Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dolomity - po prostu pięknie...

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Transalp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 22.07.2010
Dolomity - po prostu pięknie...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Transalp » 29.06.2014 23:57

Witajcie,

Dużo na ten temat jest na tym forum i nie tylko, jednak trzeba zobaczyć i przekonać się na żywo, jak to jest w rzeczywistości, aby utwierdzić się w przekonaniu jak One smakują.

Jak dotąd Dolomity i okolice poznawałem z perspektywy dwóch kółek, teraz przyszła kolej na dwie nogi.
Nie mogę powiedzieć, iż doszukałem się wszelkich niuansów wyrafinowanego smaku Marmolady i innych delicji, ale smakują wyśmienicie i muszę przyznać to otwartym tekstem.

W zależności od gustu, jeden lubi kwaśne, inny słone, tutaj kwaśnej miny nie można mieć w żadnym momencie, a słony jest może pot, który spływa po czole, kiedy coś pcha człowieka z plecakiem tam, gdzie czas zatrzymał się kilkadziesiąt tysięcy lat temu.
Na pewno są tutaj miejsca, które potrafią oczarować każdego. Klimatem, kolorem, ciszą, wiatrem, który być powinien, a go nie ma, czymś ulotnym - jak ostre jak brzytwa górskie powietrze. A najmocniej tym, że można zapomnieć o świecie, który zostawia się za plecami, tym bliskim i tym dalekim.
Zatem polecam podróż w to miejsce wszystkim, którzy chcą spotkać coś dziwnego, ulotnego i kruchego, i zarazem bardzo materialnego i głęboko oddziaływującego na wszelkie zmysły i wyobraźnię.

Wiosna, która teraz gości w Dolomitach, jest dla mnie trzecią wiosną w tym roku. Muszę wyznać, że wiosna w górach ma swój niepowtarzalny urok. Tą na pewno będę pamiętał długo i w rankingu wiosen w tym roku zajmie pierwsze miejsce.
Kwitnące łąki, delikatne rośliny, które próbują się przebić przez ciągle jeszcze leżący śnieg, wreszcie kwitnące bzy i kasztanowce w dolinach - ten widok na tle ośnieżonych skalnych gmachów, nie pozwala zamykać oczu nawet na chwilę. A kiedy już przykłada się głowę do snu, te obrazy czały czas szaleją pod powiekami.

Kolory i ich tonacje w jakich tonie to miejsce ... dobrze, chyba już za dużo słów.
-
Obrazek

-
Obrazek

-
Obrazek

-
Obrazek

-
Obrazek

-
Obrazek

Pozdrawiam
T
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.06.2014 00:03

Transalp napisał(a):Dolomity - po prostu pięknie...

Bez wątpienia. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 30.06.2014 08:26

Transalp napisał(a):... Dolomity ........ smakują wyśmienicie.
......................................
Na pewno są tutaj miejsca, które potrafią oczarować każdego. Klimatem, kolorem, ciszą, wiatrem,....
...........................................
A najmocniej tym, że można zapomnieć o świecie, który zostawia się za plecami,.......
......................................
A kiedy już przykłada się głowę do snu, te obrazy cały czas szaleją pod powiekami.


Wszystko najczystsza prawda ... bez wątpienia. 8)

pozdrawiam.
Transalp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Transalp » 01.07.2014 21:23

Tak,
smaki różne, kolory wyraziste, zapachy intrygujące, kształty fascynujące, struktury nieziemskie... i co jeszcze?
- może to?
Obrazek

- gdzie indziej...
Obrazek

- idąc w górę...
Obrazek

- kołysając się w rytm wzgórz...
Obrazek

- czekając na chwilę wytchnienia...
Obrazek

Pozdrawiam
Tomek
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 02.07.2014 10:40

Transalp napisał(a):
Pozdrawiam
Tomek


Odwzajemniam

Tomek :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.07.2014 22:38

Witaj Tomku
Cieszę się , że ruszyłeś z kolejną relacją , tymbardziej że do "jednośladowych" dokładasz teraz zdjęcia robione " z buta " , w dodatku z takich pięknych miejsc . . . 8)

Dolomity - tak jak w tytule
Zagadkowo zabrzmiało mi zdanie o trzeciej wiośnie w tym roku :?: . Zmiany półkul , czy metafora :?:

Rośnie na forum grupa miłośników gór wszelakich :D


Pozdrawiam
Piotr
Transalp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Transalp » 02.07.2014 22:44

Nie trzeba wiele.
Każdy z 360 st., które mam do dyspozycji, dostarcza tyle emocji, że nie jestem w stanie nad nimi zapanować.
Każde ze spojrzeń, które przykuwają te dziwne kształty, pozostawia w pamięci jednocześnie przesyt wrażeń i poczucie ulotności i związanej z tym straty.

Czyż to nie dziwne?

Obrazek

Może to wszystko nie jest prawdą?

Obrazek

Komu to potrzebne?

Obrazek

Dlaczego tak się dzieje?

Obrazek

Czy po to tam jestem?

Obrazek

Czemu to ma służyć?

Obrazek

Pozdrawiam

Tomek
Transalp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Transalp » 03.07.2014 22:21

piotrf napisał(a):Zagadkowo zabrzmiało mi zdanie o trzeciej wiośnie w tym roku :?: . Zmiany półkul , czy metafora :?:


Cześć Piotr,

Nie to nie metafora. Miałem okazję podróżować trochę w tym roku. I w związku z tym, takie wiosenne porównanie.

Pozdrawiam
Tomek
Transalp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Transalp » 03.07.2014 22:46

A wracając do wiosny w Dolomitach, a właściwie: jaka ona jest?

Jest na pewno inna niż gdzie indziej. Inność to, przede wszystkim powietrze, które nie odpręża jak to bywa wiosną. Natomiast jego krystaliczna czystość, odczuwana na każdym kroku, porusza.
Kiedy wędrowałem po górach, każdy kamień, szczegół skały, odcień wydobywany przez padające pod dużym kątem światło, jest niesamowicie ostry. Pomiędzy odcieniami barw, nawet drobnymi, jest dostrzegalna niesamowita separacja. To wszystko widać. Przejścia tonalne od bardzo jasnych, po ciemne, aż kłują w oczy.
Czasami siadałem gdzieś na skale, czy w zaciszu załomów skalnych i podziwiałem to, ile natura ma do zaproponowania. Paleta kolorów, mimo, iz stosunkowo uboga, jest nieprawdopodobnie fascynująca. Nawet cienie, które rozbiegają się po poszarpanych strukturach skał, w ostrym słońcu, które powinno je tłumić, uprawiają swoje rozbiegane kontrastowo gierki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 04.07.2014 07:46

Fantastycznie!
Transalp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Transalp » 04.07.2014 22:13

Obrazek

Ścieżka, szlak, droga - nitka prowadząca do celu wędrówki.
Bardziej lubię te pod górę.
Nie dlatego, że wymagają więcej wysiłku, czy bywają bardziej uciążliwe. Nie.
We wchodzeniu jest oczekiwanie. Wchodzenie to dążenie. Nadzieja na pojawienie się czegoś nowego z jednej strony. Nuta niepokoju, która narasta i wzmaga poczucie oddalenia z drugiej.
Przebyta odległość, pozostająca za plecami, działa jak przeciwległy do mojego biegun magnesu, przyciągający do początku podróży. Tam pozostaje wszystko znajome, bezpieczne i stabilne.
Wszystko to, co zostaje powoduje jednak odwrotną reakcję. Pomimo przyciągania idę dalej w kierunku źródła siły odpychającej. Chęć przerwania poczucia spokoju i stabilizacji wyzwala energię konieczną do pokonania ujemnego oddziaływania. Krok do przodu po nieznanej ścieżce, obraz pojawiający się przed oczami, powiększa moją przestrzeń orbitującą wokół mnie, wypełniając ją miriadami nowych doznań i emocji.
Kiedy brakuje umiejętności, sprzęt nie zapewnia odpowiedniego zabezpieczenia, podejmuję decyzję: dalej nie idę... Pojawia się żal i poczucie zamykania się ścieżki. Z tyłu przestrzeń, przede mną ściana...

Obrazek

Pozdrawiam
T
Transalp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Transalp » 08.07.2014 22:49

Kiedy spoglądasz przed siebie, w bok zapominasz skąd przychodzisz, co zostawiłeś za sobą.
Przestrzeń ukształtowana przez czas.
Dar natury dla tego, który w tej chwili jest obserwatorem.
Niekończące się serie obrazów, odchodzące i przychodzące z wiatrem, słońcem, kamieniami sunącymi po piargach w swoim ruchu po grawitacyjnej ścieżce, plastrami śniegu kłującego w oczy skrzącymi się igłami.
Uciekający czas widza, zmienia statyczny obraz wielkich skalnych cielsk w kameralne widowisko pełne scen godnych płócien szalonych impresjonistów.
Cienie i plamy światła naprzemian zmieniające koloryt skalnym gigantów czarują wzrok i zapychają do granic możliwości spragnioną takich fajerwerków pamięć.
-
Obrazek
-
Obrazek
-
Obrazek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 08.07.2014 23:49

Wspaniałości 8)

Dolomity są piękne . Swiat jest piękny . . .


Pozdrawiam
Piotr
Transalp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Transalp » 18.07.2014 22:55

Obrazek

Jedno z moich ulubionych zdjęć,

Pozdr.
T
Ostatnio edytowano 18.07.2014 23:29 przez Transalp, łącznie edytowano 1 raz
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.07.2014 22:57

Transalp napisał(a):
Jedno z moich ulubionych zdjęć,

Pozdr.
T

Fantastyczne :P .
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Dolomity - po prostu pięknie...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone