Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2012 20:29

Witam wszystkich! Termin wyjazdu się zbliża zasadniczo wszystko dopięte, lub się dopina a ja mam jedną "zagwozdkę". Chodzi dokładnie o dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne bo sama EKUZ to raczej troche słabo.Szukałem na forum i w kilku miejscach jest o tym mowa ale może za mało się starałem. Reasumując proszę o podzielenie się doświadczeniami (dobrymi i złymi) z takimi ubezpieczeniami, co radzicie a co odradzacie. No i czy takie dodatkowe ubezp. to ma jakiś sens. Wczytując się w OWU i świadczenia wynikające z takich ubezpieczeń to tak troche w stylu "wzmacnia łupież, pędzi mocz" malo konkretów.
brunor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 685
Dołączył(a): 29.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) brunor » 04.06.2012 20:57

Nie ma teraz mojej żony, więc nie powiem jaki wybiera wariant ubezpieczenia na wakacyjny 2 tygodniowy pobyt ...wiem, że w tamtym roku koszt na 3 osoby wyniósł 90 zł w mbanku.

... do rzeczy - 2 lata temy żona skręciła na plaży nogę w kostce, zadzwoniłem pod numer podany na polisie i otrzymałem info na temat adresu najbliższego szpitala i prośbę o telefon, gdy już będę wiedział co stało się mojej żonie. W szpitalu przyjeli nas za free, jednak za rentgena trzeba było zapłacić (okazało się, że to tylko skręcenie) - po powtórnym telefonie dowiedziałem się, że mam zatrzymać wszystkie rachunki związane z wypadkiem...po powrocie do Polski w ciągu dwóch tygodni dostałem zwrot za okazane rachunki...dodam, że dwa bandaże elastyczne kosztowały mnie w aptece w Nin ponad 100 zł
Myśl, że mogę z kimś porozmawiać i dowiedzieć się co mam robić, gdy żona wyje z bólu, a dziecko płacze bardzo podnosi na duchu i warte jest wg mnie wydania ok. 100 zł

...generalnie nie zawiodłem się na ubezpieczeniu w mbanku

pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2012 21:08

Kolego brunor właśnie o takie info mi chodziło. Wielkie dzięki wezmę to pod uwagę. Wielkie dzięki. Pozdrawiam :D
brunor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 685
Dołączył(a): 29.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) brunor » 04.06.2012 21:32

Tu też opisane jest co nieco na temat:
klik
caliberka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 05.06.2012 19:47

brunor napisał(a):
...generalnie nie zawiodłem się na ubezpieczeniu w mbanku

pozdrawiam


Super ! Mam konto w tym banku i właśnie złożyłam wniosek na 4 osobową rodzinkę :) Ubezpieczenie na 13 dni będzie mnie kosztowało 150 zł ,gdzie koszty leczenia to kwota 80.000 zł :lol: :lol: :lol:
ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 05.06.2012 19:59

Abramsik napisał(a): (...) sama EKUZ to raczej troche słabo. (...)


EKUZ jest tylko na UE.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 05.06.2012 20:02

Hmm.. Moja żona ma "Biuro Ubezpieczeniowe" i sama wybiera nam polisy.
Sprawdziły się.

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2012 20:22

ania77 napisał(a):
Abramsik napisał(a): (...) sama EKUZ to raczej troche słabo. (...)


EKUZ jest tylko na UE.


Święta prawda ale do Cro jedziemy niezależnie od trasy przez kraje EU a i sama EKUZ może (odpukać) nie wystarczyć. :D
caliberka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 06.06.2012 09:26

Abramsik napisał(a):
ania77 napisał(a):
Abramsik napisał(a): (...) sama EKUZ to raczej troche słabo. (...)


EKUZ jest tylko na UE.


Święta prawda ale do Cro jedziemy niezależnie od trasy przez kraje EU a i sama EKUZ może (odpukać) nie wystarczyć. :D


A czy ta polisa z EKUZ jest konieczna ? bo ja raczej się o nią nie będę starała :roll: wolę tą z MBanku ,bo zdecydowanie szybciej ja się otrzymuje W NFZ zbyt długa procedura niestety :wink:
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 06.06.2012 09:35

Co masz na myśli- pisząc "długa procedura"?

W małych miastach-powiatach idziesz do Starostwa wypisujesz druk, przedstawiasz ZUS RMUA i otrzymujesz kartę od ręki...

Jeśli mieszkasz tam gdzie jest Delegatura NFZ, wykonujesz te same czynności, które opisałem powyżej.

Nie siej fermentu, tylko rusz cztery litery- karta sama do Ciebie nie przyjdzie.

Dzięki za informację, nt. ubezpieczenia w mBanku- skorzystam.

Pozdrawiam.
_Rafi_
Croentuzjasta
Posty: 311
Dołączył(a): 14.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Rafi_ » 06.06.2012 10:04

Na forum czytałem,że Polska ma umowę z Chorwacją i na kartę w nagłych wypadkach można korzystać z ich opieki medycznej,ale bez odszkodowań i nie pokrywają dodatkowych kosztów jak kolega pisał powyżej (bandaż,rtg itp. ) .
Jeśli chodzi o samą opiekę medyczną to w końcu można w Cro na podstawie karty z NFZ korzystać ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2012 10:53

Nawet w Wawie jeszcze przed sezonem EKUZ jest "od ręki". W sezonie trzeba trochę poczekać krócej jak odbierasz sam jeśli mają przesłać pocztą to czas się trochę rozciąga. Procedura super prosta: strona NFZ, ściągasz formularz EKUZ na wyj turystyczny, w zał patrzysz jakie dokumenty są potrzebne i wieziesz to do oddziału, ślesz pocztą lub jeśli masz podpis elektroniczny nawet dr. elektroniczną. Co do "mocy" EKUZ tojuż inna sprawa, dlatego ja wolę mieć ją i sprawdzone dodatkowe ubezp.
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 06.06.2012 11:57

Przed chwila wróciłem z NFZ wydanie kart dla 4 osób ok 5 min.Ale i tak wykupie jeszcze dodatkowo ubezpieczenie w Allianz w zeszłym roku na 2 tyg ok 120PLN dla całej rodziny.
katarzynam
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) katarzynam » 06.06.2012 12:47

czekor68 napisał(a):Przed chwila wróciłem z NFZ wydanie kart dla 4 osób ok 5 min.Ale i tak wykupie jeszcze dodatkowo ubezpieczenie w Allianz w zeszłym roku na 2 tyg ok 120PLN dla całej rodziny.


Też korzystam z Allianz i w tym roku ubezpieczenie podróżne na 14 dni dla rodzinki 4-ro osobowej to koszt 188 PLN.
Ubezpieczenie obejmuje:
- Koszty leczenia (KL) - 30 000 EUR,
- Assistance,
- NNW - 2 500 EUR
- OC na Osobie - 20 000 EUR
- OC na Rzeczy - 2 000 EUR
jaazoo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaazoo » 06.06.2012 14:16

Tak w zasadzie to polecałbym przed wyborem porównanie ofert ubezpieczycieli. Można to fajnie i szybko przez neta zrobić, na http://ipolisa.pl/
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone