Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dojazd na Korculę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2010 08:45

Kitt napisał(a):
slapol napisał(a):Kiedyś machnąłem na raz trasę Wrocław - Orebic przez Ston, ale dojechaliśmy ok.21.00. Nocleg na 1 noc udało nam się znaleźć w pół godziny, a na drugi dzień od rana zaczęliśmy poszukiwania kwaterki docelowej.

Jaka była cena tej jednodniowej kwaterki?
To był apartament, pokój, hotel?


2005 rok, więc mogę nieco się pomylić, ale chyba 40 euro za 3 osoby. To był pokój z łazienką i tarasem (wspólna kuchnia dla kilku pokoi). Przy głównej ulicy Orebica. Był piątek wieczór, a gospodyni miała gości od soboty - zdecydowała się nam pomóc, mówiąc że wypranie pościeli to nie problem :) Po drugiej stronie ulicy kolega z rodzinką (4 osoby) znalazł coś podobnego. Był początek lipca. Nie wiem, czy mieliśmy farta, czy po 5 latach coś się w tej kwestii zmieniło.
Pozdrav
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.05.2010 10:36

No jak Sławek tak mówi to wal śmiało :) Ja podawałem tylko swoje przemyślenia :):)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2010 14:14

Bocian napisał(a):No jak Sławek tak mówi to wal śmiało :) Ja podawałem tylko swoje przemyślenia :):)

A ja stare dane... :wink: :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.05.2010 14:22

slapol napisał(a):
Bocian napisał(a):No jak Sławek tak mówi to wal śmiało :) Ja podawałem tylko swoje przemyślenia :):)

A ja stare dane... :wink: :lol:

Chodzi o to, żeby było na Ciebie jakby co... :):)
mala
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 22.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mala » 14.05.2010 15:06

mkm napisał(a):Najlepiej wyjechać wieczorem z Plitvic , by bardzo wcześnie rano ustawić się w kolejce na prom w Drveniku ... http://www.korcula.net/grad/pitanja/q13.htm ... i już jesteś na Korculi :D


od tego roku promy zDrvwnika na Korcule nie pływają :(
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 14.05.2010 17:09

Kitt napisał(a):
mkm napisał(a):Najlepiej wyjechać wieczorem z Plitvic , by bardzo wcześnie rano ustawić się w kolejce na prom w Drveniku ... http://www.korcula.net/grad/pitanja/q13.htm ... i już jesteś na Korculi :D


"From Aug 26th line suspended until further notice" :(


Zao mi je :(
divinski
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 15.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) divinski » 15.05.2010 21:31

Nadal mam nadzieję że w czerwcu ktoś się obudzi żeby jednak puścić ten prom. Ale chyba wyszli z założenia, że skoro autostradę pociągneli dalej to Ploce wystarczy.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.05.2010 23:01

divinski napisał(a):Nadal mam nadzieję że w czerwcu ktoś się obudzi żeby jednak puścić ten prom. Ale chyba wyszli z założenia, że skoro autostradę pociągneli dalej to Ploce wystarczy.


Autostrrady nie pociągnęli dalej (jak bylo rok temu, tak i jest, czyli do Ravčy), a na prom raczej nie ma nadziei, ponieważ nikt nie zgłosił się na konkurs po koncesję... takie rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień..
Pozdrawiam
divinski
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 15.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) divinski » 16.05.2010 11:47

Odnosiłem się do sierpnia 2008 r. Wydawało mi się, że wtedy jeszcze tam (do Ravčy) autostrada nie docierała i kończyła się nie tak znowu daleko za Splitem. Ale mogę się mylić bo w obie strony zaliczałem prom ze/do Splitu.
Czyli z perspektyw na prom z Drvenika nici. :(
Dzięki za informację.
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 16.05.2010 13:07

Jeżeli nie byliście na półwyspie Peljesac to grzechem by było nie skorzystać z okazji i zwiedzić go w drodze na Korcule.
My tak zrobiliśmy w tamtym roku jadąc na raz z Opola i mimo zmęczenia nie potrafiliśmy oprzeć się pięknu tego miejsca.
Druga zaletą takiej drogi jest prom z Orebića,tani i co godzinę
polecam :D
jomarijo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jomarijo » 30.05.2010 22:45

Dwa pytanka do chętnych, miłych współpomagaczy pogróży:
Ile czasu zajmuje podróż promem ze Splitu na Korczulę?
Czy z Korczuli płynie prom do Dubrownika?
madro58
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 13.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madro58 » 31.05.2010 09:26

Kitt napisał(a):Dlaczego? Ja myślę, że wystarczy jak pozwiedzamy do 14:00, potem jakiś obiadek - i do wieczora można jechać dalej - zawsze to parę godzin bliżej celu.
Nocowanie drugą noc w Plitvicach ma tylko jedną zaletę - nie trzeba się martwić, że się nie ma noclegu...


Ja podobnie planuję drogę z Wrocławia do Orebić i w drodze z Plitvic (nocleg i zwiedzanie do 14:00) i zarezerwowałem nocleg (etap) tutaj www.krkakamp.com . Dwa noclegi i w międzyczasie wodospady Krka , Sibenik, Primosten i rano dalej do Orebić ( może uda się po drodze zaliczyć Split). Wyjazd już 08.06 :D
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 31.05.2010 10:51

jomarijo napisał(a):Dwa pytanka do chętnych, miłych współpomagaczy pogróży:
Ile czasu zajmuje podróż promem ze Splitu na Korczulę?
Czy z Korczuli płynie prom do Dubrownika?


A wystarczy wejść na stronę przewoźnika i zajrzeć do rozkładów rejsów...

Split - Vela Luka (- Ubli)

RIJEKA - SPLIT - STARI GRAD (otok Hvar) - KORČULA - DUBROVNIK - BARI (ITALIJA)

Jakie to proste, prawda?
Pozdrawiam
Kitt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitt » 31.05.2010 10:58

madro58 napisał(a):
Kitt napisał(a):Dlaczego? Ja myślę, że wystarczy jak pozwiedzamy do 14:00, potem jakiś obiadek - i do wieczora można jechać dalej - zawsze to parę godzin bliżej celu.
Nocowanie drugą noc w Plitvicach ma tylko jedną zaletę - nie trzeba się martwić, że się nie ma noclegu...


Ja podobnie planuję drogę z Wrocławia do Orebić i w drodze z Plitvic (nocleg i zwiedzanie do 14:00) i zarezerwowałem nocleg (etap) tutaj www.krkakamp.com . Dwa noclegi i w międzyczasie wodospady Krka , Sibenik, Primosten i rano dalej do Orebić ( może uda się po drodze zaliczyć Split). Wyjazd już 08.06 :D

Ciekawy namiar - dzięki! :)
Paolo27
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 28.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paolo27 » 21.06.2010 21:53

Ktos sie moze orientuje czu z Drvenika plywaja juz promy?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone