Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dokąd z dzieckiem 3 letnim

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agata_304
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata_304 » 16.01.2008 23:37

Maciek95 napisał(a):Ja osobiście polecałbym wyspę Rab i miejscowość Lopar z Rajską plażą - piaszczystą o bardzo łagodnym zejściu.



a jakieś namiary ewentualnie na kwatery?
Zraja
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zraja » 18.01.2008 13:06

Ja zamierzam po raz 3 jechać na Ciovo, jak byliśmy pierwszy raz starsza córka miała rok i 8 m-cy, potem 2 i 8 m-cy. W tamtym roku przerwa na urodzenie drugiej córeczki i w tym roku się przymierzamy na czerwiec. Mam nadzieję, że młodsza, która będzie miała wtedy prawie roczek, okaże się podobną podróżniczką do siostry i nie sprawi nam problemu
piotr_plock
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 29.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr_plock » 18.01.2008 13:26

@Zraja

a jaką trasą jechaliście, i gdzie wypadał nocleg (jesli był)?
jak możesz, napisz tez godzinę wyjazdu i przyjazdu na miejsce? - ja startuję po raz pierwszy w sierpniu, też z Mazowsza i też na Ciovo
pozdrawiam
Zraja
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zraja » 18.01.2008 16:04

Nie wiem czy dobrze wszystko zapamiętałam, ale mniej więcej było tak:
Pierwszy raz jechaliśmy przez Słowację, Węgry, BiH, z noclegiem nad Balatonem omijając raczej autostrady, wyjeżdżaliśmy wtedy z Radomia ok 4 rano, nad Balatonem byliśmy koło20.00, ale trzeba doliczyć ze 2 godz, jakie błądziliśmy po Budapeszcie. Rano pobudka i ok 6.00 wyjazd i koło 18.00 na Ciovo. Ale robiliśmy sporo przerw. Drugi raz Słowacja, Węgry, wyjazd o podobnej porze, więcej jazdy autostradami, po drodze nocleg gdzieś przy granicy Węg/Chorw, drugiego dnia zwiedzanie Plitwic po drodze i na miejscu byliśmy ok 22.00
Maciek95
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 18.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciek95 » 18.01.2008 22:35

agata_304 napisał(a):
Maciek95 napisał(a):Ja osobiście polecałbym wyspę Rab i miejscowość Lopar z Rajską plażą - piaszczystą o bardzo łagodnym zejściu.



a jakieś namiary ewentualnie na kwatery?


Ja osobiście byłe na campie San Marino i gorąco go polecam dużo ludzi ale super warunki sanitarne, z apartamentem tez nie było problemu my zdecydowaliśmy się na tańszy wariant :D
holiday
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 16.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) holiday » 24.01.2008 11:33

My byliśmy z dzieckiem w Lopar. Było super. Może sama miejscowość nie zachwyca, nie ma w niej charakterystycznych buwoli chorwackich, po prostu małe turystyczne miasteczko. Jednak plaże dla dzieciaków są super. Rajska plaża jest bardzo długo płytka, jak dorosły chce popływać to musi sporo przejść żeby wejśc do głębszej wody. Jednak wszystkie inne w okolicy dla mnie jeszcze lepsze, też z piaseczkiem, z bardzo urozmaicona linią brzegową i pięknymi krajobrazami (np. Ciganka i sąsiednie). Naprawdę warto. Sporo jest na tej stronie ( o okolicy, kwatery) www.lopar.hr
Jedynie to co mnie wkurzało na ościeżnych plażach Lopar, to golasy, ale potem już odpuściłam, nie zwracałam uwagi na te zniekształcone i nie pierwszej młodości tyłki - bo tylko takie widziałam.
W tym roku Ciovio, decyzję podjęłam dzięki cromaniakom, chociaż chętnie wróciłabym do Lopar, ale też trzeba zwiedzić inne miejsca.
W Lopar byliśmy w 2006 z 2,5 letnim synkiem teraz doszła nam córeczka i na wakacjach będzie miała trochę powyżej roku.
Zraja
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zraja » 24.01.2008 12:32

Holiday, a kiedy będziecie na Ciovo, bo my z podobnym "inwentarzem":)
holiday
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 16.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) holiday » 24.01.2008 20:34

Zraja!
Planujemy wyjazd na koniec sierpnia, a Wy?
Mamy nadzieję, że nie bedzie już tak tłoczno i jednocześnie liczymy na sloneczna pogodę. W Loparze byliśmy pod koniec czerwca.
Zraja
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zraja » 25.01.2008 09:56

A my planujemy drugą połowę czerwca:)
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 25.01.2008 11:02

Witajcie

Po pewnych pomocach forumowiczów :) i po czytaniu czytaniu cro.pl stwierdziłem jednak ze lepiej pojechać z dzieckiem do spokojnej miejscowości ale nie oddalonej daleko od jakiegoś centrum. (Makarska) W miarę spokojnie (Zivogosce Blato) a zawsze jak sie gdzieś weźmie malucha to dla niego rozrywka (samochodem), Najlepiej mieć dobrą bazę wypadową , malizna nie wytrzyma nie wiadomo ile na plaży. Wakacje w mieście z dzieckiem - to chyba nie oto chodzi. Jedziemy na początku sierpnia, fajnie by było jak by można się do kogoś dołączyć lub do nas się ktoś dołączył z dziećmi w podobnym wieku. Zabawa pewna :) Pozdrawiam.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Dokąd z dzieckiem 3 letnim - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone