Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DOJAZD DO CHR PRZEZ WĘGRY

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
badzio67
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.02.2009
DOJAZD DO CHR PRZEZ WĘGRY

Nieprzeczytany postnapisał(a) badzio67 » 16.07.2013 15:45

Witam szanownych forumowiczów , moje pytanie odnosi się głównie do osób które już jechały przez Węgry
trasami poniżej :

Która będzie lepsza ze względu na komfort jazdy (nawierzchnię) , szerokość drogi itp.

- drogą nr. 86
czy
- Csorna - Sarvar - Vasvar -Zalaegerszeg - Nagyqanizsa - Letenye

Dziękuję za wszelkie wskazówki .
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 16.07.2013 17:42

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2013 19:35

Jechałem drugą opcją generalnie jest ok. oprócz okolic Csorna gdzie robią się korki i asfalt nie najlepszy, ale dalej już ok.
badzio67
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) badzio67 » 16.07.2013 21:36

Właśnie bardziej się skłaniam do drugiej trasy , jedziemy w piątek dlatego myślę że na 86 będzie pełno tirów .
Tak wynika z większości wpisów na forum .
badzio67
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) badzio67 » 16.07.2013 21:41

Czy w praktyce jadąc drugą trasą łapię się w któryś miejscach na vinietę ?
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 16.07.2013 21:52

wracałem tydzień temu od strony Zagrzebia bokiem Balatonu na Wiedeń (trzeba było obczaić jeziorko i podążyć do paśnika) :). Było trochę kilometrów z pędzącymi TIRami do Szombathely, reszta drogi przyzwoita.Oczywiście z Zagrzebia wpadamy na A Węgierską i płacimy za kilkadziesiąt kilometrów 11Euro.
pawel69
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 19.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel69 » 16.07.2013 22:17

właśnie jesteśmy po wakacjach w obydwie strony jechaliśmy przez Węgry trasą 86 w stronę Chorwacji jechaliśmy z soboty na niedziele więc totalny spokój na trasie , z powrotem jechaliśmy w poniedziałek , tiry jechały w stronę Słoweni natomiast w naszą zaledwie trzy czy cztery na całej długości były do wyprzedzenia . Czyli osobiście polecam 86 .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2013 19:39

badzio67 napisał(a):Czy w praktyce jadąc drugą trasą łapię się w któryś miejscach na vinietę ?

Nie, pod warunkiem że ostatni odcinek pojedziesz trasa nr "7".
Cesarok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 29.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cesarok » 22.07.2013 22:52

Zawsze jeżdżę 86 tylko, że w nocy i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone