) :)
... ale dzięki za dobre chęci i troskę ! 8)

Jest też filmik tutaj

pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.08.2012 15:16

weldon napisał(a):
Franz napisał(a):Wystarczy, żeby czubek buta w nich zahaczyć. :lol:

Weź pod uwagę, ze mówisz do kogoś, kto, w ferworze robienia zdjęć, niemal, ostatnio, z krawężnika spadł :D

A widzisz! Już doceniasz kwestię asekuracji. :lol:

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.08.2012 16:42

mariusz-w napisał(a):... ta ferrata to "świeżynka" ... powstała 04.07.2010 roku ! 8)

Zlokalizowałem.
Kiedy w zeszłym roku planowalem Dolomity, to ją rozważałem. Odpadła po zobaczeniu tej fotki:

Obrazek

Za dużo krzaków, za mało skały. W efekcie zrobiłem zupełnie łatwą, piękną widokowo trasę po drugiej, znacznie bardziej alpejskiej, stronie doliny.

Pozdrawiam,
Wojtek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 03.08.2012 07:09

Franz napisał(a):Zlokalizowałem.

No tak jak piszą ... trasa-ferrata dość krótka i bardziej wspinaczkowa.

Taaa ... przejrzałem, przeanalizowałem i myślę że z Val de S. Nicolo' jest kilka ciekawych tras ... i to takich z którymi powinniśmy sobie poradzić.
W ogóle dolina oraz jej okolice bliższe i dalsze wyglądają atrakcyjnie biorąc pod uwagę nasze górskie "przygotowanie" !
"Sie obaczy" ! :) ;)

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.08.2012 13:34

mariusz-w napisał(a):Taaa ... przejrzałem, przeanalizowałem i myślę że z Val de S. Nicolo' jest kilka ciekawych tras ... i to takich z którymi powinniśmy sobie poradzić.

Spokojnie moglibyście również przejść trasę, którą ja tam zrobiłem. Z Baita Monzoni do Berg-Vagabunden Hütte i potem granią na zachód. Są pozostałości po pierwszej wojnie.

Znacznie ciekawsza widokowo jest Costabella (od Vagabundy na wschód), ale ona jest miejscami już trudniejsza.

Pozdrawiam,
Wojtek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 03.08.2012 14:05

Franz napisał(a):Spokojnie moglibyście również przejść trasę, którą ja tam zrobiłem. Z Baita Monzoni do Berg-Vagabunden Hütte i potem granią na zachód. Są pozostałości po pierwszej wojnie.

Zlokalizuję ! ;)

... w planie także Lagusel, Sas d'Adam, Ruf de S: Nciolo ... to tylko te miejsca w obrębie doliny. 8)
Planujemy oczywiście także wypady poza dolinę. 8)
Wszystko zależy od pogody.

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.08.2012 20:12

Po przewinięciu się nad wysoko zawieszoną kotliną Tondi di Sorapiss, coś się zmienia w jednolicie burym do tej pory świecie. Pojawia się nowe światło, chwilami słońce usiłuje się przebić przez cienką tutaj już warstwę chmur. Daje to niesamowite efekty cieni rzucanych przez wierzchołki turni na chmury nade mną.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 03.08.2012 20:26

Ładnie błądzi/przeplata się światło i chmury.
Ostatnie ujęcie super ... czuje się wielkość gór i piarżyska.

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.08.2012 12:27

mariusz-w napisał(a):Ładnie błądzi/przeplata się światło i chmury.

Fotkami nie potrafię tego we właściwy sposób oddać. Ale wyglądąło nieziemsko.

mariusz-w napisał(a):Ostatnie ujęcie super ... czuje się wielkość gór i piarżyska.

Obecność ludzkich sylwetek potrafi wiele wnieść do zdjęcia.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dolomity - skalne twierdze - strona 105
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone