Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dokąd na wakacje z dzieckiem - Dalmacja

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MamaMieszka
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 15.02.2009
Dokąd na wakacje z dzieckiem - Dalmacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) MamaMieszka » 16.02.2009 00:00

Witam,

Mimo usilnych starań w przeglądaniu forum nie jestem w stanie obyć się bez Waszej pomocy. Mam już mały mętlik w głowie.

Planujemy wakacje z mężem i 2,5 letnim synkiem w czerwcu w Chorwacji. Zamierzamy jechać autem i zatrzymać się w apartamencie. Chcemy oprócz wylegiwania się na plaży troszkę zwiedzać i cieszyć oko krajobrazami.
Wstępnie stawiamy na Dalmację i okolice Splitu.

Proszę dajcie znać czy obieramy dobry kierunek i zaproponujcie kilka miejscowości.

Wielkie dzięki za pomoc.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 16.02.2009 00:33

Mamo Mieszka.
Dalmacja to dobry wybór :)
Z racji chęci zwiedzania skłaniałabym się bardziej ku opcji lądowej.
Można spróbować spojrzeć za Split i tam planować urlop.
Hm ... albo zacząć od Zadaru.
A gdzie konkretnie?
Tego nie potrafię Ci podpowiedzieć, bo podobało mi się i w ok. Zadaru, i w Vodicach, i w miejscowości Primošten, że nie wspomnę o Drašnicach.

Zajrzyj do relacji z podróży.
Na pewno coś Ci tam wpadnie w oko.
Zwłaszca, że cromaniacy tak fajnie opisują miejsca, które odwiedzili w HR.

Pozdraviam
MamaMieszka
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 15.02.2009
Dzięki

Nieprzeczytany postnapisał(a) MamaMieszka » 16.02.2009 00:38

Witam,

bardzo dziękuję za podpowiedzi - rzeczywiście wszystkie drogi prowadzą mnie "relacji z podróży".

Pozdrawiam serdecznie
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 16.02.2009 02:28

adams01
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 23.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) adams01 » 16.02.2009 03:56

Ja mogę polecić Baśkę Vodę, nasz syn był w podobnym wieku jak tam byliśmy. Ładna plaża nawet z odrobiną "piasku" (zapewne przemielony drobny kamień).Dobra baza wypadowa do sąsiednich miejscowości.
Kameralna miejscowość, bez wielkich tłumów jak np.w Makarskiej.
Byłem również w Podgorze, też fajna miejcowość ale wybrałbym Baśkę
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 16.02.2009 14:25

Proponuję dołożyć kilka kilometrów na południe i pomieszkać na Peljesacu (Trstenik, Żuljana, Borak etc.) - spędzisz familijne wakacje at its best. Widoki, cisza + świetna baza wypadowa na okoliczne wyspy (Korcula, Mljet etc.), do Dubrovnika i do Bośni. Sprawdziliśmy ten wariant w zeszłym roku i w tym roku wybieramy się tam ponownie (a rzadko jeździmy dwukrotnie w to samo miejsce...). Pozdrowienia.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 16.02.2009 15:24

Peljesac jest przepiękny, ale z małym dzieckiem jest to jednak daleko ,a Riwiera Makarska w czerwcu jest jeszcze cicha i spokojna wiec uważam, ze autorka topiku dobrze kombinuje :)

Pozdrawiam
Kicha
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 10.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kicha » 16.02.2009 16:06

a ja polecam wyspę PAG, bylem tam w czerwcu 2008 z 4 letnia i 10 miesieczna corka i byl osuper. Okolica bardzo spokojna, ale i bogata w atrakce turystyczne i ten paski sir, mniam mniam :)
adams01
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 23.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) adams01 » 16.02.2009 20:33

Zgadzam się z Ines
"Peljesac jest przepiękny, ale z małym dzieckiem jest to jednak daleko ,a Riwiera Makarska w czerwcu jest jeszcze cicha i spokojna wiec uważam, ze autorka topiku dobrze kombinuje "

Mamy wspaniałe wpomnienia jeszcze z podróży poślubnej.Ach było cudownie!!!
Ostatnio edytowano 16.02.2009 23:21 przez adams01, łącznie edytowano 1 raz
arcchie
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 14.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) arcchie » 16.02.2009 23:05

Mamy pięcioletnią córkę i co roku jeździmy do Czarnogóry i Chorwacji. Z doświadczenia wiem, że podstawą wyjazdu z dzieckiem jest dobre planowanie trasy, tak, by była jak najmniej uciążliwa. W Czarnogórze naszą bazą jest miasto Bar, skąd jeździmy po całym wybrzeżu. W Chorwacji byliśmy min. w Molunat ( Dubrownik), Orebic ( cały ciekawy półwysep i ok. 200 km do Mostaru), Omis z ładną plażą dla dzieci, Moscenicka Draga (cała riwiera Opatijska i Rijeka), Pula (piękny Kamieniak), Okrug Gornji ( Trogir, Split, Sibenik, Skradin, wodospady KRKA). Nie lubimy siedzieć w miejscu, więc na pobyt w każdej z tych miejscowości decydowaliśmy się ze względu na bliskość ciekawych miejsc i oczywiście na piękne widoki za oknem. W każdym z powyższych miejsc znajdziesz plaże dla dzieci a w Molunat nawet plaże tylko dla siebie. W tym roku również będziemy w Barze a później na Istrii. Już nie potrafimy spędzać wakacji w innym regionie. Pozdrawiam serdecznie i powodzenia w szukaniu.
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 17.02.2009 00:46

Witam serdecznie wszystkich,
również chciałem nawiązać do tematu, planuje wyjazd na wyspę Brać
czy to dobry wybór właśnie pod kątem dzieci (7,12 lat) chodzi o plażę
ale nie w Bol bo tam bardzo drogo.
Nie ukrywam że miejscem tym zainspirowała mnie Ines, stąd liczę na jej podpowiedź. Zależy mi na miejscu z tzw. łagodnym zejściem (grunt pod nogami)
I jeszcze jedno, znajomi twierdzą że wyjazd początkiem lipca w tamte rejony to nieporozumienie. Czy mógłby ktoś podzielić się doświadczeniami z temperaturą. (przy okazji, bo wiem że to inny temat)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 17.02.2009 01:45

stary_jac napisał(a):Witam serdecznie wszystkich,
również chciałem nawiązać do tematu, planuje wyjazd na wyspę Brać
czy to dobry wybór właśnie pod kątem dzieci (7,12 lat) chodzi o plażę
ale nie w Bol bo tam bardzo drogo.
Nie ukrywam że miejscem tym zainspirowała mnie Ines, stąd liczę na jej podpowiedź. Zależy mi na miejscu z tzw. łagodnym zejściem (grunt pod nogami)
I jeszcze jedno, znajomi twierdzą że wyjazd początkiem lipca w tamte rejony to nieporozumienie. Czy mógłby ktoś podzielić się doświadczeniami z temperaturą. (przy okazji, bo wiem że to inny temat)


Ja mogę pomóc jedynie podsyłając mój link do relacji (dobrze opisane miasteczka z dużą ilością zdjęć :)
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=21203&start=0
i wysłać namiary na kwaterę.
ps. Nie rozumiem o co chodzi z tą temperaturą, że niby będzie za gorąco?

Pozdrawiam
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 17.02.2009 20:25

[quote=" wysłać namiary na kwaterę.
ps. Nie rozumiem o co chodzi z tą temperaturą, że niby będzie za gorąco?
[/quote]

byłbym wdzięczny za namiary na kwaterę, za relacje dzięki (znam ją prawie na pamięć :lol: )
Znajomym chodziło o temperaturę (że za gorąco) ale to już sprawdziłem z pogodą to zawsze loteria choć prawdopodobieństwo dobrej na Cro jest nieporównywalne do nas.
I jeszcze może banalne pytanko, czy z racji że to wyspa ceny są wyższe w sklepach, kafejkach etc. (kwatery to mogłem porównać) co wydaje się oczywiste, tylko o ile ?? ( +-% )

Pozdrawiam
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 17.02.2009 20:54

Też myślałam, że na wyspach drożej, ale nic z tych rzeczy..ceny jak na lądzie..a na jaki mail mam wysłać namiar??

Pozdrawiam
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 17.02.2009 22:26

oj.. sorry
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
jeszcze raz dzieki
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Dokąd na wakacje z dzieckiem - Dalmacja
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone