Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dojazd na Korculę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kitt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 05.04.2010
Dojazd na Korculę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitt » 13.05.2010 13:29

Bok Svima!
Wybieram się czteroosobową rodziną na Korculę na przełomie czerwca i lipca. Po drodze chciałem zobaczyć Plitvicka Jezera - stąd pomysł, żeby pierwszy nocleg zrobić właśnie tam. Po obejrzeniu jezior (nie chcę się spieszyć) - trzeba by się przemieścić bliżej w stronę Korculi.
Tu właśnie pytanie:
Na Korculę pasowało by dotrzeć niezbyt późno - żeby poszukać czegoś na miejscu "w ciemno". Pasowało by więc popłynąć ze Splitu promem o 10:15. Gdzie zrobić sobie drugi nocleg?
W Splicie jest chyba dosyć drogo i pewnie będzie problem znaleźć coś tańszego na jedną noc. Gdzie po drodze są niezbyt drogie pensjonaciki przyzwyczajone do goszczenia na jedną noc (niezbyt drogie => cena<=15EUR/os.).
A może nie płynąć ze Splitu - tylko podjechać bliżej Orebica i tam się przenocować i przeprawić?

Pozdrav
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.05.2010 13:36

Sądzę, że z Plitvic to na jeden strzał już na Korčule się śmignie. W miarę rano wstać i albo do autostrady dobić albo Starą Drogą. My z Grazu ruszamy o 9 i w okolicach Orebića jesteśmy ok 17-18 a z Plitvic masz bliżej. I nie bawiłbym się w prom chyba, że mówimy o promie Ploče-Trpanj... I to nie koniecznie...
wojciech70
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 13.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciech70 » 13.05.2010 14:47

Kitt napisał(a):A może nie płynąć ze Splitu - tylko podjechać bliżej Orebica i tam się przenocować i przeprawić?

Pozdrav


Myślę, że płynięcie ze Splitu nie ma sensu, lepiej wyprawić się z Plocze (Ploče) (wada-promy kiepsko chodzą), albo przejechać przez pł. Plejesac i prom z Orebic.

Pozdrawiam:

Wojciech
Kitt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitt » 13.05.2010 14:56

Bocian napisał(a):Sądzę, że z Plitvic to na jeden strzał już na Korčule się śmignie. W miarę rano wstać i albo do autostrady dobić albo Starą Drogą. My z Grazu ruszamy o 9 i w okolicach Orebića jesteśmy ok 17-18 a z Plitvic masz bliżej.

Obawiam się, że jak na Korculi będziemy po 20:00 - to trudniej będzie coś fajnego znaleźć "w ciemno" - a i pozycja negocjacyjna jakby gorsza... :)
fancroatia
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fancroatia » 13.05.2010 15:15

Na przełomie czerwca i lipca na półwyspie Plejesac znajdziesz bezproblemowo jakąś kwaterę. Pojedynczy nocleg będzie droższy ale nie sądzę, żebyś miał jakiś problem. Promy z Orebica kursują co godz.

http://www.jadrolinija.hr/pdfs/634.2010.ljeto.hr.pdf
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.05.2010 15:49

Kitt napisał(a):
Bocian napisał(a):Sądzę, że z Plitvic to na jeden strzał już na Korčule się śmignie. W miarę rano wstać i albo do autostrady dobić albo Starą Drogą. My z Grazu ruszamy o 9 i w okolicach Orebića jesteśmy ok 17-18 a z Plitvic masz bliżej.

Obawiam się, że jak na Korculi będziemy po 20:00 - to trudniej będzie coś fajnego znaleźć "w ciemno" - a i pozycja negocjacyjna jakby gorsza... :)

Nie sądzę, żebyście byli na 20.00 Tak jak pisałem my ruszając z Grazu jesteśmy w Potomje, 15km przed Orebić, ok 17-18, jadąc autostradą do Ravca i potem Jadranką do Ston i dalej przez Pelješac. Zatrzymywanie się i nocowanie na Pelješcu jest dla mnie trochę bez sensu ale zrobicie jak chcecie :) Jeśli macie dużo czasu... :) Rzeczywiście jeśli chcecie jeszcze jechać dalej na Korčuli to może Plitvice zrobić w drodze powrotnej...
Kitt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitt » 13.05.2010 15:51

fancroatia napisał(a):Na przełomie czerwca i lipca na półwyspie Plejesac znajdziesz bezproblemowo jakąś kwaterę. Pojedynczy nocleg będzie droższy ale nie sądzę, żebyś miał jakiś problem.


A gdzieś wcześniej po drodze - powiedzmy w połowie drogi między Plitvicami a Orebicem? Gdzie najlepiej szukać niedrogiego noclegu na jedną noc jadąc autostradą o 21:00?
Kitt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitt » 13.05.2010 15:55

Bocian napisał(a):
Kitt napisał(a):
Bocian napisał(a):Sądzę, że z Plitvic to na jeden strzał już na Korčule się śmignie. W miarę rano wstać i albo do autostrady dobić albo Starą Drogą. My z Grazu ruszamy o 9 i w okolicach Orebića jesteśmy ok 17-18 a z Plitvic masz bliżej.

Obawiam się, że jak na Korculi będziemy po 20:00 - to trudniej będzie coś fajnego znaleźć "w ciemno" - a i pozycja negocjacyjna jakby gorsza... :)

Nie sądzę, żebyście byli na 20.00 Tak jak pisałem my ruszając z Grazu jesteśmy w Potomje, 15km przed Orebić, ok 17-18, jadąc autostradą do Ravca i potem Jadranką do Ston i dalej przez Pelješac.


No tak - ale my te Plitvice chcemy jeszcze pooglądać. Jeżeli wyjedziemy stamtąd o 14:00... Chyba, że dwa noclegi w Plitvicach?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.05.2010 16:02

Kitt napisał(a):
Bocian napisał(a):
Kitt napisał(a):
Bocian napisał(a):Sądzę, że z Plitvic to na jeden strzał już na Korčule się śmignie. W miarę rano wstać i albo do autostrady dobić albo Starą Drogą. My z Grazu ruszamy o 9 i w okolicach Orebića jesteśmy ok 17-18 a z Plitvic masz bliżej.

Obawiam się, że jak na Korculi będziemy po 20:00 - to trudniej będzie coś fajnego znaleźć "w ciemno" - a i pozycja negocjacyjna jakby gorsza... :)

Nie sądzę, żebyście byli na 20.00 Tak jak pisałem my ruszając z Grazu jesteśmy w Potomje, 15km przed Orebić, ok 17-18, jadąc autostradą do Ravca i potem Jadranką do Ston i dalej przez Pelješac.


No tak - ale my te Plitvice chcemy jeszcze pooglądać. Jeżeli wyjedziemy stamtąd o 14:00... Chyba, że dwa noclegi w Plitvicach?

No ja tak to zrozumiałem... Przyjeżdżacie, nocujecie, zwiedzacie, nocujecie i śmigacie z rana na Korčulę... Jeśli macie zamiar jechać po zwiedzaniu, a to ok 5h, to może być ciężko bo będziecie zmęczeni... Jeśli macie zamiar nocować pomiędzy Plitvicami a Pelješcem to chyba lepiej jednak przespać dwie noce w Plitvicach niż jechać 4h i nocować...
Kitt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitt » 13.05.2010 16:41

Bocian napisał(a):
Kitt napisał(a):
Bocian napisał(a):
Kitt napisał(a):
Bocian napisał(a):Sądzę, że z Plitvic to na jeden strzał już na Korčule się śmignie. W miarę rano wstać i albo do autostrady dobić albo Starą Drogą. My z Grazu ruszamy o 9 i w okolicach Orebića jesteśmy ok 17-18 a z Plitvic masz bliżej.

Obawiam się, że jak na Korculi będziemy po 20:00 - to trudniej będzie coś fajnego znaleźć "w ciemno" - a i pozycja negocjacyjna jakby gorsza... :)

Nie sądzę, żebyście byli na 20.00 Tak jak pisałem my ruszając z Grazu jesteśmy w Potomje, 15km przed Orebić, ok 17-18, jadąc autostradą do Ravca i potem Jadranką do Ston i dalej przez Pelješac.


No tak - ale my te Plitvice chcemy jeszcze pooglądać. Jeżeli wyjedziemy stamtąd o 14:00... Chyba, że dwa noclegi w Plitvicach?

No ja tak to zrozumiałem... Przyjeżdżacie, nocujecie, zwiedzacie, nocujecie i śmigacie z rana na Korčulę... Jeśli macie zamiar jechać po zwiedzaniu, a to ok 5h, to może być ciężko bo będziecie zmęczeni... Jeśli macie zamiar nocować pomiędzy Plitvicami a Pelješcem to chyba lepiej jednak przespać dwie noce w Plitvicach niż jechać 4h i nocować...


Dlaczego? Ja myślę, że wystarczy jak pozwiedzamy do 14:00, potem jakiś obiadek - i do wieczora można jechać dalej - zawsze to parę godzin bliżej celu.
Nocowanie drugą noc w Plitvicach ma tylko jedną zaletę - nie trzeba się martwić, że się nie ma noclegu...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.05.2010 17:03

Do wieczora to będziecie w Orebić... Na Korčule jest 30 minut promem. Będziecie parę minut od celu a nie parę godzin bliżej :):) Nie wiem jak jest z zakwaterowaniem na jedna noc, Orebić to raczej nie miasteczko tranzytowe. Lepiej szukać gdzieś wcześniej , w okolicach Stonu na przykład... poza tym można zjeść w Mali Ston znakomite owoce morza...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2010 20:58

Bocian napisał(a):.... Orebić to raczej nie miasteczko tranzytowe. Lepiej szukać gdzieś wcześniej ...

Kiedyś machnąłem na raz trasę Wrocław - Orebic przez Ston, ale dojechaliśmy ok.21.00. Nocleg na 1 noc udało nam się znaleźć w pół godziny, a na drugi dzień od rana zaczęliśmy poszukiwania kwaterki docelowej.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 13.05.2010 21:11

Najlepiej wyjechać wieczorem z Plitvic , by bardzo wcześnie rano ustawić się w kolejce na prom w Drveniku ... http://www.korcula.net/grad/pitanja/q13.htm ... i już jesteś na Korculi :D
Kitt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitt » 13.05.2010 22:26

mkm napisał(a):Najlepiej wyjechać wieczorem z Plitvic , by bardzo wcześnie rano ustawić się w kolejce na prom w Drveniku ... http://www.korcula.net/grad/pitanja/q13.htm ... i już jesteś na Korculi :D


"From Aug 26th line suspended until further notice" :(
Kitt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitt » 13.05.2010 22:31

slapol napisał(a):Kiedyś machnąłem na raz trasę Wrocław - Orebic przez Ston, ale dojechaliśmy ok.21.00. Nocleg na 1 noc udało nam się znaleźć w pół godziny, a na drugi dzień od rana zaczęliśmy poszukiwania kwaterki docelowej.

Jaka była cena tej jednodniowej kwaterki?
To był apartament, pokój, hotel?
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone