Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dojazd do Toskani.

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
milczyk
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 18.05.2011
Dojazd do Toskani.

Nieprzeczytany postnapisał(a) milczyk » 19.05.2016 23:03

Witajcie.

Mam problem z dojazdem na tegoroczne wakacje.
Miała być Chorwacja a wyszły Włochy :-)

Problem mój dotyczy dojazdu do Toskani.
Którędy najlepiej? Jedziemy z Wrocławia i nie wiem czy tak jak do Cro przez Wiedeń i dalej odbić na Triestr? Czy przez zachodnich sąsiadów Monachium i dalej w dół przez Innsbruck ?
Jedziemy z dwójką dzieciaków (3 i 6 lat) więc zastanawiam się może nad jakimś noclegiem po drodze. Macie może jakieś godne polecenia miejscówki na taki tranzytowy nocleg?

Wszystkie porady i uwagi będą mile widziane :-)

Dzięki wielkie :-)
feniks7
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 01.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) feniks7 » 19.05.2016 23:29

Ja bym jechał przez D. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Obie drogi porównywalne.
Z noclegiem nie pomogę bo takie trasy "robię" nocami :)
pzdr f
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.05.2016 07:32

A do tej Toskanii to dokąd?
Jakie miasto bazowe?
To robi różnicę...

Jedno miejsce czy zwiedzanie po drodze?

https://goo.gl/maps/wn75xudpkmm

Jechaliśmy tak.

Spaliśmy w GaPa, po drodze masz Zamek z Disneya, Fusen, przejazd przez Stelvio, Szwajcarię, kolejne spanie może być nad Como, za którym jest wiele pięknych miejsc typu Parma, Modena, przejazd przez góry (Abetone).
To jest trasa dla podróżników. Jeżeli chcecie stacjonarnie w jednym miejscu to wystarczy spanie gdziekolwiek po drodze.

http://www.bawaria.travel/?gclid=CM-386 ... 0wodE0AA6g
piotr68
Croentuzjasta
Posty: 291
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr68 » 20.05.2016 07:44

Ja w tym roku na majówkę jechałem trasą przez Wiedeń, Graz, Udine, Bolonię do Florencji i Sieny. Poza drobnymi remontami na południu Austrii przejazd bez problemu. Z Krakowa do Florencji 14 godz spokojnej jazdy
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.05.2016 09:10

FUX napisał(a):A do tej Toskanii to dokąd?
Jakie miasto bazowe?
Jedno miejsce czy zwiedzanie po drodze?


Podstawowe pytania by coś doradzić...
A jazdę na noc z dziećmi bierzesz pod uwagę?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.05.2016 10:12

piotr68 napisał(a):Ja w tym roku na majówkę jechałem trasą przez Wiedeń, Graz, Udine, Bolonię do Florencji i Sieny. Poza drobnymi remontami na południu Austrii przejazd bez problemu. Z Krakowa do Florencji 14 godz spokojnej jazdy

Można i tak. Wielokrotnie tak w okolice Udine jeździłem.
A4-A1-Ostrava-Brno-Breclav-Reintal-Wiedeń. Dalej prawie z górki. :wink:
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 20.05.2016 10:40

Znaczenie ma również dzień i pora dnia wyjazdu. Jeśli bedziesz jechał na noc lub nad ranem albo w niedzielę (generalnie w porach najmniejszego ruchu drogowego).
To roponuję jechać na Kłodzko, Wiedeń, Graz, Wenecja itd.
Jeśli chcesz zaoszczędzić na autostradach we Włoszech to polecan następujące rozwiązania.
Po przejeżdzie przez Alpy przed miejscowością Udine zjedź z autostrady na Gemona , Ossopo. Następnie ustawiasz w nawigacji opcje unikaj opłat oraz punkt via (przez) Portogruaro. Za Wenecją wjeżdżasz na autostradę kierunek Bolonia.

Nie wiem który rejon Toskani cię interesuje ale gdybys kierował się na wybrzeże to od Florencji proponuję drogę SGC Firenze - Pisa - Livorno. Jest to stara autostrada i jest bez opłat.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.05.2016 20:10

corsarz napisał(a):Nie wiem który rejon Toskani cię interesuje ale gdybys kierował się na wybrzeże to od Florencji proponuję drogę SGC Firenze - Pisa - Livorno. Jest to stara autostrada i jest bez opłat.
Potwierdzam. I fajnie sie nazywa Fi-Pi-Li :mrgreen: Chciałam ustrzelić tabliczkę, ale mi się nie udało :(
milczyk
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) milczyk » 26.05.2016 09:59

Jadę do San Vincenzo koło Livorno.
Wyjeżdżamy 31.05 i trasę chcemy tylko przejechać bez zwiedzania niczego po drodze.
Godzinę wyjazdu uzależniłem od tego czy będziemy robić w połowie nocleg czy też nie.
Jak bez noclegu i trasę na raz to byśmy wyjechali około 18-19.
A jak z noclegiem to jakoś nad ranem by mieć jeszcze coś z dnia.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.05.2016 11:21

1500 km to min. 15 h w podróży. Trochę dużo.
Zrób nocleg tak po około 1000-1200. Wypoczęci wstaniecie koło 6ej rano i do południa jesteście na miejscu.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.05.2016 11:56

Ja bym pojechała na noc jednym ciągiem.

Powrót do Włochy - Italia

cron
Dojazd do Toskani.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone