Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dojazd Makarska Split lotnisko

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mala mi
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.07.2006
lotnisko split - makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) mala mi » 15.06.2007 18:01

hej hej,
uzylam funkcji szukaj ale nie znalazlam tego co chcialam :(
dlatego moje pytanie: czy ktos przezyl na wlasnej skorze wycieczke z lotniska w splicie do makarskiej? jesli tak to czy moglby sie podzielic informacjami jak to zrobic alby bylo jak najmniej uciazliwe.
konkretnie ja wyglada dojazd z lotniska na dworzec autobusowy w splicie, bo dalej to juz sobie poradze. moze ktos wie ile kosztuje taki kurs taxi? (do splitu tylko)
I czy ktos ma jakis patent jak z makarskiej dotrzec na poranny samolot do polski o bodajze 7 czy 9 rano.
generalnie wszelkie rady mile widziane :D

pozdrawiam
Iwona Baśka
Cromaniak
Posty: 1096
Dołączył(a): 15.02.2007
Re: lotnisko split - makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Baśka » 18.06.2007 07:42

mala mi napisał(a):hej hej,
uzylam funkcji szukaj ale nie znalazlam tego co chcialam :(
dlatego moje pytanie: czy ktos przezyl na wlasnej skorze wycieczke z lotniska w splicie do makarskiej? jesli tak to czy moglby sie podzielic informacjami jak to zrobic alby bylo jak najmniej uciazliwe.
konkretnie ja wyglada dojazd z lotniska na dworzec autobusowy w splicie, bo dalej to juz sobie poradze. moze ktos wie ile kosztuje taki kurs taxi? (do splitu tylko)
I czy ktos ma jakis patent jak z makarskiej dotrzec na poranny samolot do polski o bodajze 7 czy 9 rano.
generalnie wszelkie rady mile widziane :D

pozdrawiam

Nie ma problemu z dotarciem z lotniska w Splicie na dworzec autobusowy. Polecam stronę www.split-airport.hr
Trzeba wejść w "usluge putnicima" , a potem w link "prijevoz do grada".
Autobus jeździ co 20 minut do miasta.
ponadto polecam strony :
www.plesoprijevoz.hr , należy wejść w "vozni red Split"
www.promet-split.hr
Pozdrav
kasiasgm
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiasgm » 26.06.2007 12:10

W zeszłym roku mieliśmy ten sam problem, jedyne wyjście to wynająć samochód w Makarskiej.
opel corsa w Avis na dobę 260pln + miesięczna blokada na karcie 2000 zł.

Można tez dzień wcześniej wyjechać i szukać noclegu na jedna noc.


pozdrawiam
muchador
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 07.01.2007
Re: lotnisko split - makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 28.06.2007 22:23

mala mi napisał(a):hej hej,
uzylam funkcji szukaj ale nie znalazlam tego co chcialam :(
dlatego moje pytanie: czy ktos przezyl na wlasnej skorze wycieczke z lotniska w splicie do makarskiej? jesli tak to czy moglby sie podzielic informacjami jak to zrobic alby bylo jak najmniej uciazliwe.
konkretnie ja wyglada dojazd z lotniska na dworzec autobusowy w splicie, bo dalej to juz sobie poradze. moze ktos wie ile kosztuje taki kurs taxi? (do splitu tylko)
I czy ktos ma jakis patent jak z makarskiej dotrzec na poranny samolot do polski o bodajze 7 czy 9 rano.
generalnie wszelkie rady mile widziane :D

pozdrawiam


Tutaj jest rozkład jazdy z Makarskiej do Omisza (trzeba odjąć ileś czasu na dojazd)
http://www.omis-croatia.com/Omis_Bus.aspx

zwróć uwagę na kurs złotego(!) jest o 10 groszy na kunie lepszy - to jest prawdziwa odpowiedź co wziąźć :D
Ostatnio edytowano 28.06.2007 23:33 przez muchador, łącznie edytowano 1 raz
muchador
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 07.01.2007
Re: lotnisko split - makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 28.06.2007 22:29

A tutaj odpowiedź jak dojechać do Baśkiej Vody, (a to już całkiem blisko Makarskiej) wraz z ceną taksówki
POZDROWIENIA!
When you come to the bus station in Split ( at the seaside where is the
port and not far from terminal where you arrive with the bus from Split
airport) ask a ticket for the bus of PROMET - MAKARSKA
which enter in BAŠKA VODA in the center that is at the station at
the seaside. Buses which enter in the center of Baška Voda are : 16.30
p.m., 18.30 p.m., 20 p.m.
The other buses stop on magistral above Baška Voda ; that is 1 km from
the center and that is not easy with a luggage. If you take that bus
that is better go to Makarska (12 kms from Baska Voda on Sud) and take a
taxi in Makarska ( cca Kn 100,00) to arrive to Baska Voda.
The bus station in the center of Baska Voda is 3-4 minutes from our
house ANE Staničić , Podluka 35 towards West according to our
instructions .

The other way is to take a taxi at the airport or in SPLIT to arrive to
Baska Voda. The price is cca Kn 400,00 - 500,00.

Kind regards,
schocoman
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.03.2013
Dojazd Makarska Split lotnisko

Nieprzeczytany postnapisał(a) schocoman » 12.03.2013 21:22

Witam wszystkich.
Otóż mam problem jak dojechać z Makarskiej do Splitu na lotnisko. Samolot ze Splitu mam już o 9:30. I jest to niedziela. Wszystkie opcje mile widziane:) Dziękuję za pomoc. Zawsze jeździłem z biurem podróży. Teraz czas przyszedł na samodzielną podróż :)
Pozdrawiam.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.03.2013 21:33

To masz problem, gdyż lotnisko jest grubo za Splitem; prawie Trogir.
To jest ponad 80km i dooooobre 2h jazdy.
Osobówką, swoją, to musiałbyś wyjechać około 3-4 rano aby być na 2h z zapasem przed boardingiem.
Sugeruję wyjazd dzień wcześniej w okolice Trogiru lub dedykowany, zapewne drogi, transport z Makarskiej.Ja nie słyszałem o jakiś połączeniach bezpośrednich. Popytaj w biurach podróży na Makarskiej. Pewnie coś organizują. Skoro są loty to muszą być i przewozy.
schocoman
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) schocoman » 12.03.2013 21:55

Z ostatniej mojej wizyty w Makarskiej pamiętam, że do Splitu jechałem autobusem o 5:00. Autobus jedzie tam ok 1:20 min. A ze Splitu jest autobus o 6:30 na lotnisko. Chyba, żeby wziąć taxi za 250 kun. I na styk bym zdążył. Ale nie wiem jak to jest w niedzielę.
kamdzie
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.06.2016
Split lotnisko - Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamdzie » 21.06.2016 21:58

Hej!
Szukałem długo, ale nie udało mi się znaleźć info na temat publicznego transportu z lotniska w Splicie do Makarskiej. Czy ktoś z Was ma takowe doświadczenie? Czy jeżdżą bezpośrednie autobusy z lotniska do Makarskiej?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.06.2016 23:38

Riddick82
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 29.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Riddick82 » 11.08.2016 00:47

Za niecałe dwa tygodnie lecę do Splitu, a potem docelowo jadę do Breli. Jako, że dotychczas jeździłem wyłącznie autem, mam kilka pytań :)
1) Czy autobusy na tym odcinku jeżdżą punktualnie (szczególnie dla mnie ważne, jeśli chodzi o powrót)?
2) Gdzie mogę zakupić bilet na odcinku Lotnisko-Split i Split-Brela? Jest możliwość zapłaty kartą czy lepiej w kraju kupić kuny i zabrać?
3) Gdzie w Breli zatrzymuje się autobus (i czy każdy), na magistrali czy zjeżdża "w dół" (apartman mam w dzielnicy Soline)?

Pozdrawiam wszystkich Cromaniaków
marlenn
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.07.2020
Split - Makarska - jak dojechać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) marlenn » 23.07.2020 20:33

Hej, nie bardzo wiedziałam gdzie umieścić ten wątek.
Lecimy w sierpniu do Splitu, ale noclegujemy się w Makarskiej. Wypożyczalnie aut chcą od nas za pożyczenie na lotnisku i zwrot w Makarskiej za 2h kwoty w wysokości ok. 100-120 euro... Taksówka to samo. Autobusy tylko z przesiadką w centrum Splitu.
Czy znacie jakieś opcje, żeby wydostać się z lotniska w Splicie i dotrzeć do Makarskiej? Jakiś blablacar Chorwacji? Alternatywne busy?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Split - Makarska - jak dojechać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.07.2020 20:50

marlenn napisał(a):Hej, nie bardzo wiedziałam gdzie umieścić ten wątek.

Post już jest we właściwym miejscu.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Split - Makarska - jak dojechać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.07.2020 21:32

marlenn napisał(a):Hej, nie bardzo wiedziałam gdzie umieścić ten wątek.
Lecimy w sierpniu do Splitu, ale noclegujemy się w Makarskiej. Wypożyczalnie aut chcą od nas za pożyczenie na lotnisku i zwrot w Makarskiej za 2h kwoty w wysokości ok. 100-120 euro... Taksówka to samo. Autobusy tylko z przesiadką w centrum Splitu.
Czy znacie jakieś opcje, żeby wydostać się z lotniska w Splicie i dotrzeć do Makarskiej? Jakiś blablacar Chorwacji? Alternatywne busy?


Kiedy dokładnie lecicie?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.07.2020 21:37

A właściciel za dodatkową opłatę nie przyjedzie po Was? W Grecji często to nie jest problem jak odległość nie jest duża. Albo choć do Splitu.


Zobacz też ten wątek: https://www.fly4free.pl/forum/lotnisko- ... 1309,76241 oraz te: https://www.fly4free.pl/forum/lotnisko- ... 1309,76241, https://www.fly4free.pl/forum/split-omi ... 444,112265

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Dojazd Makarska Split lotnisko
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone