Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dojazd do Czarnogóry - autokuszetką przez Serbię (pytanie)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
ankas
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 01.07.2006
Dojazd do Czarnogóry - autokuszetką przez Serbię (pytanie)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ankas » 24.07.2011 17:49

Witam serdecznie,
we wtorek 26.07 ruszmy do Montenegro. Mam pytanie - czy ktoś testował może ten wariant dojazdu w szczycie sezonu? Chodzi mi o pociąg z przedziałami sypialnymi i możliwością przewozu aut Novi Sad-Bar. Od dwóch tygodni usiłowaliśmy zrobić rezerwację przez serbskie koleje i niestety okazało się, że rezerwacji zrobić się nie da. Jedziemy większą grupą (5 aut) i trochę się obawiamy, że będzie problem z miejscami i zostaniemy odprawieni z kwitkiem i skazani na męczącą podróż autem przez Serbię. Może ktoś jechal w ten sposób i może powiedzieć, jak wygląda obłożenie tego pociągu i czy może być problem z miejscami? Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
krempak
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 09.08.2012
Re: Dojazd do Czarnogóry - autokuszetką przez Serbię (pytani

Nieprzeczytany postnapisał(a) krempak » 08.07.2013 11:44

Witam, odgrzewam ten dość wiekowy wątek, chociaż to pytanie zadałem już także w innym miejscu, ale szukam pomocy.
Też zamierzam jechać owym pociągiem w sierpniu, ale z zakupem biletów jest problem nie lada. Zarejestrowałem się na stronie kolei serbskich już w okolicach kwietnia/maja. Wtedy przy testach systemu zakupowego wszystko banglało, ale nie można było zarezerwować biletów dalej niż dwa miesiące naprzód.
Strona kolei: http://www.zeleznicesrbije.com/ ; zakładka e-ticketing (Prodaja karata) - z lewej strony.
Potem trzeba się zalogować/założyć konto.
Następnie są do wyboru trzy opcje: sprawdzenie rozkładu, rezerwacja miejsc i zakup biletów.
Od początku czerwca próbuję kupić bilet i za każdym razem wyświetla się komunikat: Servis trenutno nije u funkciji! (Service is currently unavailable!). Można zrobić przedrezerwację za pomocą drugiej opcji, nawet przysyłają potwierdzenie w .pdf, ale nie ma następnie możliwości opłacenia tejże rezerwacji. To jest jakaś parodia. Na wysłany do nich po angielsku mail (na adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, który wskazują na niedziałającej stronie zakupowej), jak na razie brak jakiejkolwiek reakcji. Po dodzwonieniu się na miejsce - brak możliwości prowadzenia konwersacji w jakimkolwiek innym języku niż tamtejszy.
Może ktoś w ostatnich dniach walczył z kolejami serbskimi, celem zakupienia tego biletu i podzieli się swoimi doświadczeniami. Jeśli nie można kupić przez ich stronę internetową, to jak?
Z góry dziękuję za pomoc wszelaką.
krocpok
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.07.2013
Re: Dojazd do Czarnogóry - autokuszetką przez Serbię (pytani

Nieprzeczytany postnapisał(a) krocpok » 08.07.2013 12:15

Mam ten sam problem, od ponad miesiąca jak sprawdzam, nie działa to. My jedziemy pociągiem z południa Polski do Nowego Sadu i później do Baru.
krempak napisał(a):Można zrobić przedrezerwację za pomocą drugiej opcji, nawet przysyłają potwierdzenie w .pdf, ale nie ma następnie możliwości opłacenia tejże rezerwacji.


Tu można zrobić tylko rezerwacje miejscówki, ale trzeba odebrać w ciągu 24h na stacji i tam zapłacić.
Jak się nie uda kupić przez neta wcześniej biletu, to też jest jakaś opcja (pod warunkiem, że będą miejsca wolne :twisted: ), zrobić tę rezerwację przed wyjazdem z PL i odebrać na miejscu.

Była podobno też osoba na tym forum, która mieszka w Nowym Sadzie i pomagała w zakupie biletów, czy ktoś ma kontakt do niej lub wie w którym wątku się ogłaszała, bo nie mogę znaleźć.
przepioor
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 20.06.2012
Re: Dojazd do Czarnogóry - autokuszetką przez Serbię (pytani

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepioor » 25.07.2013 09:33

Tu polska-czarnogora-chorwacja-jakies-najnowsze-info-t39080-30.html są opisane moje i innych doświadczenia z zeszłego roku.

Pzdr.
Jacek

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Dojazd do Czarnogóry - autokuszetką przez Serbię (pytanie)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone